Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaválasztásban segítség?...

Iskolaválasztásban segítség? (Kicsit hosszúra sikerült, bocsi. ⤵️)

Figyelt kérdés

Lassan már iskolaválasztás előtt leszek. Elmondanék néhány infót magamról és amilyen iskolát keresek:


- 4.1-4.5 között van az átlagom.

- Német nyelvet tanulok, de inkább valami angol tagozatra mennék szívesebben.

-A média tagozat is szóba jöhet, de abban annyira nem vagyok még biztos, hogy ezt szeretném tanulni.

- A tanulás nem annyira az erősségem, főleg a magolás.

- Német nyelvből is azért vagyok 4-es 5-ös, mert a tanárnő egyáltalán nem szigorú és simán lehet puskázni. A német nyelvet nem is nagyon kedvelem.

- Kollégiumba szeretnék járni, leginkább a Budapesti József Attila Középiskolai kollégiumba.

- Szakgimnáziumokban nem gondolkozom(, tervezem, hogy majd gimi után elvégzek egy OKJ-t és utána megpróbálkozom a fősulival.)

(- Lány vagyok)

- Jó osztályközösséget szeretnék, mert a mostani sulimban nem túl jó. Bár ez tudom, hogy nem mindig a sulin múlik.

- Pest megyében nézek sulikat, főleg Pesten, ami kb. Max. 45 percre busszal van a kollégiumtól.

- Nem szeretnék olyan iskolát, ahol agyon hajtják a gyerekeket.

- Nyelvi előkészítősbe nem igazán szeretnék menni.

- Kb. 40-55(-60) pontos felvételit írnék összesen, ami nem túl jó :// és ahol van nyelvből, vagy bármelyik más tantárgyból szóbeli, az nem hinném, hogy túl jól sikerülne.👀🙁 De a 60 ponttal már szerintem sokat mondok.



Eddig ezeket a gimnáziumokat néztem, aki tud róluk pár infót annak megköszönném, ha elmondaná, ezzel segítve engem. :


• Zrínyi Miklós Gimnázium (angol nyek)

• Petőfi Sándor Gimnázium (nyelvi tagozat)

• Rákóczi Ferenc Gimnázium (német nyelvből nyek)

• Újpesti Bródy Imre Gimnázium (média tagozat)

• József Attila Gimnázium (angol nyek)

• Színyei Merse Pál Gimnázium (emelt német)

• Budai Középiskola (emelt angol/ angol nyek) ( Erről nem hallottam túl jókat, szóval nem is nagyon szeretnék ide jönni, de nyílt napon még nem voltam sehol, majd ősszel.)


Hálás lennék, aki tudna segíteni, hogy ő szerinte milyen sorrendet kéne összeállítanom, hogy hova vennének fel és még mondana egy-két gimnáziumot számomra, ami esélyes lehet , ahol van olyan tagozat is, ami nekem tetszhet.


Várom a segítséget, csak jó szándékú válaszokat várok! 👀🤗



2020. jún. 29. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha rágyúrnál a központira, tudnál jobb felvételit is írni.
2020. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Újpesten lakóként csak az Újpesti Bródy Imre Gimnáziumról (média tagozat) tudok véleményt mondani. Rengetegen csak mentőiskolának írják be így nem a jövő agysebészei járnak oda. Maga az iskola eléggé furcsa én nem járatnám oda a lányomat.


Ha jó felvételit írsz akkor inkább a 11. kerületi József Attilát , vagy a Színyeit válaszd!

2020. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

média tagozatra ne menj, semmit nem ér.


helyedben elmennék 2-3 helyre nyílt napra és utána döntenék

2020. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
A budai elég gyenge iskola lenne számodra kedves kérdező és nem is az okosak írják be hogy finoman fogalmazzak :D.Tesóm a József Attilába végzett ami jó iskolának számit sok is az okos és sznob ember ott :).
2020. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Ajánlom a felvizsga.eu oldalt, remek infók vannak rajta a felvételivel kapcsolatban (pl. kiszámolhatod a jegyeid beírásával, hány pontos felvételivel van esélyes az egyes gimikbe), illetve ezen az oldalon személyes infókat találsz gimikről: [link]

Az én véleményem az, hogy a listádról a Bródyt és a Budait „mentősulinak” mondanám, elég rossz a hírük. A Petőfiről megoszlanak a vélemények, de lehet, hogy neked való lenne, a Rákóczit én csak olyanoknak ajánlanám, akik nagyon tanulósak, az igazgatónő nagyon nyomul az „elitgimi” kategóriába kerülésért, a József Attiláról én jókat hallottam, de az is tanulósabb suli, és nehéz bekerülni, jó tanuló ismerőst idén 70+ írásbeli pontszámmal nem hívtak be szóbelire, a Szinyei egy közepes suli, két ismerős gyereke jár oda, ők szeretik.

Ha a nyílt napok után mindegyik szimpi marad, akkor szerintem írd be bátran mindet, még a szóbeli élményeid is segíteni fognak a sorrend felállításában (a nyílt napok azért megrendezett dolgok, ezt tudjuk).

Annyit tennék még hozzá, hogy azért a budai sulikban, pláne a nyekes tagozatokon értelemszerűen felülreprezentáltak a jómódú gyerekek, amivel nyilván alapból nincs gond. A Rákócziról talán elmondanak valamit az alábbiak:

„Az iskola szelektálja a felvételiző tanulókat, erősen koncentrál az elitképzésre, de mindennek tudatában van, a vezető a kérdőívben az iskola profiljának a Továbbtanulást támogató elitiskola lehetőséget választotta. Emellett az egyik igazgatóhelyettes az interjú során azt mondta felvételivel kapcsolatban, hogy: »4,2-es átlag alatti tanulóval szóba sem állunk«.”

„Az intézményvezető és a pedagógusok egy része viszont kiemelte, hogy az itt tanuló diákok jelentős része elhanyagolt ”úrigyerek” és ebből adódnak problémák az iskolában.”

(Forrás: Rákóczi-esettanulmány, ELTE)

2020. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig kapott válaszokat. Várok még :").
2020. júl. 9. 23:26
 7/16 A kérdező kommentje:
Kinéztem egy sulit, a budapesti Nagy László Gimnáziumot. Csak ez a kollégiumtól viszonylag messze van és hát általános iskola is egyben. Az angol nyelvi előkészítőt. Ide lehet kezdőként is jönni. Az angol után választható nyelv a német és az olasz. Aminek viszont örülök, mert nagyon tetszik az olasz nyelv, jobban, mint a német.
2020. júl. 10. 12:54
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogyhogy még nem középiskolába jársz?
2020. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Weöres Sándor gimit nézd még meg.
2020. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megnézem, köszönöm!
2020. júl. 16. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!