Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Mennyire vagytok...

Egyetemisták! Mennyire vagytok jók a szakotokban? Mennyi a szaktudásotok?

Figyelt kérdés

Én negyedéves vagyok tanárin, filozófia-töri szakos. A törit tudom, viszont a filozófiát egyáltalán nem. Még az alapokat sem. Hiába tanultam ennyi ideje. Lesz egy filozófiatanári diplomám és nen érzem, hogy tudnám, az lennék. Mindent elfelejtettem.

Ti hogy vagytok ezzel, milyen szakon?


2020. júl. 4. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Segg vagyok benne. Szerencse, hogy a tanáraim is azok, így nem buktam ki 😆
2020. júl. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Gépészmérnöknek tanulok.

A szakomon a tárgyak nagy része csak használhatatlan alapozás, magolás. A dolgok 80-90%-a anyagismereti dolog, amit egy tanár csak magoltatni akar, rengeteg felesleges képlettel és számadattal.

Miközben csúszok az egyetemen, évek óta hiba nélkül dolgozok a szakmában. Az egyetemen tanultakból minimális tudást használok. Amit használok, azt magamtól tanultam meg, utánanéztem, munkatársaktól tanultam és ilyesmik.

Szégyennek tartom, hogy ilyen oktatásért fizetek. És több szaktársamtól is hasonlóan ezt hallottam, hogy a tanultakból alig használtak valamit.

2020. júl. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Az oktatásnak gyakran nincs sok köze a munkához, a munka végzése közben tanulod meg azt, amit tényleg tudni kell. Ez alól az orvosok a kivételek.
2020. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MLGuy ***** válasza:
61%
Vígasztaljon, hogy a filozófusok a #3 az egyetemi szakok IQ ranglistán (a fizikusok és matematikusok mögött), és hogy a filozófia tényleg nehéz szak, illetve itthon nem biztos, hogy jól tanítják. Majd PhD végére összeáll valamennyire a kép.
2020. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kevés. Nem azt tanítják, amire szükségem lesz, ha majd végzek.
2020. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es: régen lehet igaz volt, de most sajnos ez a szak a szakok legalja. Csak az tanul ilyet, akinek kell valami diploma. De egyébként nem érdekel senkit, és senki nem tud semmit belőle. Együtt vannak az óráim filozófiatanárokkal, szabad bölcsészekkel, sajnos egyikünk butább, mint a másik
2020. júl. 4. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!