Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biomérnök vagy orvosi laborató...

Biomérnök vagy orvosi laboratóriumi diagnosztika?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik éri meg jobban? Esetleg még vegyészmérnökin is gondolkozok.

Az ODA-ról sajnos azt hallottam, hogy lenézik, pedig komoly szak és sokat kell tanulniuk (van ismerősöm Debrecenben ezen a szakon), ugyanakkor a fizetésük sem tükrözi a befektetett energiát, de cserében külföldön jól lehet vele keresni és komolyan veszik. Ez az itthoni megítélés elég ciki szerintem. A mérnöki szakokat ugye senkinek nem kell bemutatni és a fizetés is jobb, azonban konkrétan a biomérnök lehetősegeiről nem tudok.


Jó lenne, ha BSc-vel is lehetne boldogulni és nem kellene egyből mesterre rohanni. ODA-n egyébként a kutatólaboratóriumi specializáció érdekelne és tudom, hogy ezzel elég jó eséllyel el lehet helyezkedni (mivel örökös hiány van az EÜ-ben), csak ugye elég gáz a fizetés. Biomérnökin az Egészségvédelmi speckó érdekelne jobban (úgy gondolom).


A mesterképzést egyik esetben sem zárom ki, de nem egészen tudom a bemeneti követelményeket ezekre, mindenesetre amiket nézegettem ODA esetében az klinikai laboratóriumi kutató Msc lenne, bioménöki esetében nem vagyok biztos, hogy ide tudnék jelentkezni, de amit ebben az esetben tudnék csinálni, az a gyógyszervegyész-mérnöki. Szóval vannak elképzeléseim mindkét esetben, csak azt nem tudom, melyikkel járok jobban.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. júl. 4. 02:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mikor jártál oda?
2020. júl. 5. 10:04
 12/16 anonim ***** válasza:
11: 2006-ig.
2020. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Tehát jó régen. Azóta változtak a dolgok, BA és MSc után is kapsz oklevelet, és BA után nem kötelező Msc-re menni, külön felvételi van, akármelyik szakot nézed. És hiába, a biomérnök alapképzés elvégzése után biomernök leszel, nem csak akkor, ha mestert is elvégzel.

Gondolom, egyébként a te idődben még a kötelező szakmai gyakorlat sem olyan volt, mint most (ha volt egyáltalán).


Mindegy, gondolom, annyira nem érdekel a téma, mert akkor már utánanéztél volna. :)

2020. júl. 5. 13:58
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A testvérem biomérnök alapszakon van. Rengetek a kémiájuk,fizikájuk és mérnöki tárgyaik(matek,számolások ezerrel). Kevés a biológiájuk.

Ő MSc-re szeretne majd menni,ezeket nézte ki:orvosi biotechnológia,gyógyszer-vegyész mérnök,egészségügyi mérnök.

Én orvostanhallgatóként írom neked,hogy az emelt kémia semmi sem volt az ő számolásaihoz képest. Oda megéri emelt kémia tudással menni. Még ha nem is érettségizel belőle emelten.

2020. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha szóba jön a vegyészmérnöki, és az a kérdés, hogy mi éri meg jobban, akkor EGYÉRTELMŰEN vegyészmérnöki. Sokkal szélesebb elhelyezkedési lehetőségek, sokkal magasabb kereseti potenciál.


Orvosként gyógyszeriparban dologzom, a biomérnök, meg ezek a diplomákkal nem nagyon tud mit kezdeni a HR és a felső menedzsment. Ráadásul Magyarországon viszonylag kevés cég van, amelyik kifejezetten biomérnököket keres, és amikor keresnek, akkor is általában így írják ki, hogy biomérnök VAGY vegyészmérnök.


Korábban dolgoztam labordiagnosztaként, két évig bírtam, egy dögunalmas, favágó munka, és meglehetősen limitált is az előrelépési és kereseti lhetőség.


Ha jót akarsz magadnak, vegyészmérnök legyél.

2020. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Biomérnökként mindenképp kell az MSc, anélkül nem igazán lehet érvényesülni. BSc-vel leginkább technikusi pozíciókra vesznek fel, persze lehetnek kivételek. Tényleg nem valami szélesek a lehetőségek itthon, a vegyészmérnök szak valamivel piacképesebb.
2020. júl. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!