Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz szak az óvodape...

Mennyire nehéz szak az óvodapedagógia (nappalin, nem levelezőn)? Illetve mik voltak a húzós, sok fenekelést igénylő, és mik a könnyebben teljesíthető tárgyak? Ti mit éltetek meg ezen felül nehézségnek?

Figyelt kérdés
A gyermekeket nagyon kell szeretni, ez nálam természetes, a magolással lehetnek inkább gondjaim (néhány év kiesett). De valamit valamiért.

2020. júl. 14. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, van-e ennél könnyebb szak. Ha esetleg beletörik a bicskád, ne erőltesd a diplomát!
2020. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olvastad a leírást is? Nem csak félkövérrel írottak láthatóak odafent.
2020. júl. 14. 15:10
 3/13 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógusok írjanak. Hisz (értelemszerűen...) csak ők tudnak értékelhető válaszokat adni. ;)
2020. júl. 14. 15:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság hogy az elsővel értek egyet. Számomra nem igen volt megeröltető, de én előtte majdnem végig jártam egy SOTE-t (rájöttem hogy még se azt akarom csinálni). Azt hiszem azután kb minden könyebbnek tűnt volna.


Magolni én abszolút nem tudok, egyetemen nem is kell-ene- mert annak a "tudásnak" haszna nincs amit csak be biflázol. Tanulós a pszichológia, a neveléselmélet és a nevelés töri. Ezekből van is szigorlat.


A nehézség ott van, hogy az ének az egy készség. Vagy van szép hangod terjedelemmel, vagy nincs. Ha nincs, akkor bajok vannak.


Forrai Katalin: Ének az óvodában könyvből kb az összes dalt és az összes mondókát meg kell tanulni. Illetve a Törzsök Béla: Zene hallgatás az óvodában könyvből is szép szerivel tudni kell.


Jó ha van fantáziád, ötletes vagy és kreatív. Ezekre óriási szükséged lesz a pályán is, sőt ott még inkább.


Ugyanakkor mielőtt bele ugrasz azért nézd meg mennyi "segélyt" kapunk fizetés helyett. Nem a pénz a minden, de enni kell. Én szerencsés vagyok, a férjem keres annyit hogy ne okozzon gondot. Remélem te is szerencsés vagy.


-óvodapedagógus-

2020. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
56%
Oovastam a vastagbetűs leírást, a gyerekek fizikai bántalmazása, beleértve a fenekelést is, tilos. Bármnnyire is az utolsó, egyetlen hatásosnak tűnő módszer.
2020. júl. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Olvastad a hozzászólásokat is? Azt is amit neked (nem másnak) címeztek? Képes vagy az olvasottak megfelelő értelmezésére?

Túl sokat kérek tőled?

2020. júl. 17. 09:38
 7/13 anonim válasza:
100%
Olvastam. Miért része az óvoda'pedagógiának a pálcával, fakanállal verés? Vagy a kérdésben nem ezt jelenti a fenekelés?
2020. júl. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Úristen............................... :DDDDDDDDDD


Hallod megcsináltad a napomat!! :DD


Rendben, részben lehet az én hibám is, amiért azt feltételeztem, hogy ezt az igen régóta használt kifejezést mindenki ismeri. :))


Aranyos voltál, de tény, hogy jót nevettem. :))


Sok feneklést/seggelést igénylő tantárgy = Rengeteget ülsz a fenekeden, hogy meg tudd tanulni azt, mert annyira sok/kemény az anyag. Ezt jelenti. :) A rengeted ülő helyzetben történő tanulást.

2020. júl. 22. 09:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm is óvodapedagógus, ő tényleg hivatásból ment oda, most kérdeztem meg neked.


Azt mondja, hogy "kb. Okj szint", "nem érti miért kellett belőle diplomát csinálni."


Nyugi, nem lesz nehéz.

2020. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akkor csak a képesség alapú dolgok amik nehézséget jelent(het)nek? Például fontos a rendkívül tiszta énekhang, esetleg furulyázás, vagy más hangszeren történő játék.


Unokatesód mit mond a filozófiáról, illetve pszichológiáról? Ezekwt

2020. júl. 22. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!