Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Határon túli magyarként mikre...

Határon túli magyarként mikre kell odafigyelnem, ha egy magyar egyetemre akarok menni?

Figyelt kérdés
Kinéztem az SZTE-n egy szakot, ami megtetszett és bár elolvastam, hogy melyik érettségi tantárgyak szükségesek hozzá, még mindig nem értek mindent. Ahol én élek, ott pl. nem kötelező történelemből érettségizni, nem is tanulunk rendes magyar törit és tudtommal Magyarországon igen és nagyon nem erősségem a töri, ettől függetlenül meg lehet beszélni velük, hogy így is legyen esélyem a bejutásra? Nem most fogok érettségizni, hanem 2022-ben, de nem akarom bele élni magamat ebbe, ha nem lehetséges.

2020. júl. 21. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Itt találsz információt a külföldi középiskolai eredmények beszámításáról:


[link]

2020. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 21. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vajdasági vagy ugye?

Ha megvan az a 2tàrgy ami az adott szakhoz kell akkor nincs gond. Ja meg emeltszintű érettségizned kell Magyarországon, ami a M.o.-i tananyag szerint van.

Nekem sincs töriből, se nyelvből érettségim, mégis szeptembertől SZTE-s leszek.

Ha van valami kérdésed nyugodtan irhatsz privátba :)

2020. júl. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!