Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi ponthatárok csak engem...

Orvosi ponthatárok csak engem ráztak meg?

Figyelt kérdés

A tavalyi ponthatároknál is jóval magasabb ponttal vettek fel és átlagosnak gondolom magam, ennek ellenére keserédes érzésem van, hogy ennyire nevetséges pontokkal be lehetett kerülni idén bárhova.

Tudom, hogy nem az a lényeg mennyi ponttal vesznek fel, de félek, hogy így le fogják nézni az évfolyamom.

Ti mit gondoltok erről?



2020. júl. 24. 13:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
42%
Hát, hogy Jooo Isteeeen...
2020. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
83%

Te normális vagy?!


Soha senki nem fogja tőled megkérdezni, hogy hány ponttal kerültél be. A tanárok meg, biztosíthatlak róla, nincsenek is tisztában a felvételi követelményekkel. Arra azért némelyikük szeret megjegyzést tenni "már ezt sem tanítják középiskolában?" felkiáltással, ha sérelmezik, hogy egy alapvető témában az egész évfolyam sötét.

2020. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%
Azt, hogy végre felnőtt leszel. Elengeded a gimis gondolkozast, lapozol és felkészülsz arra, hogy orvos leszel és arra, hogy az életben baromira nem érdekes hogy más mit gondol, ha neked nincs önbecsülésed. Amúgy gratulálok és sok sikert a tanulmanyaidhoz.
2020. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
85%

395 ponttal vettek fel jogi karra 5 éve, költségtérítésesre. Államira 460 körül volt a pont. Én summa cum laude végeztem, jó versenyeredményekkel, míg államiról többen kibuktak.


A felvételi pont nem jelent semmit, nem garancia semmire.

2020. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
37%
Nálam majdnem 50 pontot emelkedett a ponthatár...
2020. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%

1. Úgy látom nem érted ezt a pontrendszert...

2. Senkit nem érdekel hány pontod van/volt.

2020. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Vannak félreértések. Az általános orvosi pontszámaihoz kapcsolódik a kérdés, nem pedig jogász és egyéb szakokhoz. Ahogy leírtam, tisztában vagyok vele, hogy teljesen mindegy XYnak mennyi pontja van. Engem sem érdekel. Viszont nyilván jobb akkor bekerülni, amikor magas a pontszám, mert az mindig magas színvonalat jelez és most ezekből a ponthatárokból nem az jön le.


Harmadiknak nagyon köszönöm és teljesen egyetértek vele.

2020. júl. 24. 17:41
 8/43 anonim ***** válasza:
94%

"Viszont nyilván jobb akkor bekerülni, amikor magas a pontszám, mert az mindig magas színvonalat jelez és most ezekből a ponthatárokból nem az jön le"


Ez egyszerűen nem igaz. Ha nehezebb az érettségi, akkor a pontszámok is alacsonyabbak lesznek. Illetve azt sem tudhatod, hogy hányan kerültek be alacsonyabb ponttal. Lehet, hogy mindenkinek 490 pontja volt és csak egy embernek 399. Nyilván, ez nem valószínű, de sosem tudhatod, hogy mi volt a medián pontszám, illetve az átlag pontszám, amivel bekerültek a jelentkezők.


A jogászos válasz nagyon jó példa arra, hogy sosem lehet alapozni arra, hogy a magas pontszámú jelentkezők jók lesznek az egyetemen is. Ez általánosan igaz minden szakra.

2020. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
92%

Mitől jobb bekerülni akkor, ha magasabb a ponthatár?

Kövezz meg, kérdező, én tavalyi eredménnyel jutottam be idén az általánosan gyengébb teljesítmény miatt, szóval legfeljebb én vagyok a Te embered, mármint az, aki majd leviszi a színvonalat egyetemen, mert azt be kell látnod, kérdező, hogy szóbeli nélkül eddig egy évfolyam sem érettségizett az idein kívül, így nem tudhatod, hogy ugyanezen körülmények között pl. a tavalyi SOTE 442 lett volna-e 442 (valószínüleg nem).

2020. júl. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
33%

Nekem mondjuk mar az is keseredes volt, hogy a szobelik elmaradtak, pedig egy ilyen palyara keszulonek muszaj lenne szerintem egy szobeli megnyilatkozas.

De ezek a pontok... van olyan, ahol 399 volt az ÁOK. Szerintem is egy vicc.

2020. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!