Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ponthatárok? Tudom, hogy csak...

Vonószenekar kérdése:

Ponthatárok? Tudom, hogy csak találgatni lehet, mégis érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy mennyi lesz a ponthatár a vidéki orvosi egyetemeken?

Figyelt kérdés

Jelen állás szerint nekem kb. 438- 440 pontom lesz. Teljesen nyugodt voltam, ma bementem az iskolámba és ott azt hallottam, hogy legalább 430- 435 kell majd, mert mindenkinek magas lett a kémia és a biológia érettségi pontszáma.

Szerintetek ?


2018. jún. 13. 23:10
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
21%
Én csak ennyit tudok mondani a pontjaidról. Van amikor kevés van amikor elég van amikor sok. ML is megmondta.
2018. jún. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
87%

Olyasmi lesz vidéken

(430-435 pont)

2018. jún. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
A szóbelik már megvoltak neked ?
2018. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
5%
Olyan érdekes hogy itt az emberek 90% a orvosira megy.. aki orvosin van vagy orvosira megy azok nem gykznak... az emberek 99% olyan kamu itt.
2018. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
7%
Van amikor orvosi van amikor jog van amikor közmunka program.
2018. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

:D ezt minden héten megkérdezi valaki legalább egyszer.


Amúgy én totál valószínűtlennek tartom, hogy ilyen +10 pontokat emelkedjen az orvosi egyetemeken a ponthatár, mivel egyrészt azt hiszem kevesebben is jelentkeztek orvosira, mint tavaly, másrészt meg megnéztem az érettségiket, és bár én úgy gondolom, hogy a biosz könnyű volt, a kémia meg talán hasonló, mint tavaly, (fizikához meg nem értek) de az érintettektől általában nem ilyen visszajelzéseket hallok.


Arra meg nem is tudom érdemes-e reagálni, hogy "érdekes itt mindenki orvosira jár, pedig az orvosisoknak nincs idejük gyakorizni, meg az emberek 99%-a kamu itt" :D :D

Ja, alap, hogy orvosisként nem gyakorizhatok, szerintem ez benne is volt az orvosi eskü szövegében meg az iskola szabályzatában. -.- Meg hát nyilván időm sincs semmire, mert a nap 23 órájában tanulok, a maradék 1-ben meg alszom.

Annyira imádom azokat az embereket, akik még soha életükben nem is jártak orvosi egyetem közelében, de azért jobban tudják, hogy az a többezer különböző személyiségű diák miket csinál és miket nem a szabadidejében (ja bocs, olyan nekünk nincs is ugyebár), és mire van idejük. (irónia, ha nem esett volna le, kedves 52%-os)

2018. jún. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

Baromi humorosak itt egyesek! :)


Miért ne nézhetne fel néha a gyakorira, aki orvosira készül vagy orvosira jár? Én évközben a tanulás miatt nem voltam annyira aktív, de az írásbelik óta időnként felnézek ide is. Nehogy már azt gondoljátok, hogy mi csak tanulunk megállás nélkül... egyrészt egy kis pihi mindenkinek kell, másrészt meg miután lement a két emelt, a közepekbe nem fogunk beleszakadni, és nullhuszonnégy verselemzéseket meg évszámokat tanulni.


Egyébként biztos nem lesz 430 pont. Egy másik kérdésnél is leírtam, hogy aki jelentkezett a SZOTE-ra kapott e-mailt a fb-csoportról, ahol feketén-fehéren ott van, hogy stagnálásra számítanak. Persze, ők sem tévedhetetlenek meg bárkit érhet meglepetés... de ha józan ésszel végiggondolja valaki, akkor is beláthatja, hogy nem lesz itt 430 pont. Eleve aki egy kicsit is foglalkozott az emelt kémiával, észrevehetné, hogy nem könnyű, soha nem. Aki ezt nem látja be, vagy nagyon okos, vagy pedig tényleg kamu "orvosis". A biosz nehézségre ugyanolyan volt, mint tavaly, csak idén nem a növény/ökot erőltették.


A sok embernek, aki meg állítólag mindkettőből 90+-osat írt, gratulálok! És ha ez a sok ember mind vidékre megy, a bizonyítványa felmutatása után vendégem egy sörre, ha véletlenül még beférek én is a sok 480 pontos jelentkező mellé. :D

2018. jún. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy év amikor nagyon magasak voltak a ponthatárok mert az emelt kémia nevetségesen könnyű volt. Konkrétan én is 97%ra írtam meg, amikor még csak 11.es voltam. De ez nem jellemző, akkor neked is feltűnt volna.
2018. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Mind a biológia, mind a kémia lényegesen nehezebb volt idén, mint 2016ban(!!), amikor az eddigi legmagasabbak voltak a ponthatárok.


Az érettségik meg konkrétan semmivel sem jobbak, mint 2017ben, sőt kémia átlaga gyatrább, ezt nyugodtan el lehet hinni. Egéz biztos, hogy még csak meg sem fogja közelíteni a pl vidéken a ponthatár a 430-at. Szerintem némi csökkenés várható. Gyogyszerészeti most nagyon fut, ott néhány pontos emelkefés lesz.


Az én tippem(AOK), vidék: 415-425 sáv pest: 434-438 sáv.

2018. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

Már az első két napon lement a két emelt szóbeli, az egyik állítólag 48 lett, a másikra meg azt mondták, hogy kihoztam a maximumot.

Így számoltam a pontjaimat.

A két közép szóbelire az írásbeli alapján számoltam, nagy változás remélem nem lesz.

Nem értem, hogy miért ne léphetnének fel az oldalra orvosok, orvosisok.

Apám orvos, múltkor itt érdeklődött az én profilomban, hogy milyen tésztanyújtó gépet vegyen, mert imád főzni.

2018. jún. 14. 13:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!