Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A általános és középiskolai...

A általános és középiskolai történelem tantárgynak a neve nem túl megtévesztő, és túl könnyen félreérthető. Hisz az nem más, csak az irodalom tantárgyon kívül eső része a nemzeti öntudatra nevelési anyagnak?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 23:59
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%

A tárgy hivatalos neve történelem és állampolgári ismeretek. Persze röviden csak történelem, vagy töri.


Ezen tantárgy keretén belül tanítanak magyar történelmet és egyetemes történelmet.

Nem teljesen értem, hogy a nemzeti öntudatra való nevelést hogy látja bele a kérdező az ókóri görög/római/egyiptomi történelembe, vagy a nagy földrajzi felfedezésekbe, vagy az első világháborúba, vagy az angol gyarmatbirodalomba...

2020. júl. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Szia én úgy gondolom hogy töri tanárja válogatja nekem pl gimiben olyan tanárom volt aki hatalmas hangsúlyt fektetett a világtörténelemre és arra hogy inkább az összefüggéseket lássuk át a magyar és a világ töri között.
2020. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Pár történelemi személyt IS, fogalomat és dátumon szándékosan félreértelmezve és pontatlanúl tanítanak.*
2020. júl. 26. 11:21
 14/37 anonim ***** válasza:
74%
Például?
2020. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

#11 Úgy "összefüggéseket lássuk át a magyar és a világ töri között." - #12 írta.


Hogy nem tünt fel, hogy csak magyar viszonyokra utalóan, vagy erkölcsi példa beszéd részeként, hazai hatás és párhuzamok miatt van ott a "világtörténelem"-nek nevezet példabezéd tár.


Ókor oktatása szinte kizárolag a demokrácia példabeszéde, néhány állami és gazdasági fogalom tisztázásával.


...

2020. júl. 26. 11:26
 16/37 A kérdező kommentje:

#14 Például összes ókori szereplő, összes szereplő a 1948-49-es magyar események kapcsán. Direkt nem az ideologiailag fűtött nevét írtam ide.

De kb. mindenki. Véletlenül fordul elő, ha nem.

2020. júl. 26. 11:29
 17/37 A kérdező kommentje:

Jó tudom, két féle ember van. A művelt aki erre tojik, és műveletlen aki erről nem is tud.


Ja, és én csak szabályt erősítő kívétel vagyok.


A magyar oktatás (is) eléri jelemzően a célját, "kúlturális fanatistákat" nevel.

2020. júl. 26. 11:33
 18/37 anonim ***** válasza:
64%
Mi bajod az ókori történelemmel?
2020. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező! Engem sem győztél meg.


Nem írtál semmi konkrétumot. Hogy mi bajod van a Római birodalommal (főleg a császárság korszakával) azt meg végképp nem értem.

2020. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

#18 Imádom az ókori történelmet.

Már önszorgalomból is sokat tanultam róla. ...


De általános és középiskolai oktatásban a nemzeti öntudatra nevelés miatt, valami torz butaságot adtak elő ezzen a címen.


Nem, nem bennem van a hiba.


Ne probáld rám kennyni!

2020. júl. 26. 11:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!