Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-GYTK vagy SZTE-GYTK?...

DE-GYTK vagy SZTE-GYTK? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, gyógyszerész szeretnék lenni, de nem tudok dönteni az egyetemek között.


Debrecenhez közelebb lakom (90 km), Szegedhez távolabb (295 km).

Azt olvastam itt gyakori kérdéseken, hogy a szegedi diplomának jobb a hírneve.


Debreceni diplomával kevesebb esélyem van kutatói tevékenységet végeznem az iparban? Tudom hogy ott van pár gyógyszergyár, de nem akarok debrecenben dolgozni/lakni.


Kell valamilyen plussz képzés (meddig tart ez a képzés), hogy "könnyebben tudjak iparban dolgozni?


Mennyi fizetésre számíthatok (patikusként/iparban) észak-keleten/dunántúlon?



#gyógyszerész #DE-GYTK #SZTE-GYTK #gyógyszerész fizetés
2020. júl. 26. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
SOTE nem jön szóba? :) egyébként szerintem oda menj, ami közelebb van:)
2020. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam azon is, de valamiért nem vonz Pest. :)
2020. júl. 26. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Szeretik ezt mondani, hogy a szegedinek jobb a híre, azonban nagyon ritkán nézik hogy hol végeztél.

Én azt hallottam, hogy Debrecenben könnyebb a képzés, de erre is rácáfoltak, hogy volt, aki a Debreceni Egyetemet akarta sírva otthagyni.

Nem elriasztani akarlak, gondolom tudod te is, hogy nem egy könnyű szak.

A helyedben azt választanám, amelyik szimpatikusabb város, vagy ha gyakran szeretnél hazajárni, akkor amelyik közelebb van. (Én Szegedre mentem és elég megterhelő a 300 kilométeres utazgatás.)

2020. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eredetileg Debrecenbe akartam menni, csak olvastam itt, hogy Debrecenben gyengébbnek mondható a képzés, ezért lettem bizonytalan.
2020. júl. 27. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Szegeddel nincs tapasztalatom, én Debrecenbe járok, de nem hiszem hogy akkora különbség lenne a két egyetem között színvonalban, hogy a debreceni diploma hátrányt jelentsen. Szerintem is azt válaszd amelyik város szimpatikusabb, mennyit szeretnél utazni stb. mert nehézségre valószínűleg ugyanolyan nehéz lesz bármelyikre is mész.
2020. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!