Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis orvosira jelentkezők?

Semmelweis orvosira jelentkezők?

Figyelt kérdés

Nem találtam hasonló jellegű kérdést az oldalon, így gondoltam megkérdezem.

Aki ilyen komoly egyetemre készül, az emelt érettségikre 0-24 koncentrál, versenyekre jár stb., hogy sikeresen felkészüljön 12. tanév végére?

Ne értsetek félre, bizonyára nagy munka van mindenkinek a felkészülésében, aki orvosira jelentkezik bármelyik egyetemre. Csak mivel a SOTE-n rendkívül magas a ponthatár, ezért érdekelne, hogy milyen tanulási szokásokkal kerülnek be a hallgatók.

Feladatok megoldása egymás hegyén, hátán? Tanulás pihenés nélkül? Ez lenne a kulcs?

Szívesen fogadok tapasztalatokat.



2020. júl. 27. 23:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

"Aki ilyen komoly egyetemre készül, az emelt érettségikre 0-24 koncentrál, versenyekre jár stb., hogy sikeresen felkészüljön 12. tanév végére?"


Igen!

Maximálisan. A húgom két fia került be. 10 éves koruktól kezdve erre trenírozták magukat. A fő tárgyakból, mindegyikből kitűnők voltak.

A középiskolában a matematika, biológia, kémia, fizika tárgyakra koncentráltak, hogy mindig a maximumot teljesítsék. Az érettségin is.

90%-on felül teljesített mindkettő.

Másképpen nem megy.

És különórákra biológiából és kémiából, meg latinból.

2020. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Mellette belefért a heti két alkalom sport, a hajnali úszás vagy futás és egy óra zenetanulás. Kivéve a verseny- és érettségi/felvételi időszakban.

Aki orvosira készül, és amikor felvették, akkor az intenzív tanulás az nem feladat, hanem már életforma.

2020. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én ugyan nem a SOTE-ra fogok járni, de bőven teljesítettem annak ponthatárát is, tehát tudok mesélni tapasztalatokat. Én 4 évig voltam biosz-kémia tagozatos a gimiben, szóval mindig is sokat és elszántan tanultam. Az, hogy ezeket a tárgyakat jól megérthesd és hogy elmélyüljön, időre van szükség,az tény, így sokszor nemet kellett mondanom a baráti lógásokra meg a sorozatokra. Versenyekre nem kell járni, de nagyon jó, ha feszegeted a határaidat és kikukkantasz kicsit a követelményből, mert minél részletesebb a tudásod, annál tartósabb és annál könnyebben áll össze a fejedben kerek egésszé. Szóval, igen, tényleg nem sok időd jut pihenésre, de azért figyelni kell arra, hogy találj valamit, ami kizökkent a tanulás okozta stresszes hétköznapokból. Pici sport, vagy ami éppen jól esik, mert különben kiégsz, mire a nagy megmérettetés elé kerülnél.


Remélem, tudtam válaszolni, amire gondoltál, de ha érdekel még valami az orvosis felvételivel kapcsolatban, írj bátran :)

2020. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elején én is és a tanáraim is úgy álltak hozzá, hogy mission impossible, de most, hogy bejutottam a sotéra, csak nevetek rajta, hogy ettől féltem. Az orvosira való bekerülést szeretik túlmisztifikálni. Nem kell 0-24 tanulni és feladatot megoldani, de még csak versenyezni sem. Minél előbb el kell kezdeni olvasgatni a tankönyvet, hogy legyen idő a tanultakat megemészteni és minél többször átismételni, így mindig egy kicsit több marad meg, aminek köszönhetően a globális tudás egyre részletesebb tudássá válik. A számításokban pedig a legfontosabbak a sziklaszilárd matematikai alapok és a sablonfeladatok begyakorlása. Az érettségi sorokat pedig azért kell gyakorolni, hogy megismerkedj azzal, mire szeretnek rákérdezni. Lényeg a tudatosság és a rendszeresség, de majd megtanulod, hogy a tanulásnak fontos momentuma az alvás, ezért a jól megérdemelt pihenést ne vondd meg magadtól.
2020. júl. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát akkor én kilógok a sorból. Én eleimte orvosira készültem, de később inkább csak a gytk-t jelöltem be. Kihagytam 1 évet, mert nekem kitűnő létemre csak nagyon későn rajzolódott ki, mi is tetszik igazán. Bioszból csaf 1 közepet tettem. Majd jött az 1 év kemény tanulás:kemiából 0-ról felkészülni(szószerint, még a moltömegeket se értettem). Kémiám csak 10.-ig volt, s az is csak arról szólt, hogy végigbeszéltük az órát(tudniillik általános tagozatra jártam, tehát "ezt nekünk nem kell tudni"). Az Ötösöm lesz kémiát kezdtem az 1.feladattól megoldani, tanári segítség nélkül. Ahol elakadtam(igazából olyan feladatok amik már nagyon nehezek voltak, s nem is annyira érettségire kellettek), csak oda igényeltem magántanárt, de ez csak egész évben kb mac 10 alkalom volt
2020. júl. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: az érettségi feladatok gyakorlása nagyon fontos, igen ahogy az előttem lévő hozzászóló is írta:vannak sablon, "ismétlődő" feladatok.
2020. júl. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Én rühellem a versenyeket, úgyhogy azok kimaradtak. 10.-től kezdtem heti 1x magánórára járni. Suli mellett edzettem, táncoltam, zenekarban játszottam, suliban a nem releváns tárgyakat is tanultam.

Biosz: 98% és kémia 94% lett.

Nem volt megerőltető, az egyensúly, rutin kialakítása fontosabb, mint hogy pihenés nélkül tanuljon az ember.

2020. júl. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

És akik nem a Sotera járnak, pedig elég pontjuk lett volna? 😃

Amúgy nem kell 0-24 tanulni, se 10 éves kortól készülni vagy minden másról lemondani. Annyit nem is ér. Rosszabb esetben második nekifutásra kerülsz be.

2020. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
5,6 voltam: kémia 1 év alatt 80 százalékos lett, biológia 87, tehát nekem meg lett volna az orvosira a pontom, de gytk-ra mentem.
2020. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9

Természetesen az ő/hozzád hasonlók véleményére, tapasztalatára is kíváncsi vagyok:)

2020. júl. 28. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!