Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis orvosira jelentkezők?

Semmelweis orvosira jelentkezők?

Figyelt kérdés

Nem találtam hasonló jellegű kérdést az oldalon, így gondoltam megkérdezem.

Aki ilyen komoly egyetemre készül, az emelt érettségikre 0-24 koncentrál, versenyekre jár stb., hogy sikeresen felkészüljön 12. tanév végére?

Ne értsetek félre, bizonyára nagy munka van mindenkinek a felkészülésében, aki orvosira jelentkezik bármelyik egyetemre. Csak mivel a SOTE-n rendkívül magas a ponthatár, ezért érdekelne, hogy milyen tanulási szokásokkal kerülnek be a hallgatók.

Feladatok megoldása egymás hegyén, hátán? Tanulás pihenés nélkül? Ez lenne a kulcs?

Szívesen fogadok tapasztalatokat.



2020. júl. 27. 23:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlmisztifikálni. Én kéttannyelvű gimibe jártam (5 éves szak), tehát angol profilú volt a suli egyértelműen. Felvettem a biosz-kémia faktot, de még nem voltam biztos abbam hogy orvosira akarok menni. Nem voltam rossz tanuló, mindig megvolt a 4,5-ös átlag. Telt-múlt az idő, felmerült bennem, hogy miért ne próbálhatnám meg? Utolsó év előtti nyáron elkeztem pluszba gyakorolni a kémia számolásokat. Hétvégente elkezdtem megoldogatni időre a korábbi emelt szintű feladatsorokat, mindet megcsináltam amit felraktak.

Utolsó 1-2 hónapban elkezdtem ismételni a teljes biosz-kémia anyagot, illetve közvetlenül az írásbeli előtti napokban mégegyszer gyorsan.

Kémiám 76, bioszom 85% lett, középszintű vizsgák átlagban ~93%, valamint az évvégi jegyeket kimaxoltam, így ha jól emlékszem 449 ponttal vágtam neki a felvételinek.


Felvettek volna a SOTEra is, de Debrecen sokkal szimpatikusabb volt (és milyen jól döntöttem, hogy ide jelentkeztem)


Szóval nem kell rágörcsölni és 0-24-ben tanulni. Ráérsz egyetem alatt tönkremenni idegileg :"D

2020. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom nem kell bele szakadni a tanulásba, viszont ha megpróbálkozol az Oktv-vel azzal nem veszíthetsz. Visszajelzést ad arról, hogy teljesitesz egy órákon át tartó vizsgaszituációban és nem csak egy témakört kér számon, nem úgy mint általában a dolgozatok. Ha nem sikerül jól akkor rájössz, hogy még gyakorolni kell, ha meg jól sikerül és helyezést érsz el akkor pedig ösztöndíjra is pályázhatsz.
2020. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12 Azért valljuk be, elég kicsi az esély arra, hogy OKTV-n olyan helyezést érjek el, ami említésre méltó:D

Mindenesetre köszi az ajánlást

2020. júl. 29. 12:20
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is kicsit túlpörögtem gimiben ezt a felvételi témát, mert mindenki azt mondta, hogy nagyon nehéz, csak a legeslegjobbaknak sikerül. Bullshit. Nem kell megszakadni a tanulásban és kiegyensúlyozott életet kell élni elég alvással, szociális élettel, hobbikkal, időben el kell kezdeni tervezni, majd betartani a tervet. Nagyjából ez a lényeg. Nem tudom még milyen messze van a felvételid, de tervezd el, hogy mikor hol szeretnél tartani. Pl. januárra megcsinálom az összes Ötösöm lesz számolást (most csak írtam egy random példát), aztán bontsd le havi, heti célokra, majd oszd be napokra is ha lehet. Ne sajnáld teleszórni a beosztást apró szünetekkel és szabadnapokkal, mert kelleni fog a pihenés és a plusz idő, ha megcsúszol.A tervet lehet korrigálni, ahogy haladsz.

Sok sikert!

2020. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14 Jövőre felvételizek, eléggé szorít az idő, emiatt vagyok túlpörögve.

Köszönöm a tanácsodat:)

2020. júl. 29. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!