Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki átjelentkezik idén a...

Valaki átjelentkezik idén a KRE-TFK óvodapedagógia szakára? Esetleg van egyetem váltással kapcsolatos tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Eddig Szegedre jártam óvodapedagógus szakra, de bizonyos okok miatt úgy döntöttem/döntöttünk a családommal, hogy jobb lenne váltani.

Budapesten élek és egy közelebbi intézményt kerestem, így a Károli mellett döntöttem (úgy néz ki, hogy át is vettek), de sajnos ez az átjelentkezős folyamat nehezebb mint gondoltam. Több kérdésem is lenne olyanokhoz akik már átestek ezen, és esetleg van türelmük válaszolni. :)

6 féléves a képzés amin vagyok és ebből 2 félévet végeztem el Szegeden, viszont nem minden tárgyamat fogadják el itt, és mint kiderült a beiratkozás utánig ez nem is fog kiderülni (ez szerintem csak számomra volt újdonság...), ráadásul valamiféle mintaterv változás zajlik az intézményben, szóval még tanácstalanabb vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ebben az esetben kihez fogok tartozni. 1. vagy 2. évfolyamhoz? Alig van átfedés az én eddigi tárgyaim és azok között amik a Károlin vannak, ebben az esetben egy pár tárgy kivételével tulajdonképpen kezdhetem "előröl" az egészet?

Megmondom őszintén eléggé félek, de a váltás elkerülhetetlen és bármilyen tanácsnak örülnék. Tekintve, hogy nem most felvételiztem így gólyatáborba se mehetek és a felsőbb évfolyamokból sem ismerek senkit, a tanárokat sem, még az épületet sem (tuti el fogok tévedni, az első előadásomat is képtelen leszek megtalálni szerintem... Nyilván ez kicsit túlzás, de azért elég kellemetlen na...:D) és az idén felvételizőket sem lesz módom megismerni és ez eléggé elszomorít. Van esetleg valami ötletetek, valami amit tanácsolnátok? Előre is köszönöm! :)



2020. júl. 29. 15:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!