Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-sek! Van külön Matek 1,2...

BGE-sek! Van külön Matek 1,2 és Statisztika 1,2 órátok? Ha vannak, kb mit takartnak? Pl. gondolom a Matek 1 deriválás integrálás...vagy más? A statisztika mennyire teljesíthető? Aki estleg részt vett angol nyelvű képzésen,legyszi írjon pár infot

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Pár éve végeztem, de nem hinném, hogy sokat változott. Matek1 derivalas-integralas, matek2 valoszinusegszamitas.

A statokat sokan nem szerették és féltek tőle, én szerettem. Érdemes rá sokat gyakorolni, mert viszonylag sok feladat van, és nem túl sok idő.

Minden teljesíthető (végeztek már jópáran :D ), de az időt rá kell szánni.

2020. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én első éves voltam második felében volt Gazdasági sorozatok, sorok, határértékek, függvenyvvizsgálat, gazdasági feladatok, deriválás, integrálás, többváltozós függvények. A következő félévben lesz már Statisztika es valószínűségszámítás és ez a kettő van csak matek, a régiek megszűntek, amiket írtál:)
2020. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági matematika* volt a neve:)
2020. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha most leszel elsős, egy jó tanács: Vedd fel a felzárkoztató matek kurzust az első félévben. Ezzel max. 20 pontot szerezhetsz a következő félévi gazdasági matekhoz. Azért nem mindegy, hogy 0 vagy 20 pontról indulsz.

A statisztika vizsgák gépen zajlanak, a gazd. matek papíron (normál oktatásban). Van elmélet és gyakorlat rész is.

Statisztikából van stat. és valószínűségszámítás, utána üzleti statisztika. Korreláció, szignifikáns kapcsolat, determinációs együttható, függvények (Excel), fogalmak, ábrák létrehozása, szórás, szóródás. Teljesíthetők, főleg, ha jó vagy infóból. Szerintem a statisztika könnyebb.

Ja és a gyakorlatokon vannak olyan tanárok, akik plusz pontot adnak az ügyes diákoknak a helyes feladat megoldásért. Érdemes oda felvenni az órát.

2020. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!