Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szak áll a legszorosabb...

Melyik szak áll a legszorosabb kapcsolatban a statisztika-kombinatorika-valószínűségszámítás vonallal egyetemen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, matekból nem voltam mindig a legjobb, de ezek mentek nagyon jól és szerettem. Rajzolni nem szeretek, sok rossz jegyem volt más témakörből, de azokat be tudnám pótolni, ezt tudom, sokan mondják is h könnyebbek ezeknél, de nekem épp azért nem mentek, mert nem érdekelt, így lemaradtam (koordináta geometria). Inkább azt szeretem ha gondolkodni kell, sokszor magam kitalálom ezekbe a megoldást más módon, mint a sztenderd. Melyik szak alapoz leginkább ezekre? Köszi előre is!

2020. ápr. 27. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Data Science, Machine Learning, Statistics Major. Ja, hogy ezek külföldön vannak csak, mivel itthon kőbaltával készülünk az űrkorszakra...


Itthon a programtervező informatikus vagy informatikus mérnök a te barátod, és szakosodj machine learningre (gépi tanulás). 100% statisztika.


Vagy pedig gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző, vagy alkalmazott közgazdaságtan, vagy csak sima matek és rá biztosítási matek, vagy megintcsak data science (állítólag indul jövőre a Corvinuson Data Science mesterszak) vagy például Survey Statisztika.


De általában véve a Data Science (adattudomány), Machine Learning (gépi tanulás), Artificial Intelligence (same in English), illetve a hardcore közgazdaságtan a te barátaid.

2020. ápr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)) Nagyon hasznos volt!
2020. ápr. 27. 07:41
 3/11 A kérdező kommentje:
A könyvelés, közgazdáságtan se érdekel annyira, bár az összefüggéseket szeretem meglátni. Ezek mellett még inkább a pszichológia, filozófia érdekel :D Hogy hogyan tegyük "jobbá" az életünk vagy változtassuk rajta. Szeretem a rövidebb, konkrétabb dolgokat, ami nem terjengős. Matekból annak ellenére, h elég vegyes voltam eddig, volt, h olyat megértettem, amit sok más jó tanuló nem, és abból stabil 5-öst hoztam, szinte hibátlant.
2020. ápr. 27. 07:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor olyan remek ötletem van még, hogy a marketing is egyre jobban elstatisztikásodik, de emellett még kreatív is meg humán is. Magyarországon a Survey statisztika és adatanalitika mesterszak (ELTE) a szociológusok mellett kifejezetten a marketing alapképzéseseket célozza be, az átkos nyugaton pedig már vannak olyan mesterszakok, hogy Data Science and Marketing Analytics. [link]


(Én magam marketing alapszakról tanulok most machine learninget, ez is jó párosítás.)

2020. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mesterszakok közül a biztosítási és pénzügyi matematikát vagy a survey statisztikát mondanám. Alapszakokon nincs kifejezetten olyan képzés, ami ennyire specializálódna, de gazdaságtudományi szakokon alapvetően ezekkel a területekkel fogsz a leginkább találkozni matematikai vonalon.
2020. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hm, nagyon érdekes :). Csak marketingesnek nem tudom elképzelni magam, hogy kifejezetten az legyen a célom, h eladjak dolgokat az embereknek, vagy befolyásoljam őket. A pénz világa azért nem áll hozzám közel, mert annál jobban szeretem a mehfoghatatlan dolgokat, minimalistább vagyok. Nem is az, h nem tudom kezelni, jól takarékoskodok, csak inkább a művészet, kapcsolatok, filozofia fog meg, ami sokszor nem konkrét válaszokat ad :). A marketing nekem kicsit hideg, a mit sokszor nem olyan fontos azt láttam. Táblázatokat viszont szeretek bújni, statisztikákat készíteni, szőrözni, rendszerezi, elég rendmániás is vagyok a magánéletben, kicsit kényszeres.
2020. ápr. 27. 08:30
 7/11 A kérdező kommentje:
A szociológia viszont mindig érdekelt, lehet egy olyan alapszakkal érdemes lenne megcsinálni, amit mondasz :)
2020. ápr. 27. 08:45
 8/11 A kérdező kommentje:
A gazdaságtudományi szakoktól azért tartok kicsit mert tanultam már számvitelt - könyvelést, és nem ment olyan jól, untam, távol állt tőlem.
2020. ápr. 27. 08:51
 9/11 anonim ***** válasza:

A számvitel-könyvelést én is untam mint állat... :D Szerencsére a közgazdaságtan nagyon szerteágazó terület, és vannak olyan területek, amelyeknek semmi köze nincs a könyveléshez. Én profi közgazdász vagyok, de még soha életemben nem csináltam meg a saját adóbevallásom, egyszerűen nem vagyok hajlandó megtanulni, hogyan kell. :D


A szociológia szuper szak, mega like <3 de azért eléggé behatárolod magad vele, sajnos előítéletek sújtják... de a károli szociológián van Big Data szakirány, és szerintem poén egy ilyen szociológia alapszak + survey statisztika és adat analitika mesterszak. A zökkenőmentes út még mindig valamilyen informatika vagy közgazdasági alapszak.

2020. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Annyit tennék még hozzá, hogy nem erről szól az élet, vagy egy értelmiségi pálya. Nyilvan dolgozni kell, sokszor látástól-vakulásig, de akkor is egy önkifejezés/megvalósítás, kiteljesedés kell, hogy legyen amit csinálsz, csak akkor működik, ha valahol bent élvezed. Ezert nyitottam saját magam a művészetek, sport, de akár a gondolkodók követése felé, mert abba is sok energiát feccoltem, hogy értelmeztem, gondolkodtam, alkottam, edzettem, de mind valahol egy nagyszerű utazás volt, ahol el elveszek a tevékenységben, megszűnik létezni az idő, amíg csinalom. A tanulásnal ez nem volt általaban, de ha volt, akkor mindig gyorsan tovabbhaladtunk rajta, ahelyett, hogy ennek az érzésnek a hullámát lovagoltuk volna meg. Kombinatorikábol, fogalmazások írásában többször ateltem ezt a megszunik körulottem az idő érzést. Nem arról szól az emberi élet, főleg egy értelmiségi pályára vágyónak, hogy újra meg újra erőszakolja meg magát, hozzon ilyen racionális, üzleti döntéseket, hogy inkább tanulok, mert jobban járok vele, mint ha egy melós lennék... A sportban én inkább azt tapasztaltam, hogy alapvetően élvezetes, nyilván vannak mélypontok, amikor nincs kedved annyira elmenni edzeni, de ahogy látod, tudod, hogy mész egy irányba, ezen is túl lehet lendülni. Összességében egy élmény az egész, egy csodás utazás, és tudod szabályozni hogy mondjuk csak 7 órát edzel, 3 órát mobilizálsz, 10-12 óra edzessel nagyon jó dolgokat el lehet érni. És ez nem túl sok, meg talán változatosabb, max. hozzateszel ehhez egy kiegészítő sportot, akkor lehet 15-20 óra. Egyetemen meg ülj bent 30 órát, tanulj otthon 20at, és aztán lehet el se érsz semmit, ki se jönnek a képességeid úgy, mert mint ahogy egy jo edzestervet, ezt is személyre kéne szabni. Én is mondom egy könyveléssel full tudok szenvedni, pedig azt könnyebben tanulhatonak mondják mint egy valószínűségszamítást,ami meg könnyebben megy. Az embereknek is meg kéne valtoztatniuk a szemléletük, mert amig önmagukban, másokban keresik a hibát, alkalmazkodni, tulelni probalnak, sose fog valtozni ez az elhetetlen, igazsagtalan rezsim, oktatasi rendszer. Akarmit mondtok, ami Magyarorszagon van egy sz. .r,ehhez nem kell szakembernek lenni. Ott kezdődik, hogy tanárokat, orvosokat nem fizetnek meg rendesen, de még egy edző, vagy vezetésoktató is, ha tudja a dolgát, miert nem kapja meg a havi 500-at legalább tisztán? Ezek nem akkora pénzek, több mint a fele elmegy helyből ha kiveszel egy kis lakast rezsivel és az alap bevásárlás. Én elfogadom, h tanulni kell, de nem normalis, h teljesen alárendeli magát az ember ezeknek, közbe meg se becsülik. Ma már annyira specializalodik minden terület, állítom a matekom belül, ha en akarnék lenni egy elég jó statisztikus, csomó dolgot nem is kéne tudnom, amit vennénk, felejtek is rendesen ebből...de mi a megfejtésetek, én vagyok lusta, tanulj, alazkodj meg, és örülj, ha épp megélsz. Biztos egy gyerekben van a hiba, aki ki van téve a körülményeknek es alapvetően jó, sőt akár tehetséges.. Azt elfogadom, hogy most már összeszedhetem magam, tanulhatok a múltból, tehetek magamért, változtathatok, ez az én felelősségem, de azért lássuk már, miből mi következik, és hogy változni se igazán lehet az eletben túl sokat. És azt mondom, még aki csak takarítónak jó, meg valakinek azt is el kell végezni, neki is lehetne olyan korrekt feltételeket adni, hogy élvezze az életét, elfogadja, hogy ha nem is vesz el a takarításba heti 15-20 óra egy korrekt bérért megeri neki, hogy aztán elveszhessen a társasjátékozasba vagy a varrasba mondjuk. Ezert van az, hogy mindenki kis kapukat, könnyebb utat keres, és csak erre mondtam, hogy en is ebbe szocialzalodtam, hogy ha mar 13 evesen nem megy olyan jol, akkor hagyjam, mert egy diplomas az csöves,néhány kiveteltol eltekintve,amibe igy valszeg nem leszek benne.
2020. jún. 3. 03:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!