Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi az esélye...

Szerintetek mennyi az esélye hogy szeptemberben nem lesz hagyományos iskolakezdés? Ti miben reménykedtek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 20:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Lesz szerintem. Majd októbertől jön az influenza szezon és akkor lesz gáz. Hiszen nem mehetsz el orvoshoz se, mivel nem tudhatod, hogy influenza vagy korona. Aztán akik veled egy háztartásba vannak azok se igen mennek sehova, mert ők se tudhatják. Egyetemre eddig mindenki bejárt betegen is. Sokszor középsuliba is. Ezután betegen nem mehetsz be Egyetemre, főleg ha az ajtóba láz mérés lesz.. de ha meg nem mész be buktad a tárgyad, főleg ha éppen zh van és a tanár is olyan.


Szóval szerintem ha jön a flu szezon akkor digitális oktatás lesz, mert amúgy borulna minden. Legalábbis egyetemen a tárgyak nagyobb része megoldható és maximum a laborok ahol laborfelszerés kell, műszerrel stb. Azok lesznek megtartva még kisebb csoportokkal.

2020. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Én bizakodom, hogy nem lesz. Nekem így távoktatásba nagyon tetszett az egyetem. Persze a vírust nem kívánom senkinek:)
2020. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Ja. Amúgy sokkal jobb volt így tanulni. Régebben se jártam be 1-2 tárgyra. Megkértem valakit hogy írjon be, hogy ott voltam. Aztan elkértem a jegyzeteket majd 4esre levizsgáztam, úgyhogy 1 órán se voltam bent. Egy csomó tárgyra felesleges bejárni. Sokkal több időm volt így mindenre.
2020. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát én középiskolába járok. De nekem is tetszett a digitális oktatás. Nem igazán vagyok oda az emberekért, hát még az osztálytársaimért. Szóval én meglepően élveztem az itthon tanulást. És természetes hogy senkinek nem kívánom hogy elkapja a koronát, de remélem hogy nem lesz "hagyományos iskolakezdés".
2020. júl. 31. 01:36
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem fogják ezt még egyszer bejátszani, legalábbis nem teljes körűen. Volt egy-két iskola, meg néhány család, diák aki szépen megoldotta, de egy totális káoszt hozott.


Eleve a kicsiknek nemcsak az oktatását, hanem a felügyeletét is meg kellett volna oldani, ezért sok szülő kiesett, szóval durva gazdasági következmények voltak.


A másik baj, hogy sok iskola nem volt felkészülve, a tanárok egy része inkompetens a digitális világban. Sokaknak eszközeik sem voltak.


Ehhez társul, hogy a diákok sajnos nem is kis része ott csal és lóg, ahol tud. Nálunk konkrétan a kisvárosban egy MÁV-jegypénztáros jelezte még a víruspara idején, hogy a kiskamaszok tucatjával viszik a fővárosba szóló jegyeket "iskolaidőben", legyenek szívesek a szülők utánajárni. De a számonkérés is problémás volt sajnos...


Én a felsőoktatásban dolgozom, a mi tárgyunk jól megoldható volt, de a képzés második felében az oktatásnak teljesen gyakorlati alapúnak kell lennie. Otthonról pedig megoldhatatlan, zoomon keresztül semmi értelme.


Azt már nem is mondom, hogy ugyan vannak introvertált emberek, a társaság és a szocializáció alapja az óvoda, iskola, nagyon kártékony hogy sok gyerek hónapokig alig volt társaságban. Saját magamon is megtapasztaltam, hogy mennyire nem ugyanaz a messenger, zoom, skype, mint hogy leülök valakivel egy kávézóban.


Szóval hacsak nem robban be tényleg brutálisan a járvány, szerintem nem vagy részben lesz online oktatás. Ettől függetlenül bizonyos elemeket valóban át kéne venni a digitális oktatásból.

2020. júl. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Közoktatásban lesz. De szinte kizártnak tartom, hogy akár a félévig el tudnak hagyományos oktatással jutni.
2020. júl. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Hát néhány főiskolán és átalános iskolába kukutyin falván ahova senki se utazik felesleges. Ezért jelöltek ki régiókat és majd színeznek. Például lehet majd Pest megye sárga lesz akkor nem lesz ott Egyetem. Ha piros lesz akkor középiskola se...stb. szerintem így fogják megoldani.
2020. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
76%
Nem lesz távoktatás, max regionálisan, az erősen fertőzött településeken, meg esetleg az egyetemeken. Igazából a tavaszi is teljesen felesleges volt, csak a szülők nyávogtak, hogy jaajnemengedemagyereketinkábbbüntessenekmeg és a többi, de most, hogy kipróbálták a távoktatást, már nem fogják olyan lelkesen támogatni az újbóli bevezetését. Orbán is megmondta, hogy minden normális magyar diák a háta közepére kívánja a távoktatást, ezért nem fogják indokolatlanul bevezetni.
2020. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 lillav válasza:

Hát remélem nem lesz. Ha igen, passziválok,legalábbis ha megint bezárnak a kollégiumok. Félreértés ne legyen, nem kedvelem a csoporttársaimat, minden percet élvezek nélkülük de mikor kiraktak a koleszból mindenkit nekem át kellett járni a szomszéd faluba, kijárási korlátozás ide vagy oda mert az otthoni net korlátozott. Aztán mikor egy fél mondattal elszóltam magam hogy a következő konzultáció attól függ, jöhetek e ide abban az időpontban, mert az otthoni korlátozott netre 3 testvér jut, az egyetemi tanárnak volt pofája leoltani mindenki előtt hogy én vagyok a felelőtlen *** hogy nem tartom be a korlátozásokat. Tanulás maximum este mert az én laptopom van csak a családnak és itt vannak a testvéreim, órai jelenlét nulla, beléptem, kikapcsoltam a mikrofont, kamerát, hangot, az öcséim közül valamelyik meg írta szépen a matek háziját vagy valamit amit a tanár cseszett megtanítani csak feadta hogy tk. 60.oldal 5ös feladat. Ja a legtöbbet nekem kellett elmagyarázni nekik amennyire tudtam, mert a szüleink dolgoztak.

Szóval nem, nem kívánom újra hogy hátráltatva legyek a tanulásban. Mikor én nem inni meg bulizni mentem az egyetemre, hanem tanulni. Az átlagomon is meglátszik, hogy nem volt lehetőségem tanulni.

2020. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mobilnet mindenhol ugyanolyan gyors. Ráadásul a szolgáltatók a karantén ideje alatt ingyenesen biztosítottak. :). Szóval kedves 9-es: sehova se kellett volna menned, szimplán a megfelelő app-okat letöltöd. Ráadásul a legtöbb kommunikációs appra még adatforgalmat sem számoltak, tehát teljesen jó minőségben élvezhetted az előadásokat. A tudatlanság erény ugye?
2020. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!