Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jöhetnek magyarországi...

Miért jöhetnek magyarországi egyetemekre tanulni erdélyiek, amikor Romániában sokkal magasabb a fertőzöttség?

Figyelt kérdés

Bevallom, engem zavar. Nyugtalanít.


Lesz vagy 4 hallgatótársam, akik Romániából jönnek, például.


Ti nem éreztek így?



2020. júl. 30. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha bármelyik koronavírusos lenne akkor karanténban lennének :D
2020. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Simán lehet némelyik tünetmentes hordozó,szerintem.


Lehet, hogy ez nincs így országos szinten, de ahova én járok, ott a csoporttársak közül van egy pár, akik "székelyföld"-ről jönnek vagy a határhoz közeli települések valamelyikéről...


Nem tudom, nem állítok semmit, lehet, hogy tévedek, csak kíváncsi voltam, mások mit gondolnak erről...de az is lehet, hogy tâvoktatás lesz. Nem tudom, majd kiderül.

2020. júl. 30. 23:32
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Nyugi

Csak akkor lesz először normális oktatás ha úgy ítélik meg,hogy veszélytelen

2020. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy cikk, ahol már nem tudom melyik egyetem (lehet, hogy a SOTE, pl.) csak úgy fogja engedni a visszatérést az egyetemre, hogy előtte negatív tesztet kell bemutatni, nálunk is, a külhoniak először, amikor átlépik a határt, akkor 2 hétre karanténkoliba kerülnek (ami azt jelenti, hogy addig a két hétig nekik ott kell lakniuk és utána költözhetnek be a "sima" koliba). Szóval szerintem az egyetemek erre is gondoltak/gondolnak. Nem kell aggódnod.
2020. júl. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4

Jól írta,egyébként szerintem EU-ban mindenhol ez lesz

2020. júl. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Már nem azért, de arra esetleg nem gondoltál, hogy pl az egyik magyaroszági hallgatótársad simán végig kirándulgathatja a nyarat a még megtartott rendezvényeket kihasználva? Ő azért nagyságrendekkel több emberrel érintkezik az országon belül, mint az aki csak ilyen minimalistán a határon túlról jön...
2020. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
6-os ez jó :D
2020. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Betmenvées ***** válasza:
100%
Én Romániából megyek Magyarországra tanulni. Apám visz, maximum két napot marad Magyarországon, de még ő is két tesztet csináltat indulás előtt (természetesen én is).
2020. aug. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Érkezés után két hétre karanténba kell menniük.
2020. aug. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!