Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a szegedi Radnóti...

Szerintetek a szegedi Radnóti illetve Ságvári gimnáziumok számítanak országszinten erős, akár "elit" gimnáziumoknak? Ha csak az oktatást nézzük, és a versenyeredményektől eltekintünk :D

Figyelt kérdés

Pusztán kíváncsiságból


Meg esetleg a Deákról/Tömörkényről mit gondoltok? lmao



2020. júl. 31. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Én Tömörkényes voltam, akkor nem szerettem és az iskolát okoltam miatta, aztán rájöttem, hogy nekem nem is ezzel volt bajom, hanem a borzalmas osztályommal, ahol megalakult egy nagy klikk, kb a fél osztály benne volt, a másik része pedig az “érinthetetlenek” voltak, én is ebbe a kategóriába tartoztam. Folyamatos kiközösítés, kibeszélés, lelki terror...

Egyébként a tanárok szerintem jól végezték a dolgukat, jó lett az érettségim is és az egyetemen is helytálltam még eddig. Ha valahol jól tanulsz és jól érettségizel, akkor teljesen mindegy, hogy milyen elit/sznob iskolába jártál, hogy ki adta ki az érettségi bizonyítványodat, senkit nem fog érdekelni. Bármi kérdésed van, írj privátot.

2020. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, jó iskolának számít az a 2.

Én is Tömörkényes voltam mint az első, és nálunk is megvolt ez a klikkesedés, bár nem annyira negatív mértékben, mint amit az első leírt. Annak ellenére hogy a Tömörkénynek nem annyira jó a híre mint a Ságvári/Radnótinak, mégis 470 pontom lett a felvételin. És csak ez számít a középiskolákkal kapcsolatban, hogy a felvételin mennyi pontot érsz el, hogy bejuss az egyetemre ahová menni akarsz. Azon kívül senkit sem érdekel, hogy hol végezted a középiskolát. Hogyha egy kifejezetten rossz iskolából jössz és mégis magas eredményeket érsz el, az még lenyűgözőbb is lehet, mert azt mutatja, hogy a siker nagy részét önszorgalomból érted el.

2020. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

a Radnóti tényleg erős, jó tanárokkal, jó közösségekkel (nem tudok mást felhozni, mint hogy a mindig későn kelő öcsém évközben hatkor ébred magától, hogy minél előbb beérjen) a tanárok motiváltak, értenek a területükhöz, rendesek a gyerekekkel, jók a szabadidős lehetőségek is, és rugalmasak minden tekintetben (pl újra az öcsém: járhatott a magsabb osztály emelt infóóráira csak úgy külön, órái után, mert az ő évfolyamának a szintje nem volt neki elég)

a Ságónak csak a neve nagy, mert az gyűjti a helyi orvos/bíró/jogász kölyköket, sznobizus van, diák-tanár részéről, tudás, akarat vagy motiváció annyira nem, pl. nyelvekből ha meggebedsz sem lehetsz ötös év végén, ha nem a tanárnő fizetős magánóráit látogattad iskola után... kicsit gusztustalan hely meg felesleges, de ha jogász/orvos/bíró az apád vagy az anyád, akkor kitűnő hely neked is. amúgy inkább hanyagold.

én deákos voltam, imádtam, jó osztályok, jó programok, szintben csak egy sima normális suli, se rossz se jó, de a közösség meg a tanárok jók, nyelvben erős, de ha oda mész, készülj fel rá, hogy a három kis elit gimi lépten nyomon lekurváz majd, mert oda csak kurvák meg drogosok járnak (amúgy nem, csak nálunk van tanácsadás és prevenció és ellenőrzés, az elit helyeken meg csak mindenki elfordul és befogja a száját, mert ha nem beszélünk egy problémáról, az nincs is... -_-)

tömörkéről nem sokat tudok, a kéttan némete szr, oda ne menj.

2020. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne sz@r a kéttan némete? Már az első év végén szinte folyékonyan tudnak németül/spanyolul, valamit utána a további 4 évben majdnem minden tárgyat németül/spanyolul tanulnak és németül/spanyolul érettségiznek pár tárgyból...
2020. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mert csapatostul jöttek hozzánk át a deákba, hogy szeretnének végre németül tanulni.... a nyelvtanjuk tényleg erős, de hasznos szókincsük kb nulla volt.
2020. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát, pedig úgy hírlik, a Tömörkényben a legjobb a német Szegeden.


A Ságvári pedig elnézve a felvettek listáját, kivetkőzte magából ezt az elit-ember-kölykét-simogató szerepet

2020. aug. 9. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:

persze hogy úgy hírlik mert kéttannyelvű. amúgy tkp tényleg jó, ha az ember érettségi után végre ráér nyelvet is tanulni, borzasztó stabil alapokra építhet hasznos szókincset, mert utóbbit mondjuk annyira nem kapja ott meg.

a felvételi listában meg inkább ne bízz, azt nézd, hogy az oda járók közül ki hogy teljesít és hogy érzi magát... ha fel kell venni fel kell venni, de ettől még nem változik a tanárok hozzáállása...

2020. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
64%

Ságvári vagyok és egyrészt nem tudom honnan szerezte a drága kérdező a listát mivel teljesen zárt, de személy szerint nincs se ügyvéd vagy orvos szülőm.

Sznob persze jár a gimibe, de melyikben nem fordul meg egy-kettő?

Régi hír hogy tele van ilyen gyerekekkel, és aki nem is ismer onnan senkit az ne mondjon szerintem semmit.


Nem mondanám elit iskolának, de vannak kemény órák, főként humán tárgyakból, de egyébként nem egy lehetetlen suli.

2020. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

9-es


Nem volt bonyolult, ismerősöktől elkértem az osztálynévsort

2020. aug. 28. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!