Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeken miért ilyen az...

Egyetemeken miért ilyen az oktatás?

Figyelt kérdés
Azért járok az egyetemre hogy tanuljak és nem azért hogy olyan beadandókat csináljunk amit nem magyaráz el az oktató vagy találjuk ki saját magunk egy pár szempont szerint amit írt az oktató és stb. Így semmit sem lehet megtanulni hogy a hallgató a szabad fantáziára van bízva vagy tudására, de pont azért járunk egyetemre hogy a tudást megkapjuk hiszen ezért fizetünk félévente rengetek tandíjat és nem azért hogy a oktató csak elmondja a feladatokat és ennyi kb. Igy leszek sikeres az életben fizetés szempontjából vagy munka szempontjából is. Ha nem tudnak a mai oktatók tanárok szakembert képezni akkor a képzetlen szakemberek nem kellennek a munkahelyre és nem lehet majd elhelyezkedni sehol. Hiába lesz papír az ember kezében ha semmihez sem fog érteni.
2020. máj. 5. 11:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Javítva: Igy hogy leszek sikeres?
2020. máj. 5. 11:19
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

ott az ajánlott irodalom, el kéne olvasni

a beadandó feladat csak annak a tudásnak a mélyítését szolgálja

2020. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát én csak úgy tudok valamit megtanulni hogy például akár ilyen exceles feladatot vagy bármi mást hogy megmutatják vizuálisan is az alapokat amire lehet építkezni. Mert ha valaki csak elolvassa azzal az nem megyünk sokra hiszen sokszor nem olyan feladatok vannak mint ami le van írva. Az ember alavetően vizuális típus de ez bármilyen szakmára igaz. Nem úgy tanul az ember hogy elolvas egy tankönyvet hanem úgy hogy dolgozik egy szakmában vagy akárhol és évek alatt elsajátítja azt amit mondjuk az ott dolgozók tanítottak neki és hozzászokott ahhoz a munkához és utána már fog tudni valamire építkezni. De könyvből nem lehet tanulni az csak arra szolgál hogy tisztában leszünk az esetleges idegen szakszavakkal meg ilyenek. Tanulni csak vizuálisan lehet.
2020. máj. 5. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Na és akkor mi van, hogyha nincsenek éveid elsajátítani, hanem diplomás emberként pont neked kéne elmagyarázni a többinek, hogy mit kell csinálni?
2020. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
87%

A kérdésből is meg az előző hozzászólásodból is az jön le kérdező, hogy nem tudod hogyan kell tanulni. Ilyet kijelenteni, hogy "Nem úgy tanul az ember hogy elolvas egy tankönyvet" elég meredek. :D Persze értem én mire gondolsz, de az írott forma elolvasása és megértése az alapja a magasabb szintű gyakorlati feladatok végrehajtásához szükséges elméleti anyag elsajátításának. A beadandó pedig ennek egy számonkérési formája. El lehet végezni egy BSC-t úgy is, hogy megfelelsz az adott követelményeknek. Meg el lehet végezni úgy is, hogy megtanulod azt, amit az egyetem a tanulmányaid során biztosít számodra akár forrás megjelölés, ajánlott irodalom, akár kész jegyzet formájában. Az anyag megtanulása nem egyenértékű azzal hogy elolvasod, vagy bemagolod (két véglet).

Nem tudom milyen szakon tanulsz, de én a saját szakmámból nagyon sok olyan példát tudok felhozni, ahol az egyetemen tanultak segítettek realizálni, megoldani az adott helyzetet.

2020. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon zavar, hogy nagyon sok oktató konkrétan nem csinál semmit, így mi sem csinálunk semmit az órákon és így nem is tanulunk. Csomóan tényleg random adnak feladatokat, amiknek köze nincsen semmihez és nincs is meg az a tudásanyag, ami alapján normálisan meg tudnánk csinálni. A kedvenceim az "interaktív" órák, amik annyiból állnak, hogy bejön a tanár és akkor majd beszélgetünk és 90 percig bámuljuk egymást, mert senki nem tud semmit az adott témáról... mily meglepő, hiszen soha nem tanultunk róla. Ez kötelező és ajánlott irodalom is olyan, hogy nagyon nagyon ritka az, hogy valóban használható... sőt, mi sokszor pl. nem is kapunk semmilyen anyagot csak az oktató elmondja, amit akar és kész.
2020. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Lehet elkeseritelek most, de sikeres nem abbol leszel, hogy az egyetemi anyagokat megtanulod. Persze, ez is resze, mondhatni alappillere. DE, en HR Recruiterkent dolgozom egy multinal es az egyetemi eredmenyei az utolso, amit megnezunk. Minel tobb szakmai gyakorlat! Ez a legeslegfontosabb, foleg ha egy friss diplomas mar fel tud mutatni gyakornoki tapasztalatokat. Remek nyelvttudas, angol az alap es hozza valami mas. Es az a bizonyos plusz. Konferenciak, kutatasok, onkenteskedes... barmi, ami miatt te mas vagy, mint az, aki ugyanezzel a diplomaval rendelkezik. Es nem utolso sorban a klises, de igaz tulajdonsagok, mint a kitarto, nyitott, celorientalt. Ezeket sajnos nem az oktatok fogjak a kezedbe adni vagy a szadba ragni.
2020. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen de sok ceg meg nem alkalmaz kezdoket akiknek nincsen szakmai tudasuk meg ha ingyen dolgoznanak es igy tanulhatjak meg akkor sem. Igy meg nagyon nehez sajnos. Az a baj az oktatok tobbet varnak el mint anennyit leadnak es sokszor el se magyarazzak az adott feladatot hanem old meg ahogy tudod. Csakhogy nem azert fizetek 300 ezer forintos feleves tandijat hogy majd a mashonnan osszeszedett tudasomat alkalmazzam hanem igenis oktassanak eloszor normalisan es utana kerjenek szamon.
2020. máj. 6. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!