Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sikerült valakinek idén az...

Sikerült valakinek idén az önköltséges finanszírozási formáról államilag támogatott helyre történő átsorolás?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor melyik egyetemre jársz? Hanyadikos voltál? És mennyi volt az átlagod?

Szerintem ez a vírus miatt meghozott törvény (államilag támogatottak nem kerülhetnek át önköltségesre) nagyon nem fair azokkal szemben, akik 9 (vagy még több) hónapon keresztül a legjobbat hozták ki magukból, és mégis önköltségesen maradnak, míg azok az államisok, akik egész évben (nem csak a korona alatt) be sem jártak, rosszul teljesítettek, bugdácsoltak, ugyanúgy maradhatnak az ingyenes helyeken.



2020. aug. 3. 13:51
A kérdező szavazást indított:
Sikerült az átsorolás
Nem sikerült az átsorolás, pedig az átlagom alapján megérdemeltem volna
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem erdemelte volna meg senki, mert az online oktatas egy vicc volt.
2020. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem sikerült sajnos, pedig nagyon reménykedtem benne. Ez így nekem hatalmas érvágás megint egy egész évre. Egyetértek veled, hogy ez így nagyon igazságtalan megoldás volt (a nyelvvizsga nélküli diplomákról már nem is beszélve, egy vicc).
2020. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
79%

Négyszemközt megmondták, hogy bár hirdetve van de ne is reménykedjünk benne.

4+

2020. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha őket vették fel államira helyettetek, akkor csak jobban tudnak valamit.
2020. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

4. Ja jobban tudnak valamit, bratyizni a tanárokkal, akik emiatt megadják a jobb jegyeket, mégha meg se érdemlik. Kommunizmusban csak ez számít, minél jobban nyalj.

Vagy a szülőd, aki ezáltal "megveszi az iskolát". Mennyi ilyet láttam. A szülők mennek fogadóra, ott segítenek, ahol tudnak, adományoznak az iskolának, minden lében kanál mód, barátok a fontos tanárokkal vagy ott tanítnak. Több olyan tanárom volt, aki amint a gyereke végzett egy suliban, azonnal ment utána a gimibe, mint tanár. Na vajon miért, akart annyira ott tanítani? 😂 Persze ezekkel a diákokkal úgy bánnak, mint a kiváltságosokkal. Jellemző rájuk, hogy diplomások a szüleik, mindenhol a kiskaput keresik és munkahelyük is anyu/apu által lesz. Nem is tudom, hogy tudnak-e gondolkozni egyáltalán. Viszont az egyetemen már kevésbé tudnak érvényesülni, ha nem nagy név a szülő.

Gusztustalan ez az egész ország, alig várom, hogy külföldön éljek már végre. Ami itt megy az nem demokrácia, hanem kommunizmus. A legtöbb tanár is kommunizmusban nőtt fel, mit várhat az ember tőlük, hisz ezt a hányadék viselkedést nevelték beléjük.

A mesterképzés felvételinél pl. van olyan, hogy a kiválasztott egyetemen írod meg a feladatokat vagy/és interjú. Na, ez már igazságosabb.

Ausztria nem messze van, és ott a tudás valamivel jobban számít, mint a kapcsolat. Most miért nem lehetne Magyarországon úgy, hogy az adott egyetemen írod meg pl. az érettségit. Ja, mondjuk úgy nem lenne annyi korrupció. Lehet azért, érthető.

A felvi rendszere egy vicc, amit a lemorzsolódott hallgatók adatai is mutatnak. Megfordítanám az állításod: Ha őket vették fel államira, akkor miért nem végzik el könnyedén? Minden évben többen kiesnek államisok is, nyelvvizsga miatt nem kapják meg a papírukat (azért az a 75000 fő baromi sok csupán pár év alatt), egy 3.0 átlagot nem képesek teljesíteni 36 kredittel, nem képesek elvégezni időben egy képzést, sokan hisztiznek a tanulmányi átlag emelésért, a többség diplomamentő segítségével se volt képes nyelvvizsgát szerezni és ezeknél az eseteknél nem pár emberről van szó. Érdekes nekem nyelvtanfolyam nélkül ment elsőre csak az internetet használtam, külföldön se voltam.

A gimiből ketten egy szakra, egy egyetemre mentünk. Ő államin volt, 2 év után kiesett, elég annyit tudni róla, hogy egy átlagos kinézetű, introvertált, jó magatartású csaj. Mégis az államis esett ki. Nem fura?

Én meg önköltségesen vagyok, felsőfokú nyelvvizsgám van, nekem pl. nem lesz bennragadt diplomám. Simán bírom az egyetemet, már biztos, hogy a képzési idő előtt el fogom végezni, ösztöndíjakat nyerek. Csak egy baj van, hogy nem vagyok képes jópofizni, plusz egyszerű szakmunkás családból származom. ;)

De nem baj maradjanak csak az államisok itt termelni, sokat kell majd nyelni a komcsi munkahelyeken.

2020. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

4-es ezt rosszul tudod.


Ez a rangsorolásról és a pénzről szól, nem arról, hogy az állami támogatottak valamit jobban tudnak az önköltséges társaiknál. Nyílván, ha anyucinak, apucinak van pénze kifizetni a középiskolás gyerek matektanárát, nyelvtanárát, bónusz tanítattását, akkor értelemszerűen előrébb lesznek ezek a gyerekek az érettségire és jobb eredményekkel végeznek, mint azok, akiknek marad a (sokszor visszamaradott, kapkodó) gimis oktatás színvonala. Aztán meg csak kidobja magából a rendszer ezeket a "jobban tudókat", mert túlfutnak a képzési időn, jaj, mégse tetszik ez a szak, de nem iratkozom ki, hanem élek, mint hal a vízben, ráérek még a végzéssel 1-2-3 szemeszterig, most passzíváltatok, mert elfáradtam, amúgy se kerül pénzbe, jaj, még a szoc.támra is rárepülök, pedig nem is szorulok rá igazából és ezek kombinációi. Mindegyikkel volt már dolgom...

A másik, meg hogy rangsorolnak. Van 200 ugyanolyan jó érettségi és van 50 hely, akkor is csak 50 embert fognak fel venni támogatott formára és marad 150, aki "kevesebbet" tud a 4-es válaszoló szerint.


Én azt nem értem, miért nem lehet úgy, mint a környező országokban, hogy ingyenes a felső oktatás?! Lehetne ingyenes, de nehezen teljesíthető és akkor az ember max abba hagyja, ha nagyon nem megy. Annak több értéke lenne. De nem, adósítsa el magát az ember már 18, 20 évesen a diákhitel 1 meg 2-vel, ráadásul nevetségesen sok tandíjért, ami lehet soha meg sem térül! Vidéki egyetemen is 300 ezer forint egy félév díja.


Ha Viktor igazán segítene akart volna az egyetemistákon, akkor a tandíj rendszerhez nyúlt volna és nem nyelvvizsga nélküli alap és mester diplomákat, meg újabb hitel lehetőségeket osztogatnak!

2020. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Inkább annak örüljetek, hogy egyáltalán kaptatok esélyt, hogy így bejuthattatok. 400 pont alatt szóba se állnék senkivel semmilyen szakon.
2020. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

7. Úgy látszik, eléggé szűklátáskörű és ostoba vagy. A stílusod alapján te vagy egy műveletlen proli.

Úgy látszik, hogy nem tudod azt, hogy nem mindenki akar államis lenni egy bármikor megváltoztatható szerződés segítségével, valamint nem mindenkinek okoz gondot a tandíj finanszírozása.

Az államisnak az állam utalja ugyanazt az összeget, az önköltséges saját magának fizeti. Amiről a nevük is árulkodik, de úgy tűnik vannak ilyen tudatlan bugrisok, akiknek még ez se segítség.

Az igazság fáj, ami az írásmódodon is tükrözödik. 💔 Valószínűleg, jól magadra és a családodra ismertél, hogy így reagáltál. Az ilyenek miatt, mint pl. te, akarok minél hamarabb elhúzni a kommunista rendszerben maradt Magyarországról.

Tudod, ha ennyire lenézed a szakmunkásokat. Akkor kérlek ne hívj szerelőt/kőművest, ne rendelj fát, ne menj kozmetikushoz/fodrászhoz/körmöshöz, hisz te ezeket úgy is megtudod csinálni, ha ennyire leírod őket. Nyilván ez neked egy perc és megtanulod, okoska.

Szoktam angolul kommentelni a YouTube-on, értelmesen csevegek a külföldiekkel, vevőek az újdonságokra/más nézőpontjára. Így általában a magyarok reagálnak. Gratulálok az alpári stílusodhoz! 🥳

Egy jó tanács: Maradj Magyarországon, jó helyen vagy! 🙏👍

2020. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Az előző egy igazi lúzer aki soha nem szerez majd diplomát. A csevegés még messze van a nyelvtudástól nem csoda, hogy nem vették fel csak a futtattok még kategóriába. Nyilván azért nem államis mert nem tartották alkalmasnak egyetemi tanulmányok folytatására. De cselédnek pont jó lesz itthon vagy külföldön.
2020. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 Ki nézi itt le a szakmunkásokat?

Nekem ugyan hiába hozod fel a pénz hiányát, szakmunkás szülőket és társait. Apám szakmunkás, anyám takarít. Soha életemben egyetlen egy különórán nem voltam, mert nem tudták volna fizetni. Otthon leültem a seggemre és tanultam, be is kerültem államira (és azóta is csúszás nélkül végzem ;). Nyilván előny, ha valaki megengedheti magának a segítséget, de nem behozhatatlan. A gimis anyag nem atomfizika, hogy ne lehetne egyedül megtanulni (ha neked nem ment, akkor tényleg nem vagy egyetemre való).

Volt az osztályomban egy gyerek, akit csak azért nem csaptak ki, mert a szülei sokat adakoztak az iskolai alapítványnak, és az igazgatóhoz is bejártak egyengetni a sorsát. De ezzel csak annyit értek el, hogy nem bukott meg, semmi többet. Nem is vették fel egy egészen alacsony ponthatárú szakra sem. Én nem hiszem, és nem is hallottam még olyanról, hogy csak pénzzel akármilyen felsőoktatásba be lehet kerülni. (Mondom ezt úgy, hogy én is tisztában vagyok az országban folyó korrupciós ügyekkel, és mielőbb szeretnék szabadulni innen.) Gondolj bele, ha van a szülőknek pénze kierőszakolni, hogy államira kerüljön az a szerencsétlen gyerek, akkor miért nem költik ezt az összeget az önköltséges tandíjra? Te tényleg nem vagy a legélesebb kés a fiókban.

2020. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!