Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg nehezebb az októberi...

Tényleg nehezebb az októberi érettségi, mint a májusi?

Figyelt kérdés
Gondolkozok, hogy októberben érettségizzek-e angolból. Az a baj, hogy nem vagyok magabiztos magamban, így ha tényleg annyival nehezebb az őszi érettségi, akkor inkább nem próbálnám meg. Ha tényleg nehezebb, akkor mennyivel, és ez miben nyilvánul meg?
2020. aug. 11. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem.


Én őszintén leírom most a dolgokat, de biztos le is fognak nagyon pontozni érte. Nálunk az összes érettségiztetős tanár azt állítja, hogy az a szívatosabb/kicsit nehezebb, mint a májusi. Mi előtt érettségiztünk, matekból, magyarból, töriből és szakmaiból csináltunk májusi/októberi feladatsorokat. Mind a 4 tanár folyamatosan mondta, hogy az októberin mi volt az a plusz dolog ami nehezítette/esetleg hiányzott valami ábra amit máskor megadnak, stb... Annyi volt az utolsó tanítási napon, hogy csináljuk csak meg legalább kettesre tavasszal és ne szúrjunk ki magunkkal.

2020. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Én a matekból láttam sokat, amikor segítettem egy rokonnak felkészülni. Igen, az ősziben rendszeresen valamivel kevesebb a full h*lyék (ne vedd magadra!, csak ténymegállapítás) által is hozható potyapont.
2020. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én biológiából és kémiából is voltam őszi és tavaszi érettségin is. Bevallom, nekem az őszin sikerült jobban teljesítenem, de ez nem a feladatsorral volt összefüggésben, hanem azzal, hogy míg a tavaszi érettségi előtt nagyban megy a tanítás, az őszi előtt ott van a komplett nyári szünet. Szóval ha iskolás vagy, és a nyár folyamán napi 1 órát angolozol, kacagva megcsinálod.

Sokszor mondják, hogy nehezebb az őszi, de igazából csak maximum 5 ingó pont van, ami mondjuk a tavaszinál a gyengébbek kapaszkodója, és az ősziből ki van hagyva. Talán pont azért, mert még ha nyaralsz és diák munkázol is mellette, több időd van felkészülni, mint tavasszal, mikor még 4 tárgyból írsz, plusz gürcölsz az évvégi jó jegyért, miközben már hónapok óta boldog boldogtalan azzal stresszel, hogy mindjárt vizsgázol.

2020. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És még valami. Összehasonlításképp oldj meg mondjuk 5 tavaszi, meg 5 őszi feladatsort egymás után. Ennyiből ki tudod majd következtetni, hogy számodra nehezebb-e az őszi, vagy sem. Plusz addig is gyakorolsz. Az angol emeltről annyit, hogy szerintem arra a legkönnyebb a hivatalos feladatsorok megoldásával felkészülni. A feladat típusok nem nagyon változnak, sok esetben ha eleget megcsináltál már, a kérdésből tudni lehet, hogy nagyjából mit várnak válasznak.
2020. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!