Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az oktoberi erettsegi nehezebb...

Az oktoberi erettsegi nehezebb mint a majusi matekbol vagy nincs kulonbseg?

Figyelt kérdés

2019. jún. 6. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, az októberi mindenből nehezebb, de ha tisztességesen készülsz rá akkor sikerülni fog.
2019. jún. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal nehezebb, és ha nem vagy jó matekból nem biztos, hogy az sikerülne.
2019. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy nehezebb, ugyan azok a sablonos feladatok vannak
2019. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Most akik azt mondjátok, hogy nem nehezebb meg is néztétek? Mert én csináltam rengeteg feladatot, és az októberieknél volt olyan hogy bele sem tudtam kezdeni. A matektanáraim is mondták, hogy jóval nehezebb.

De persze ti majd tudjátok..

2019. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Matekból általában nehezebb, a többi tàrgyból is nèzegettem, és ott nem fedeztem fel nehezebb feladatokat, még szakmaiból sem.
2019. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"én csináltam rengeteg feladatot, és az októberieknél volt olyan hogy bele sem tudtam kezdeni"

De (és ez matematika) ha csak néhányat csináltál meg mindegyikből, akkor ez még semmi, mert lehet, hogy csak arról van szó, hogy véletlenül sikerült a májusiakból éppen könnyebbeket kiválasztanod, az októberiek közül meg nehezebbeket. De a májusiakból is, meg az októberiekből is van még egy csomó, amit nem csináltál. Majd ha végigcsináltad az összes októberit, az összes májusit, meg még a februárit is, akkor visszatérünk a kérdésre.

Egyébként meg nem te vagy az etalon: van, aki azt találja könnyűnek, amit te, más meg éppenhogy mást. Én pl. a térgeometriát könnyűnek találom, más meg rosszul van tőle, és inkább a koordináta-geometriát választja, ha lehet - amivel viszont engem ki lehet kergetni a világból.

Összességében nézve nyilván nem véletlenül állították össze a feladatsorokat hozzáértő emberek úgy, ahogy: így olyan a szintjük, amilyennek lennie kell.

2019. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4, igen, én tudom, mivel megcsináltam majdnem az összes feladatsort. És nem nehezebb, pedig én végig 2-es voltam gimiben, szóval észrevettem volna, ha brutális különbség van.
2019. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megcsináltam én is az egész feladatsorokat. Az utolsónak: ha kettes voltál akkor neked az összes kivétel nélkül nehéz volt, nem?

De mint mondtam, sok tanárral szóba került ez a téma és mindenki egyetértett abban, hogy az októberi érettségi általánosan nehezebb (matek, angol, magyarnál jött szóba, a többit nem tudom), és a két matektanárom szerint is nehezebb az októberi matek.

2019. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk meg senki nem értett egyet ezzel (sem tanár, sem diák) és amúgy 4-esre érettségiztem idén, az előzőeket meg 3-4 köztire írtam, nem volt kirívóan jobb vagy rosszabb egyik sem. Meg úgy gondolom, ilyen helyzetben épp egy gyengébb képességű tanuló szava lehet mérvadó inkább, mivel aki jó matekból, annak mindegyik menni fog (kellene, hogy menjen). Én ellenben észrevettem volna, ha olyan feladatba ütközöm, ami sokkal nehezebb a többinél, mert az egyáltalán nem sikerült volna.

Józan paraszti ésszel gondolj bele egyébként, hogy hogyan lenne lehetséges ugyanúgy KÖZÉPSZINTEN sokkal nehezebb feladatsorokat összeállítani, ha egyszer ugyanazt a tudást kérhetik csak számon? Plusz ha ez lenne a helyzet, senki nem merne októberben jelentkezni, inkább kivárnák sokan a tavaszt.

2019. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!