Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK vagy ÓE-NIK mérnökinfó?

BME-VIK vagy ÓE-NIK mérnökinfó?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy melyik lenne jobb. Úgy hallottam, hogy a BME-n nagyon erős a szívatás meg nem is olyan korszerű amit tanítanak, az ÓE meg nem olyan színvonalas, VISZONT ott gyakorlatiasabb az oktatás. A BME-s diplomának nagy a presztízse stb. stb. de ez előnyt jelent egyáltalán ha ÓE-ről szakmai tapasztalattal jövök ki, és nem csak egy neves diplomával?

2020. aug. 13. 20:44
A kérdező szavazást indított:
BME-VIK
ÓE-NIK
40 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
6%

BMEn nem szivatnak, csak nehéz így sokan elbuknak ZHkat, vizsgákat, beadandókat, majd tantárgyakat...


Ilyenkor vagy feladják, átmennek máshova vagy csúsznak.


Az első félévben az emberek 1/4 része lemorzsolódik. Persze nem 100%osan, van aki újra jelentkezik felvin és szimplán újra kezdi.


Összesen a gólyák 1/3 része végzik el a tantervi minta szerint időben a képzést.


Nem könnyű, viszont mindenki jó fej. Így ez a "szivatósdi" egyátalán nem reális, csak nehéz.

2020. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jártam mindkét helyre, végül az OE-n végeztem szép eredményekkel, munka mellett.


Ha tehetném, visszamennék az időben és adnék egy hatalmas fejmosást a fiatalabb énemnek, amiért beette a sznob BME-s dumát és hagyta magát rábeszélni arra a szakra. Nagyon bánom, hogy nem mentem elsőre más helyre. Nem azt mondom, hogy szivatós, hanem azt, hogy teljesen fölösleges annyival többet szopódni vele sokkal kevesebb szabadidővel, a potenciális csúszásokkal, mikor a piacon egyáltalán nem ér annyival (sőt, semennyivel) többet a papír, cserébe ha vannak szép referenciáid és felmutatható munkatapasztalatod, kapásból előnyt élvezel.


De valószínűleg téged is rá fognak beszélni a BME-re. Én sem lebeszélni akarlak, mindenki a saját hibájából tanul, én csak nagyon bánom, hogy emiatt elvesztegettem 2 évet jóformán a semmire és még csak programozni sem tanultam meg normálisan, semmivel nem jutottam előrébb sem a szakmában, sem a papírom megszerzésében, egyszóval kibsztam 2 évet az ablakon, hogy kezdhessem előről egy olyan helyen, ahol végre volt lehetőségem érteni a dolgom és élvezni.

2020. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!