Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem mérnökinformati...

Óbudai Egyetem mérnökinformatikus szakon milyen eszközöket kell vinni órákra?

Figyelt kérdés

Hagyományos füzet gondolom egyetmen már felejtős szerencsére (esetleg matekra talán). De elég egy jegyzetelésre alkalmas laptopot vinni órákra, vagy már ott órákon is használunk fejlesztői környezeteket és kódot írunk?


Azt gondolnám, hogy kódot csak otthon és vizsgákon írunk, de azért gonodoltam megkérdezem, hogy biztosan tudjam.



2020. júl. 16. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Leginkább az alaptudásodat, laptopodat vidd magaddal.


[link]

2020. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, kódoltok minden órán.
2020. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És Windowst, vagy Linuxot jobb használni egyetemi dolgokhoz? Gondolom foglalkozunk sokat terminállal is.
2020. júl. 16. 12:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mit használsz. Egy nyomorék compilert minden vason lehet futtatni. Egyébként nagyrészt egy lap kell, egy toll, néha számológép. A laptopvételre jó alibi, hogy a gyereket felveszik egyetemre, de szerintem semmi szükség rá, főleg nem szupergépet venni.
2020. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt megnézem, hogy jegyzetelsz te gépen egyenleteket megfelelő gyorsasággal. Igenis papíron a legpraktikusabb, legalábbis a matekos tárgyaknál.
2020. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 Van egy teljesen jó laptopom két éve, emiatt nem is szeretnénk most venni, tökéletes lesz (13 inch 1920x1080, i5, 8gb ram, 256gb ssd, boven eleg). Főként azért kérdeztem, mert abban gondolkodtam, hogy hordhatnék akár tabletet is billentyűzettel ha nem kell kódot írni, de akkor a laptop is jó, végülis elég kicsi.


#5 Matekon igen, viszont szöveget gépelni kb 5x olyan gyorsan tudok, mint kézzel írni, tehát ezért gondoltam h nincs értelme kézzel szöveget írnom. Matekos dolgokat valóban kényelmesebb nekem is kézzel.

2020. júl. 16. 12:33
 7/8 anonim válasza:
LaTeX-kel nem lehet gépelve is gyorsan leírni egyenleteket? (vagy groff-al?)
2020. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7 lehet, de nem olyan gyorsan, mint kézzel. Én próbáltam ilyesmit, az alul-felülindexelés, a szummázás meg az integrál akkor sem megy olyan könnyen, ahogy a tanár diktálja. Meg a mátrix szorzás és társai sem olyan könnyű, mintha húznál két vonalat és egymás alá beirkálnád a számokat. De szerintem óránként 3-4 oldal írott jegyzetbe senki sem hal bele, ha nagyon akarja, akkor átpötyögi otthon.


Amúgy gyakorlaton nálunk nem engedtek laptopot használni.

2020. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!