Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ember mennyi pénzből tud...

Egy ember mennyi pénzből tud megélni havonta ha albérletben él (nem egyedül)?

Figyelt kérdés
2008. nov. 27. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Erre csak olyan válaszokat fogsz kapni, hogy kinek mennyi a kiadása, mert nagyon sok mindentől függ: milyen lakást bérelsz (panel, régi bérház, újépítésű), milyen a fűtés (szabályozható, központi, táv-, tömb-), áram szempontjából (mikor vagytok otthon, egész nap meló, este hazaesel v. nappal vagy otthon, este meló), víz szempontjából (van-e külön vízóra v. átalány), gáz (óra v. átalány) stb.

Milyen igényei vannak: minden nap főz, vagy inkább rendel kaját.

Van-e valami "extra" kiadás (pl. lspeciális ételek, minden héten buli, dohányzás, internet, vezetékes telefon stb.)

Nekünk, amikor még ketten voltunk:

Lakás: kis panellakás, tömbfűtéssel, víz és gáz átalánnyal kb. 35.000 Ft rezsi (áram: 4e, gáz: 1e, hideg-, melegvíz, fűtés, szemétdíj, egyebek: 30e) (Albérleti díj nincs, mert saját, de ugyanilyen lakást láttam 40-45eFt-ért kiadót)

Kaja: semmi extra, általában főzök. Két-háromhetenként nagybevásárlás általában 20e Ft körül, ebben benne vannak tisztítószerek is. Két-háromnapi tej/kenyér/jajeztelfelejtettünkvenni össz kb.30-35eFt

Heti egyszer kaját rendelünk, havi kb.12eFt. (A nagyja kajajegyből megy).

Erre jönnek rá az "extrák": ruha, internet, telefon, de ez abszolút egyénfüggő.

Remélem valamennyit segítettem. Üdv.

2008. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

albérletben lakom bpen, a bérleti díj rám eső része 20ezer, a rezsi olyan 10ezer, a net 2500.

tapasztalatom szerint napi ezer ft kell az étkezésre, tehát ez havonta 30ezer. bérlet havi 8250.


ezeken felül azthiszem szükség van még kb 10ezer ftra, ha mondjuk elfogy a mosópor, vagy a fogkrém, vagy veszel étolajat, vagy egy üveg bort, akármit..


összességében azt tudom mondani, hogy 80ezer forintba kerül nekem havonta az élet, és megjegyzem- igen alacsony színvonalon élek.

2008. nov. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én most kerestem nemrég egy ismerősömnek társbérletet (tehát többen vesznek ki egy albérletet)


20e-től 40-ig vannak ajánlatok (biztos van drágább is, de ennyi volt a határ), a rezsihányadnak olyan 12e van jellemzően megjelölve. Ehhez még jön a kaja és egyéb költségek. (pl. bérlet)


mondjuk 30+12 a lakás, 25 a kaja, 20 más kiadások... kb. 85-90e


ennél pontsabbat nem nagyon lehet mondani

2008. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!