Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az új érettségi rendszerben(...

Az új érettségi rendszerben( tehát 2021 ), ha jogász szakot célzok meg, hogyan a legérdemesebb variálni a tantárgyakat/nyelvvizsgákat, miből emeltet,stbb, hogy a legkedvezőbb legyen?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Töri emelt és két B2-es vagy egy C1-es nyelvvizsga. A másik felvételi tárgyad igazából mindegy (magyar vagy nyelv lehet). Igaz, ez csak 90 pluszpont, de így jobb %-ot tudsz elérni az érettségiken, szerintem. Én így csináltam, 452 pontot értem el.
2020. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én is jövőre fogok érettségizni, de ezzel a “maximum 50 többletpont szerezhető emelt érettségikkel” törvénnyel én még óvatosan taktikáznék. Egyelőre senki sem erősítette meg, hogy valóban be fogják ezt vezetni.

Most nem lehetett hallani erről(legalábbis eduline.hu-n én hónapok óta nem olvastam ennek a valós voltáról/végelegesítéséről).

Ha valamit rosszul tudok, és esetleg már megerősítették ennek a bevezetését, elnézést, de eddig én úgy tudom így áll a helyzet.

2020. aug. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, alapvetően én úgy készülök jelenleg, hogy az egy darab középfokú nyelvvizsga és az egy darab emelt az jelentkezési feltétel ergó plusz pontot nem ad, németből már van egy B2-őm, tervezek angolbol is csinálni, ugyanakkor a második emeltem ami nyelvnek kell lennie, hogy jognál legyen értelme kérdéses, mert ebből a két nyelvből már akkor nem tehetek elvileg, azt például nem tudom, hogy hogyan a jobb, több pont, ha emelt angolozok még az emelt töri mellé, vagy angolból is középszintű nyelvvizsgát teszek.
2020. aug. 19. 23:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Ha emelt angolt teszel, nem kapsz plusz pontot arra, mert ez a törvény 50-re maximalizálta az emelt érettségire adhatót többletpontokat.

2020. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem teljesen vagyok tisztában az új rendszerrel, de ha csak egy emelt a kötelező, és nincs megírva hogy a történelem kell hogy legyen, akkor érdemesebb töriből középre menni, és egy nyelvből csinálni az emeltet. A töri jegyet így is úgy is viszed magaddal, mindegy milyen szintű. Legalábbis az előző rendszerben még így volt.
2020. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Most nem így működik a rendszer

2020. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már nem, minden szakra megvan, hogy melyik a kötelező legalább 1 emelt fajtája.
2020. aug. 31. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!