Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig kell kibírni a jelenlét...

Meddig kell kibírni a jelenléti oktatást a suliban? Okt eleje - közepén ugye vége és vissza a digit távoktatásra?

Figyelt kérdés

Van egy tanárom aki már kitette a face-re, hogy max 1-2 hónapig készüljünk jelenlétire.

Hogy ezt honnan tudja azt tőle kérdezzétek.

De már sok helyről hallom hogy beindul az év, 1-2 hónap lemegy és le is áll.


2020. aug. 15. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
hát én is úgy hallom max októberig
2020. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Who knows?


Szerintem senki nem tudja, milyen scenario lesz majd a követendő forgatókönyv két, három, vagy akár öt hét múlva. Annak viszont sok értelmét nem látom, hogy elkezdik az évet az ált. iskolàk, gimnáziumok, egyetemek, azután törvényszerűen megugrik majd a fertőzések száma és megy majd a tűzoltás, meg a kapkodás, bezárások megint. Aki kivette az albérletét, kollégiumát az mondjuk egyetem miatt, az mehet haza.


Én vidéki egyetemre járok és eddig egy ilyen elkent, bizonytalan, se ilyen, se olyan közleményt adtak ki, hogy tantermi oktatással kezdenének, de rugalmasak és felvannak készülve minden eshetőségre (na persze)....


Én az online oktatás felé hajlok. Nem szeretnék napi szinten több száz ember közé bejárni (szüleimet és párom szüleit féltem elsősorban). Rájöttem arra tavasszal, hogy ehhez a szakhoz nem kell személyes jelenlét (nálunk viszonylag jól működött a távoktatás).

2020. aug. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Egyetemen oktatok. Nalunk meg nincs hivatalosan ilyen info, hogy lezaras lesz. De valoban szeles körben elterjedt, hogy a felevet el akarjak meg inditani, fökent a most kezdök miatt, hogy azert talalkozzanak egymassal es a tanarokkal, mert anelkül egy esetleges online-ra valtas nagyon problemas lesz. Mint mondtam, ez hivatalosan nincs leirva viszont sehol.
2020. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

A hagyományos oktatás remélem minél tovább tart majd! Ha napi 10-20 ember meghal és 200-500 ember megbetegszik akkor lesz megint iskolabezárás.

Itt a gyakorin bárki bármit írhat, de úgy is az operatív törzs dönt majd.

2020. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ezt nem tudja senki se előre megmondani. Vannak elképzelések, tervek hogy mikre számíthatunk.

Én arra számítok, hogy az őszi, és a téli szünetet összekötik, majd várunk a csodára. Mindenesetre kíváncsi vagyok mit akartak ennyire elrejteni, hogy világjárvány kellett hozzá.......

2020. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk semmit nem mondtak. Nagyon undorodok az online oktatástól, építőipari szakmán vagyok, és így nem lesz gyakorlatunk, májusban pedig vizsga...
2020. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Nekünk semmit nem mondtak"


Hát naná hogy nem mert akármit mondanának azt később számon is lehetne kérni... így inkább semmit se mondanak.

2020. aug. 15. 17:20
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Még több, mint 2 hét van szeptember 1-ig. Nem hiszem, hogy tudnának előrelátni az időben ezért nem mondanak semmit se. Emlékezz rá, hogy márciusban péntek este bejelentették, hogy hétfőtől digitális oktatás lesz. Valami hasonlóra számíts!

Hogy meddig lesz hagyományos oktatás és mikortól lesz digitális a középiskolában senki sem tudja.


Ami a digitális oktatás néven ment a középiskolában, az a vicc kategória. Viszont normális digitális oktatáshoz nincsenek meg a feltételek, sem pedagógusi, sem tanulói oldalról.

2020. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Valami hasonlóra számíts!"


igen erre számítok valóban. hogy hiába van kormányrendelet a tanév rendjéről meg hiába megy a duma hogy "rendes" tanévre készülünk, bármikor, akármikor benyöghetik hogy na akkor holnaptól hello van....

még akár szept 1. előtt 1 nappal is.

2020. aug. 16. 08:37
 10/17 anonim ***** válasza:
Jön az influenzajárvány, jön a nátha, nem tudjuk, ki miért köhög, úgyhogy felváltva fogják zárni az iskolákat.
2020. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!