Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki melyik OKJ képzést választa...

Ki melyik OKJ képzést választaná az alábbiak közül és miért?

Figyelt kérdés

- Idegenvezetői

- Kereskedői

- Logisztikai és szállítmányozási ügyintézői

(Elvégeztem az első fél évet egy budapesti egyetem gazdálkodási és menedzsment szakán aztán rájöttem, hogy az a szak mégsem nekem való igazán és nem érdekel, legfőképpen a matek miatt. Azonban most, hogy megváltozik az egész OKJ rendszer gondoltam jó lenne valamilyen tanfolyamat elvégezni és körülbelül ezt a hármat találtam számomra érdekesnek, de nem tudok dönteni, hogy melyik lenne a tökéletes döntés.)



2020. aug. 15. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Logisztikai és szállítmányozási ügyintézőből vannak egy páran, és nem biztos, hogy a piacon szükség lesz ennyire.


Nálunk az osztaly két részre volt osztva. Az egyik fele a fent említett szakon volt, amíg a másik fele(amiben én is voltam), csak log ügyintéző volt.


Szóval, mi sokat számoltunk, ahogy a másik csoport is. Van amihez elég a négy alapművelet, de vannak amikhez kellenek képletek, de ahhoz, hogy tudd használni őket, meg kell tanulni a szárazabb anyagot is.

Volt útvonal szervezés, az útvonal árainak kiszámolása(fuvarozási ktg, fuvarozó ktg-szállás stb, melyik közlekedési forma használata éri meg jobban-közút, vasűt, légi-), logisztikához tartozó mutatók(itt is vannak a 4 alapműveletűektől a képletekig).



Igazából nem sok a számolás, csak van, amit be kell gyakorolni. Emiatt rengetegnek tűnhet a számolás.

Az útvonal kalkuláció, meg a földrajzi dolgoktól érdekes lehet a szakma.


De talán amiatt nem ajánlanám, mert rengetegen tanulják.

Akkor inkább az idegenvezetői. Ott talán a nyelvre is jobban ráfeküdhetsz, mint a számolásra.

2020. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
Logisztika jó, viszont az egy olyan terület ahova egy OKJ nagyon kevés. Ellátási lánccal szeretnél foglalkozni? Beszerzéssel? Termeléstervezéssel? Mire gondoltál?
2020. aug. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Idegenvezetőt választanàm. Azért, mert engem ez mindig érdekelt.
2020. aug. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!