Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, ha már most ennyire...

Normális, ha már most ennyire rettegek a végzős tanévtől?

Figyelt kérdés

Hogy értsétek az aggodalmam, idén leszek 12.-es egy vidéki gimiben és orvosira szeretnék jelentkezni. Eddig nem volt problémám a tanulással, viszont nagyon félek, hogy nem fognak úgy sikerülni az emeltek, vagy akár a kötelező érettségik, ahogy szeretném. Tudom, hogy nem a világ vége, ha nem vesznek fel elsőre, de rengeteget készülök, hogy ez ne így legyen és mindent próbálok megtenni a cél érdekében.

A családomat nem szeretném ezzel a mindennapos gondolatmenettel támadni, az osztálytársaim viszont hozzám hasonlóan paráznak és nem is szívesen beszélnek erről a témáról, amit megértek, csak azonosulni nem tudok vele, de ez most nem is baj. Én viszont gyakorlatilag aludni sem tudok, nyilván ez lehet más miatt is de ahogy egyre közelebb kerülök a tanévkezdéshez, a végzős évhez, úgy érzem egyre nagyobb rajtam a nyomás.

Az eddig automatikusan megszerezhető 100 többletpontom sem lesz meg, amennyiben bevezetik az új törvényt, miszerint emelt érettségire maximum 50 többletpont adható... Nem szeretném sajnáltatni magam, de sajnos versenyhelyezést nem sikerült szereznem, tehát alapvetően minusszal fogok induli azokkal szemben, akik diákolimpia,OKTV vagy egyéb részvétel miatt többletpontra jogosultak. Márpedig vannak jó páran.

Tudom, hogy csökkentek idén a ponthatárok mind a négy egyetemen, de ez a rendkívüli helyzet, elmaradt szóbelik szüleménye, jövőre valószínűleg lesznek szóbelik(nagyon remélem) amikkel ismét emelkedhet a ponthatár.

Ti hogy birkóztatok meg a végzős évvel?



2020. aug. 16. 18:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem normális.

Én is ugyan ebben a helyzetben voltam egy évvel ezelőtt, és én pl második nyelvvizsgámra készültem, mert már idéntől ezt be akarták fejezni, de kb februárban mindent sztornóztak. Ennek ellenére nem pánikoltam, csak a hajrában. Visszagondolva ennek sem volt értelme, de akkor még nem lehetett tudni, hogy mennyivel lesz alacsonyabb a ponthatár.

Ajánlom, hogy év elején keresd meg az iskolai szociális munkást, és beszélj vele a problémádról, hátha tud adni egy-két tanácsot, vagy akár szakemberhez is tud irányítani.

2020. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Az emelt érettségikkel kimaxolod a 100 pontot. Ha megcsinálod 45% felett, jár az 50 pont, úgy, mint eddig, ebben nincs változas. Nyilván a teljesítésért önmagában nem jár a pont, ahhoz teljesiteni is kell. De ne paràzd túl, ha megcsinálod az elmúlt évek érettségi feladatsorait, fel tudsz készülni. Én azt javaslom, h.a közepekre is készülj rendesen, mert azok jóval könnyebbek, így jó eséllyel magasabb pontszámot érhetsz el, mint duplázással.
2020. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
#12 vagyok. A felvi.hu pontszámító kalkulátora is megadja az 50-50 pontot a két emeltért, most ellenőriztem le a biztonság kedvéért. Volt egy időszak, amikor nem lehetett tudni, hogyan is lesz a pontszámítás a következő tanévtől, akkor átmenetileg nem is volt elérhető a kalkulátor, ha jól emlékszem, írták is, hogy épp emiatt. Szóval csak nyugi, tanulj szorgalmasan és meglesz!
2020. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#12 vagyok ismét. Az első hozzászólásomat most olvastam újra, javítanám a következőt: "ahhoz teljesiteni is kell" helyett: ahhoz jól, legalább 45 % fölött kell teljesíteni". Bocs, kapkodva írtam.
2020. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#11

Nem szeretnék ezzel a gonddal szakemberrel foglalkozni, egyrészt nincs a sulinkban olyan illető, akihez fordulhatnék, másrészt meg remélem, hogy a tanévkezdéssel kevesebb időm lesz ezeken stresszelni.


#12 Köszönöm:) Csak tudod, még nem lehetünk biztosak abban, hogy marad ez a rendszer, de ha maradna jelentős megkönnyebbülés lenne számomra.

2020. aug. 18. 11:31
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

"Ti hogy birkóztatok meg a végzős évvel?"

Arra gondoltam, hogy előttem már néhány millióan túlélték, akkor velem is csak lesz valahogy. Normálisan álltam hozzá az egészhez, úgy gondoltam, ha eddig nem buktattak meg, akkor az ő szégyenük lesz, ha az érettségin mégis megbukom. Hagytam magam tanítani és kész, a többi nem az én dolgom volt.


"A családomat nem szeretném ezzel a mindennapos gondolatmenettel támadni ... úgy érzem egyre nagyobb rajtam a nyomás."

Milyen nyomás? Igenis beszélgess a családoddal minél többet, az segíteni fog! Kérdezgesd az idősebbeket, hogy velük mi hogy volt, hogy érezték magukat közben, stb.

2020. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#16

Nyilván lesz valahogy. Valahogy túl leszek rajta, csak az nem mindegy, hogy milyen eredménnyel. Hallottam sztorikat arról, hogy (érettségiig szinte) kitűnő diákokat szivattak meg szóbelin a saját(!) tanáraik. Erre természetesen nem fogok alapozni, de ez is benne van a pakliban, szóbelin akár le is húzhatják a feleletem.

Az a nyomás, amit saját magam generálok a sikertelenség esélye miatt.

2020. aug. 18. 22:40
 18/22 anonim ***** válasza:
34%

"Hallottam sztorikat arról, hogy (érettségiig szinte) kitűnő diákokat szivattak meg szóbelin a saját(!) tanáraik. Erre természetesen nem fogok alapozni, de ez is benne van a pakliban, szóbelin akár le is húzhatják a feleletem."

Ehhez az kell, hogy rosszban legyél velük - és ne legyen elég jó a feleleted. Ha nem vagy rosszban velük, nincs mitől félned.

2020. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
Azt hogy emeltre csak max 50 pont járjon idéntől akarták bevezetni de valamikor a tanév elején(nem emlékszem pontosan mikor) bejelentették, hogy mivel az emeltért automatikusan nem csak ha meg van a 45% jár többlet pont ezért marad úgy minden mint eddig, orvosin megkapják a 100 többlet pontot. Mivel ekkor még nem volt korona így szerintem még most is ez a helyzet, július óta igaz nem követem az eseményeket a pont számítással kapcsolatban mert már felvettek (és a többlet pontjaimat is megkaptam) de nyilván bármikor bármit változtathatnak.
2020. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj kérdező, de ha már most ennyire rá stresszelsz, mi lesz veled egyetemen? Amikor minden vizsgaidőszakban minimum 4-5 érettségi nehézségű (sőt általában nehezebb) vizsgád lesz majd?

Vagy egy normális szintű izgulás meg félelem, ez bennem is megvolt, de az, hogy aludni se tudj ennyivel előtte. Hát....nem tudom, nem valami jó kezdet.

Ezen mindenképp próbálj dolgozni, mert első évben a stresszel nem fogsz tudni így megbirkózni, márpedig az orvosi rengeteg stresszel jár. (A gimit szorozd be úgy 10000-rel).

2020. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!