Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, ha már most ennyire...

Normális, ha már most ennyire rettegek a végzős tanévtől?

Figyelt kérdés

Hogy értsétek az aggodalmam, idén leszek 12.-es egy vidéki gimiben és orvosira szeretnék jelentkezni. Eddig nem volt problémám a tanulással, viszont nagyon félek, hogy nem fognak úgy sikerülni az emeltek, vagy akár a kötelező érettségik, ahogy szeretném. Tudom, hogy nem a világ vége, ha nem vesznek fel elsőre, de rengeteget készülök, hogy ez ne így legyen és mindent próbálok megtenni a cél érdekében.

A családomat nem szeretném ezzel a mindennapos gondolatmenettel támadni, az osztálytársaim viszont hozzám hasonlóan paráznak és nem is szívesen beszélnek erről a témáról, amit megértek, csak azonosulni nem tudok vele, de ez most nem is baj. Én viszont gyakorlatilag aludni sem tudok, nyilván ez lehet más miatt is de ahogy egyre közelebb kerülök a tanévkezdéshez, a végzős évhez, úgy érzem egyre nagyobb rajtam a nyomás.

Az eddig automatikusan megszerezhető 100 többletpontom sem lesz meg, amennyiben bevezetik az új törvényt, miszerint emelt érettségire maximum 50 többletpont adható... Nem szeretném sajnáltatni magam, de sajnos versenyhelyezést nem sikerült szereznem, tehát alapvetően minusszal fogok induli azokkal szemben, akik diákolimpia,OKTV vagy egyéb részvétel miatt többletpontra jogosultak. Márpedig vannak jó páran.

Tudom, hogy csökkentek idén a ponthatárok mind a négy egyetemen, de ez a rendkívüli helyzet, elmaradt szóbelik szüleménye, jövőre valószínűleg lesznek szóbelik(nagyon remélem) amikkel ismét emelkedhet a ponthatár.

Ti hogy birkóztatok meg a végzős évvel?



2020. aug. 16. 18:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
49%

"Úgy tudom 2 évvel korábban kell, hogy bejelentsék az újításokat, és elvileg ezt már régóta tervezik bevezetni."

Volt már olyan, hogy decemberben jelentették be, hogy mi lesz májusban.

2020. nov. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

#20


Ezt a kérdést augusztusban írtam ki, az azóta eltelt idő alatt javult a helyzetem, mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2020. nov. 26. 09:36
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!