Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőfokú nyelvvizsga kell?

Felsőfokú nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Több ismerősöm is kapott e-mailt, hogy ahhoz, hogy kézhez kapja a diplomát felsőfokú vagy szakmai közép nyelvvizsga kell. Ez mitől van így ? Nem úgy volt / van, hogy elég egy középfokú nyelvvizsga?

2020. aug. 19. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, melyik egyetem, milyen kar, milyen szak. Felsőfokról még nem hallottam, szakmai közepet már igen. Én nyelvszakon végeztem, nekem elég volt másik nyevből egy alapfok.
2020. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Hivatalos helyen kérdezz rá, hogy milyen szabályozás, rendelet, stb. alapján kérik.
2020. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint lehetséges, hogy szükséges valamelyik egyetemen valamelyik szakára felsőfok? Meg fogom érdeklődni a dolgot hivatalos helyen. Köszönöm.
2020. aug. 19. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez szaktól függ.

Pl. gazdálkodási és men., pü. és számvitel, emberi erőforrások: szükséges C1 általános vagy szakmai B2.

Van olyan szak, ahova kettő is kell. Pl. nemzetközi gazdálkodás. Vagy kettő B2 szakmai vagy egy B2 szakmai és C1 általános.

A felvi oldalán minden fent van.

Amúgy elég gáz, hogy valaki egy szakon tanul és nem tudja, hogy milyen nyelvvizsga kell.

2020. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én a felvin nem találtam erről infót azért kérdeztem.

Szerintem nem annyira gáz ha nem tudja valaki milyen nyelvvizsga kell. Elég értelmetlen néha a magyar oktatás.

2020. aug. 21. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!