Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi logika van abban, hogy az...

Mi logika van abban, hogy az angol emelt (50 pont) és a felsőfokú (40 pont) közül csak az egyiket kapom meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen ki vagyok készülve. Már lassan 3 éve megvan az angol felsőfokú, és tudtommal a mostani változtatásokkal hozták be, hogy emelt angol + angol nyelvvizsgáért csak egyszer jár pluszpont. De mi ebben a logika, mikor a felsőfokú sokkal nehezebb, mint az emelt? Miért jár érte csak 40 pont és miért nem kapom meg legalább azt is?


Nyelvszakra megyek (nem mondhatom meg, melyikre, mert azonnal felismernének a barátaim), és magyar vagy töri és angol a követelmény. Tehát ha én szeretném azt a 100 pontot az emeltekre, akkor tényleg magyarból kellene emelteznem (ami hírhedten nehéz), hogy a 40 pontot a felsőfokúra is megkapjam? Csak szerintem kitolás ez a nyelvszakra készülőkkel??



2019. nov. 19. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Semmi logika nincs az egész oktatási tőrvényben, egy vicc az egész, ahogy van.
2019. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos az. Legszívesebben már elmennék, hogy külföldön tanuljak, de a szüleim nem tudnak támogatni.


Egyébként az is elszomorít, hogy pl. az informatikára továbbtanulóknak az emeltet illetően engedmény van. Értem én, hogy sok a bölcsész meg jogász, de az én választott nyelvemből nincs elég tolmács, rám is szükség lenne, de nekem meg semmi könnyítés nincs... és én tényleg nem nyafogok, mert végigtanultam 4 évet gimiben, 4 éven keresztül heti 4-5 órában tanultam a törit, úgyhogy a töri emelt meglesz, de a magyar emelt... az nem halandóknak van kitalálva.

2019. nov. 19. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem most hozták be, hogy ugyanazon nyelvből csak egy jogcímen kaphatsz plusz pontot, ez mindig is így volt. De ha a töri meg az angol emelt is meglesz, akkor mi a baj? Miért ne kapnál értük plusz pontot?
2019. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Érdekes, akkor nem értem, hogy a nyelvtanárok miért szorgalmazták annyira a felsőfokút, ha tulajdonképpen felesleges.


Igen, töri és angol emelttel lesz 100 pontom, de félek, hogy nem lesz elég. Sajnos matekból gyenge vagyok, vagy 70%-om lesz csak jobb esetben is. Így utólag sajnálom, hogy nem németből tettem inkább érettségit (már van egy angol közép előrehozott vizsgám).

2019. nov. 19. 17:55
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Az az alapvető koncepció, hogy egy nyelv ismeretére csak egy jogcímen kaphatsz pluszpontot.
2019. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Ugyanazt a tudást csak egyszer lehet beszámítani. Ebben nincs semmi meglepő, és nem is most vezették be, mert évek óta így van.

Igazából még így is nagyon jól jársz. Úgy lenne igazságos, ha csak a többlet tudásra adnának pluszpontot. Mivel a 28 pontnak megfelelő középszint egyébként is kötelező, így te csak 50-28=22 ponttal teljesítetted túl a követelményt. Tehát erre -ha logikusan gondolkodnának azok ott az Oktatási Hivatalban- akkor csak 22 többletpont járna. Persze ez nem érvényes akkor, ha egy másik idegen nyelvből lenne középfokú nyelvvizsgád.


Már alapvetően az is kiábrándító és logikátlan, hogy aki angolból csinált két nyelvvizsgát, egyet közép és egyet felsőfokon, megkapja a +40pontot. Nevetséges, látszik hogy az elemi matek sem megy még a döntéshozóknak sem. A többletteljesítmény ugyanis egy ilyen diáknál csak

40-28=12 pont. Erre 40pontot kap. +28 pont ajándék.


Merthogy aki megcsinálja a középfokú angol nyelvvizsgát és mondjuk egy felsőfokú németet is mellé, az is csak +40pontot kap.


Akkor hogy is van ez? Tessék átgondolni! Aki egy nyelvet tud csak, az is annyit kap mint aki két idegen nyelvet tanult pluszpontként?!

Hát szóval a politikusokat is vissza kéne zavarni elemibe, mert azok sem tudnak számolni...

2019. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én alapvetően csak az emelt érettségi (50 pont, B2 szint) vs felsőfokú (C1, de csak 40 pont) logikátlanságot vettem észre, de amit te mondasz, az is igaz. Az egész rossz, úgy ahogy van.
2019. nov. 19. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

Alapvetően felesleges a felsőfok, persze jól mutat a CV-dben majd, de úgyis angolul lesznek az interjúk, ahol számít, tehát úgy is ott kell megmutatnod, mit tudsz.

Amúgy én már azzal se érték egyez, hogy legyen külön nyelvvizsga és érettségi a nyelvekből. Teljesen felesleges. Én anno 10.-ben megcsináltam a középfokút, 12.-ben játszi könnyedséggel leérettségiztem közép szinten. (Ahova én mentem, oda nyelvből nem lehetett felvételizni, és 2 emeltet tettem, tehát megvolt a 100 pont.)

A második nyelvnél se értettem, hogy mikor sokan voltunk elég jó szinten az elsőből, miért tanultuk azt még mindig magasabb óraszámban? Emiatt nekem a német megrekedt egy alapszinten. Szerintem már norvégéból is jobban állok, pár hónap után.


Amúgy mindig is csak egyszer járt, szerintem az zavart össze, hogy most nyáron belengették, hogy mivel kötelező lesz a nyelvvizsga, ezért majd a 2.-ért ugyanabból is adnak pontot. Ami szerintem hülyeség volt. Aztán most vissza is vonták a kötelező nyelvvizsgát.


Egyes szakokon, pl nemzetközi gazdálkodás, ha jól tudom kb mindenkinek van 1 felsője és egy közepe.


Én villamosmérnökire járok, a többségnek nálunk 1 db közepe van. De vannak egész sokan felsőfokkal is, kevesebben vannak, akiknek 2 nyelvvizsgájuk van. De van olyan szaktársam, akinek van angol felső, francia közép, és beszél még spanyolul is.

2019. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Végre valaki, aki szerint is hülyeség ilyen formában a nyelvvizsga. Szerintem is egy baromság. Valódi nyelvtudást nem tükröz, egyetemre való alkalmasságot nem szűr, ellenben felesleges tanulással jár. Aki szerint ezen múlik, hogy alkalmas-e elvégezni valaki egy szakot, azt csak sajnálni tudom, hogy ennyire szűklátókörű.
2019. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!