Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi dolgot vinnétek most a...

Mennyi dolgot vinnétek most a kollégiumba? Merész nagyon bepakolni?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán jártam haza eddig szorgalmi időszakokkor. 3 óra haza az út, így nem tudok csak úgy elugrani érte, ha valamit otthon hagytam. A koli szobánk kis felszereltségű (pl. asztalt is vettünk mert 3 emberre 1 embernek elég asztal van berakva). Mivel öt töltöttem az évből 9-10 hónapot, így szerettem volna otthonossá tenni, így volt benne dekoráció (szőnyeg, kicsi díszek,...) + ugye azok a dolgok, amik még kellettek az egyetemhez, mindennapokhoz (nyomtató, szobainas, porszívó, ágynemű, ruhák,...)

Most nem tudom, hogy készüljek. Van rá esély, hogy megint azt mondják, hogy szinte egyik napról a másikra költözzünk ki a koliból?

A kollégiumtól jelenleg még semmilyen információt nem kaptunk arról, hogy mi várható, azon kívül, hogy nem tudunk úgy beköltözni, mint eddig, vagyis egyetem megkezdése előtt (általában 1 héttel hamarabb el lehet kezdeni), hanem csak aznaptól, amikor már oktatás van (vagyis hétfő reggel 8-kor már ott kell lennünk órán, de vasárnap este nem aludhatunk bent a kollégiumban).

Nyár folyamán már összekészítettem, hogy mit kellene visszavinnem. Kb. egy kocsi hátsó ülésére + csomagtartójára elég cuccot (ezek a ruhák, cipők, jegyzetek, azok a dolgok, amik kellettek itthon is) készítettem össze + Pesten rokonok pincéjében vannak az ilyen nagyon koliba vásárolt dolgok (asztal, szobainas, hűtő, ágynemű, tepsi, lábas,...).

Nem tudom, hogy mit csináljak. Vállaljam be, hogy felköltözök rendesen vagy inkább nézzem át a dolgok, hogy mi az, ami mindenképp fontos és egyelőre csak egy kisebb adag dolgot vigyek fel?


2020. aug. 22. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak azt vidd, amire tényleg szükséged van, vagy annyit amennyit még haza tudsz hozni, ha megint hirtelen kellene kiköltözni.
2020. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is sok cuccom van a koliban általában, de most nagyon visszafogom magam beköltözéskor.
2020. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Amit felsoroltál, hogy "kellenek az egyetemhez", azok nagyrésze teljesen felesleges, csak kényelem miatt jó, ha vannak, de nem szükségesek!

ÉN biztos, hogy csak nagyon minimális dolgot vinnék, ami nékülözhetö, azt hagynám ott, ahol most vanank.

2020. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy bőröndnyi cuccot viszek.
2020. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Az általad felsorolt dolgok nagy részét normál esetben sem vinném magammal soha, az biztos.
2020. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Én se akarok sokmindent visszavinni de így is lesz cuccom azért ami kell. Nekünk az a jó hogy sok mindent ott lehetett hagyni és elzárták ezért azokat nem kell vinni pl. hűtő, ruhaszárító.
2020. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben úgy készülnék, hogy csak a legszükségesebb dolgokat vinném magammal (persze neked kell eldöntened, számodra mi a fontos), aztán legkésőbb szeptember végéig kiderül, hogy megint bezárnak-e a sulik, vagy sem. Újabban rebesgetik, hogy itt a második hullám, azonban most senki sem fosik tőle annyira, mint márciusban (nem tartják be a maszkviselésre vonatkozó szabályokat, nem ügyelnek eléggé a kézfertőtlenítésre és atávolságtartásra, lásd Balaton stb.), ezért elképzelhető, hogy több megbetegedés lesz majd, mint az első hullám idején, főleg, ha beüt majd az influenza meg az egyéb szezonális betegségek. :D Szóval elképzelhetőnek tartom, hogy október fele megint harcihelikopter-üzemmódba kapcsol a kormány, és ismét megbénul az élet, de ez csak az én személyes meglátásom, nem győzöm hangsúlyozni.

Már nagyon várom, hogy eltűnjön a színről ez a "koronahiszti" – félreértés ne essék, nem tagadom a vírus létét, és nem is szeretném elbagatellizálni a helyzetet, azonban túl nagy a felhajtás körülötte. Ha mindenki megtenne annyit, hogy H E L Y E S E N hordaná azt a szájbatekert maszkot és ügyelne a higiéniára (aka kezet mosna étkezés előtt, hazaérkezés után, nem szopogatná a kezét a metrón stb.), jelentősen lassulna a vírus terjedése, illetve nagy valószínűséggel vannak szép számmal olyan emberek, akik átestek már a víruson, vagy tünetmentesen vagy enyhe, megfázás jellegű panaszokkal. Olyan rossz belegondolni, hogy olyan alap, normának tekinthető dolgokkal, mint pl. rendszeres kézmosással, zsebkendőbe tüsszentéssel, nem egymás nyakába lihegéssel jelentősen lehet(ne) csökkenteni a fertőzésveszély kockázatát, csak sok ember még WC-használat után sem képes kezet mosni, nemhogy most... :D Mindegy, ez már erősen OFF topic, csak muszáj voltam valahogy hangot adnom a véleményemnek.

2020. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Semmi ilyesmit ne vigyél amit most leírtál max a szoba inast porszívót.

Nekünk mikor a szobákat kiosztották előre jelezték úgy készüljünk, hogy 12-24 óra alatt azonnal kitudjunk költözni.

2020. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na a porszívó pont felesleges. Mármint ilyen helyzetben, hogy lehet kiraknak egyik napról a másikra. A seprű kisebb és könnyebb, nem is olyan nagy tétel, akár ott is lehet hagyni. Nyomtató sem kell a mindennapokhoz, biztosan van a városban nyomtató hely.
2020. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Átfutok majd még egyszer az összekészített dolgokon, hogy mik maradhatnak még itthon. Ha majd biztosabbnak látszik a helyzet, akkor majd szépen fokozatosan jöhet, ami még kell.

Nem gondoltam volna, hogy amiket írtam azok olyan nagyon extra dolgok lennének (pl. azért a nyomtató jó párszor mentett már meg bennünket mikor este 10.30kor töltötték fel a másnapi gyakanyagot. De szegény most úgyis nyugdíjazva lesz és új nyomtató kellene venni a koliba, de azzal még várok).

2020. aug. 23. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!