Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a gimnáziumokban még van torna óra? Egyet értetek velem abban, hogy teljesen felesleges és megalázó? Kifejtem lent a saját példámat.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, tudom mi az hogy megszenvedni a pénzért, szoktam dolgozni is ezáltal van pénzem, megtudok csinálni szinte mindent a háznál ezalatt nem azt értem h letudom vágni a füvet hanem tudok burkolni, betonozni stb. Minden ami építkezés. Ja és több nyelven beszélek. És akkor egy tornatanár megmondja nekem az iskolába hogy öltözz át képletesen mondom “bohóc jelmezbe” ezalatt a torna ruhát értem amibe nem érzem teljes értékű embernek magam és “fetrengj a földön” “szaladgálj” miközben tisztába vagyok az élettel és mégis tehetetlenűl el kell viselnem ezt a megaláztatást hogy az egesz osztaly előtt megszégyenítve dirigálnak nekem.
2020. aug. 28. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem vehetsz fel olyan sportruházatot, amilyet te szeretnél? Egy egyszerű melegítő egyttest pl? Ebben nem teljesen értem, hogy mi a szörnyű. A tesi órák sajnos tényleg nem túl jól vannak felépítve, sokkal jobban is meg lehetne szervezni őket. Pl. nálunk a gimnáziumban úgy kezdtük a tesi órát, hogy futás, aztán bemelegítés. Máris óriási hiba hiszen minden mozgás előtt nagyon fontos lenne a bemelegítés.

Aztán az egyén figyelembevétele sem a legjobb, a legtöbb diák nem fog arra odafigyelni hogy szépen tartsa magát egy gyakorlatnál, talán azért is mert azt sem tudja hogy kell, hiszen senki nem mutatja be a helyes módot és nem korrigálják a diákokat.

Még csomó dolgot lehetne írni, ami negatívum, de mindezek mellett azért van pozitív is, mert van akinek ez az egyetlen lehetősége csapatsportokat megismerni és kipróbálni, illetve kiszakadni kicsit a pad mögül és átmozgatnia magát.

Az egy szuper dolog, hogy már ilyen fiatalon sokmindenhez értesz, de hogy hozható ez összefüggésbe egy tesiórával? Aki tud több nyelven, annak ne kelljen résztvennie a sportórán? Miért? :)

Minden órán vannak kötelességeid és azt kell tenned, amit a tanár kér tőled. Miért jelent ez számodra egyet a megaláztatással és dirigálással? Mivel szégyenít meg?

Nem arról van szó, hogy sikertelennek érzed magad a tesi órán? Mert pl. úgy érzed nem tudsz teljesíteni olyan jól? Ha így van, ez érthető, hogy frusztrál, vagy szimplán csak nem szeretsz sportolni, ez is érthető. De ennyi erővel egy rajzóra is lehet "megalázatató" hogy rajzikálnod kell, miközben komoly egyenleteket is végezhetnél... Érted, ugye?

2020. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
21%
Jó hogy van tornaóra, így a leglustábbakat is rábírják egy kis mozgásra
2020. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyszerűbb lenne, ha mindenki a maga módján sportolna és lehetne igazolni az edzést például dokumentált külsős edzésekkel, stb. Én is gyűlöltem sportolni egészen gimnázium végéig... Utáltam a tesi órákat... Aztán az egyetemi röplabda csapatban játszottam, rengeteget futottam, félmaratonokon vettem részt és most kondizok. Nem vagyok lusta, csak nem szeretem, ha megaláznak és megmondják, hogy mit vegyek fel, időt sem adva egy tisztességes edzésre és belekényszerítve abba, hogy a saját izzadtságom csípjen még a két testnevelést követő órában és hazafelé is.
2020. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, nálatok mi az előírás, de nálunk brámit fel lehetett venni, amiben kényelmesen tudott mozogni az illető. Ez valakinél (sport)rövidnadrág volt, valakinél bő tréning, másoknál cicanadrág/futónadrág és lenge vagy éppen testre simuló felső (akár hosszú ujjas is). Senki nem szólt bele.

Habár én sem voltam oda a tesiórákért, mert nem olyan mozgásformák voltak, amiket kifejezetten szeretenék, de elismerem, hogy fontos. Lehet, hogy te mozogsz magadtól is (akár konkrét sportolásról, akár a ház körüli munkáról van szó) de sokaknak ez nem így van. A tesiórák arra valók, hogy mindenki mozogjon egy kicsit, megismerjen többfajta mozgásformát (én gimiben jöttem rá, hogy nagyon klassz a floorball, addig nem is hallottam róla, sőt ott tanultam meg kötelet mászni, amit ugyan nem hasznosítok, de akkor segített a karjaimat megerősíteni). A mozgás mellett a koordinációt is fejlesztik a különböző gyakorlatok.

A külső dokumentációval meg túl sokan tudnának csalni. A heti öt tesiórán is, aki tudott hozni külsős egyesülettől igazolást, annak 1-2 órát nem kellett járnia. A saját osztálytársaim között többen is voltak, akik hirtelen "elkezdtek" néptáncolni, vagy versenyszerű fitnessz edzésre járni (az egyik srác barátnője ténylegesen táncolt, így a kacpcsolat megvolt). Szóval a rendszer kijátszható. És habár most csak heti 1-2 óráról volt szó, az emberek többsége, ha tudná akkor ellógná az összes tesiórát (egyéb mozgás nélkül) mert csábító gondolat, hogy kevesebb órája lesz az embernek, több idő lesz pihenni, a barátokra vagy akár a fontosabb tárgyakra tanulni. És akkor egyre többen lesznek elhízva, rémes mozgás koordinációval és alapvetően egészségtelenebbül.

2020. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nincs bajom a tornával, én azon kívül is mozgok rengeteget, de szerintem az lenne a legjobb, ha az órák helyett mindenkinek el kéne járnia egy általa választott sportra (nem kell igazolt sportolónak lenni) és arról vinne igazolást, hogy igen, ő igenis sportol mondjuk heti két-három órát.

Így nem lennének órák, de mindenki mozogna, ráadásul olyan formában, amit szeretne.

19/L

2020. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Menjél esti iskolába.

Vagy járjál sportolni, azzal kiválthatod a tornaórák egy részét.

A hozzáállásod miatt meg is buktathat a tanár (lusta, nem akar mozogni, ejnye).

2020. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
4: mindennel lehet csalni... Nem ez a lényeg. Az is csalás, hogy egyesek egész évben fel vannak mentve és a sarokban gubbasztanak. Az is csalás, ha az ember puskázik vagy mással rajzoltat/írat házit. Az is csalás, hogy tátogsz énekórán. A testnevelés lényege az lenne, hogy megadja az esélyt az embereknek megtalálni a maguk sportágát és megkedveltesse a sportot velük. Nem az, hogy kényszeresen végezzünk ugyanolyan gyakorlatokat, amelyeknek a helyes végrehajtását senki sem ellenőrzi, nincs rá elég idő, nincs semmi célja az égadta világon, amit pedig utána elkövetnek az emberek a bőrükkel, az egy merénylet, főleg a kamaszkorban érzékeny, mindenre gyulladással reagáló bőr esetében. Ragozzam még vagy elég lesz?
2020. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Azt meg már meg sem említem, hogy papírtalpú cipőben hagyják az embereket rendszeresen futni például... Meg sminkben edzeni a lányokat (nyilván, mert nincs lehetőség tisztálkodásra és egyébként is ciki az osztálytársak előtt smink nélkül). Meg egy csomó ilyen apróság...


Hol van ebben az egészségtudatosság vagy bármilyen elv, amit érdemes lenne elsajátítani sport vagy életmód szempontból? Hol magyarázzák el, hogy hogyan végzel izommunkát, melyik részen nem hagynak rángatózni és tanítanak meg tisztességesen a gyakorlat végzésére, erősítve az agy-izom kapcsolatot? Testnevelést tartani alap biológia/anatómia nélkül meg a másik, amiért ölni tudnék, de azt már meg sem említem.

2020. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A válaszok nagyon eltérnek a kérdésemtől
2020. aug. 28. 22:30
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező, mit vársz, hogy egyetértenek veled? Hogy sz*r a tanár, mivel át kell öltöznöd, és azt csinálnod, amit ő mond? Lehet, hogy tényleg sz*r a tanár, de nem ismerjük, nem tudjuk, hogy valóban meg akar-e alázni, vagy csak a mozgás megszerettetésében vallott kudarcot.

Estin mindenki felnőttként fog kezelni, még ha jogilag nem is vagy az. Menj estire.

2020. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!