Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért változott meg a szakma,...

Miért változott meg a szakma, amire jelentkeztem?

Figyelt kérdés

Előző tanévben, amikor középiskolába jelentkeztem, felvettek egy pénzügyi-számviteli ügyintéző szakra. Erre nemrég kiderült, hogy ez átváltozott gazdagság és menedzsment szakra.

Azok, akik pedig turisztika szakra jelentkeztek, azoknak pedig kiderült, hogy szakács és cukrász szakmát is kell tanulniuk, mert vendéglátó-turisztika lett a sima turisztikából. Én ezt nem értem.

Mi nem erre jelentkeztünk, de most majd mégis ezt kell tanuljuk.

Milyen munkát lehet egyáltalán kapni egy gazdagság és menedzsment szakmával, plusz egy érettségivel?

Miért változtak meg a szakmák, miután már felvettek minket?


2020. aug. 28. 18:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Elírtam, bocsi. Gazdálkodás és menedzsment.
2020. aug. 28. 18:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg az iskolától, mi honnan tudnánk?
2020. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval más iskolákban nem változott? Azt hittem, hogy ez a tavaly novemberben eldöntött új tanítási törvények miatt van. Pl. emiatt lett a szakközépiskolából szakgimnázium, a szakiskolából meg szakközépiskola, stb.
2020. aug. 28. 20:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Bár azt már kicsivel előtte eldöntötték.
2020. aug. 28. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 4 éve 4+1 éves(szakgimi) képzésre jelentkeztem. Elmondták minden évben 30x, hiába változik meg bármi mi akkor is lefogunk menni úgy ahogy elkezdtük és elindítják a technikusi évet is, ha csak pár fő jelentkezik.


Minden évben változott valami, de mindig hangsúlyozták nálunk, hogy amiben elkezdted abban is fejezed be. A név változás nem lényeg, de az óra változás fura, mert tudtommal visszamenőleg a feljövőrendszerben megjelenő/összevont tantárgyakat nem kellene oktatni.


A szakgimiről(4+1 év)/szakközépiskola (3 év)elnevezésről/képzési forma változásairól már 2015/16-ban döntöttek. Én akkor kezdtem el az egészet. Amit tavaly döntöttek el az a technikusi(5 éves képzés) volt.


Az a legtisztább, ha az igazgatónál érdeklődtök kollektívan.

2020. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Majd biztosan meg fogom ezt kérdezni az iskolában, csak annyira furának tartom ezt az egészet, hogy muszáj volt megkérdeznem a neten, hátha hamarabb kapok választ.
2020. aug. 28. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Valtoztatasokat csak felmeno rendszerben vezethetnek be. Ez alapelv az oktatasszevezesben. Szerintem csak remhirt hallottal.
2020. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, az oldalra is ki van írva, hogy gazdálkodás és menedzsment lesz, pedig az oldal egy másik részén meg úgy írja, hogy pénzügyi-számviteli ügyintéző.
2020. aug. 28. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!