Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri felvenni a Római Jog...

Megéri felvenni a Római Jog I. (gyakorlat)-ot az első félévben?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert láttam a neptunban, hogy a Római jog I. gyakorlatot csak 15 ember vette fel ahhoz képest, hogy a sima Római Jog I. -et pedig 180 ember. Egyébként ugyan ez igaz a Magyar alkotmánytörténet (gyakorlat)-ra és a Európai alkotmány- és jogtörténet I. (gyakorlat)-ra is.

SZTE-s vagyok ha ez számít.



#jogász #gyakorlat #Neptun #római jog #magyar alkotmánytörténet #Európai alkotmány- és jogtörténet
2020. aug. 29. 04:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem SZTE-s vagyok, de gondolom ott is hasonlóan működik. Ahhoz hogy vizsgára tudj menni, ahhoz el kell végezned az adott tárgyhoz tartozó gyakorlatot/szemináriumot. Mivel a római jog 1 ha jól tudom mindegyik jogi karon első féléves tárgy, ezért mindenképpen vedd fel. Nézz meg egy mintatantervet az segíthet hogy pontosan miket kell felvenned. Egyébként könnyen lehet hogy azért vették fel kevesen eddig a gyakorlatokat mert nem tudják melyik tanarhoz szeretnék, vagy szimplán nem versenyjelentkezés van, ezért megvárják az utolsó napokat amikor stabilan beférnek már egy gyakorlatra (az ELTE-n is rangsorolásos felvétel van). Ezzel szemben az előadásra befér ugye minden hallgató, úgyhogy azt nyilván felveszi az ember akár hamar is, mert abból csak egy van targyankent, míg a gyakorlatnál van választási opció.

De a legfontosabb hogy nézd meg a mintatantervet, vagy kérdezz meg egy felsobbeves ismerőst, hogy pontosan melyik tárgyakat kell neked felvenni.

2020. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Előző, nálunk a Pázmánon ugyanígy van
2020. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!