Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én kérném vissza a...

Csak én kérném vissza a nyelvvizsga nélküli diplomákat?

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 14:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem.

Én annyira nem értek egyet a dologgal, hogy a sajátomat nem vettem át (teljesen más területen dolgozom, ezért nem is volt fontos eddig sem)

2020. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem lesz ilyen, hiába nem tetszik.
2020. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
Csak te. Én már anno sem értettem, hogy minek. Akinek szüksége van rá az tegye le, de akinek nincs?
2020. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

De miért fáj az neked, hogy van, aki nyelvvizsga nélkül megkapja?

Régen nem kellett egyáltalán. Amikor bevezették, a negyven felettieknek például utána sem kellett, csak az elmúlt három évben.

Európa legtöbb országában nem kell.

Akkor ilyen alapon akik most jelentkeznek, ugyanúgy háboroghatnának, hogy vonják vissza mindenkitől, aki emelt érettségi nélkül bejutott annak idején. A korábban végzettek háboroghatnának, hogy eltörölték a kötelező szigorlatot!


Azt megértem, ha valaki azon háborog, ha olyan törvényt/jogszabályt hoznak, ami az ő dolgát nehezebbé teszi!

De az miért baj, ha valami másnak jó? Tipikus magyar mentalitás: dögöljön meg a szomszéd tehene is!


Akkor most háborogjak a CSOK miatt? Csak mert az én időmben nem volt? Vagy a gyed miatt, mert attól én annak idején elestem?


Engem nem érint, de nem értem ezt az önző irigységet!

2020. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Sokszor igazából teljesen felesleges a nyelvvizsga. Ha nem olyan munkakörben dolgozik az illető, akkor nem fogja használni a nyelvet és pár éven belül elfelejti. Ha pedig kell egy munkakör betöltéséhez, akkor direkt olyan mebert keresnek, aki tud idegen nyelven, de ha megnézed az álláshirdetéseket, sehol sem közép/felsőfokú nyelvvizsgát kérnek, hanem nyelvTUDÁSt. És ha tényleg kell, akkor az állásinterjún le is tesztelik, hogy pl. valakinek a 4 éves nyelvvizsgája mellé van-e tényleges kommunikációs képessége.


Szóval nem, én nem kérném vissza a nyelvvizsga nélküli diplomákat. A munkaerőpiac majd eldönti, hogy van-e létjogosultsága egy papírnak az egyes munkakörök betöltéséhez (spoiler: nagyon sokszor nem kell)


És mindezt úgy írom, hogy az én diplomámhoz 2 nyelvvizsga is kell majd (1 év múlva végzek). Vannak a csoporttársaim között, akik reménykednek, hogy még rnk is vonatkozni fog ez, én viszont mindenképpen megszerzem a nyelvvizsgát de ezt inkább azért, mert szeretem a nyelvtanulást és az eddigi diákmunkáim mind olyanok voltak, amikhez kellett a nyelvtudás (és élveztem is az ilyen munkákat).

2020. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
A kérdés nem az, felesleges-e. A kérdés, mennyire igazságos, hogy a lustáknak most elengedték ezt a feltételt.
2020. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

De miért lusta valaki, hogyha nem tud egy nyelvet megtanulni? Attól még lehet nagyon jó tanár, hogy nem beszél idegen nyelvet, és nem is feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a gyerekedet megtanítsa, ellenben a plusz feltétel miatt nem tudja elvégezni a szakot, mert bizonyos problémák miatt (főként idő- és pénzhiány) nem tudja megtanulni adott szintre a nyelvet.

Ráadásul ezt a feltételt úgy követeli meg a kormány, hogy a nyelvoktatás a közoktatásban szinte sehol sincs, és sok esetben csak magánúton tud az ember megtanulni egy nyelvet ALAPFOKRA (arról meg pláne nem beszélve, hogy az elmaradottabb vidékeken a kitörés lehetőségét még jobban megnehezítették).

2020. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
Az összes erről szóló kérdést te írkálod ide? Rosszindulatból felsőfokú oklevelet kaphatnál. :D
2020. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%
6: És miért lusta valaki, ha nem tudott egy olyan időszakban nyelvvizsgázni, amikor nem volt lehetőség rá?
2020. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Én azt vettem észre, hogy azokat az embereket zavarja a nyelvvizsga nélküli diploma, akik a sajátjukkal sokat kínlódtak, és most irigyek. Én négy nyelven beszélek, de nem "haragszom" azokra, akik csak az anyanyelvüket tudják használni, és nem gondolom, hogy a diplomájuk kevesebbet érne.

Próbáld meg te is feldolgozni, hogy most ezek a szabályok, és kész. :)

2020. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!