Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van cigány osztálytársad? Ha...

Van cigány osztálytársad? Ha igen,hogy viselkedik? Adtál neki esélyt hogy megismerd?

Figyelt kérdés
Most leszek kilencedikes. És nem sok mindenkivel beszéltem eddig az osztályból. Van egy lány akivel nyár eleje óta néha néha beszélek. És egész jóban vagyunk. Nemrég voltunk beiratkozáson és ott találkoztam vele. Féltem hogy azután máshogy viszonyul hozzám,mivel félig cigány vagyok. Sajna nagyon meglátszik. Azt tudni kell hogy szégyenlem. Visszatérve ugyanúgy élőben is beszélgettünk. De ott elkezdett másokkal is jóban lenni ami nem baj. Csak azokkal akik ezek a népszerűbb lányok. És félek hogy elveszik tőlem. Vagy ellenem fordítják. Másokkal pedig nem nagyon beszéltem. Nem is merek kezdeményezni mert félek hogy lenéznek,vagy nem akarnak majd velem barátkozni. Mikor hazaértünk beiratkozásról utánna is beszéltünk. Kicsit komolyabban mint előtte. Már régebben megbeszéltük hogy mellém ül. Úgyhogy padtársam is van. De őszintén ha nektek lenne félcigány osztálytársatok ti is kiközösítenétek? Vagy adnátok neki egy esélyt hogy bebizonyíthassa hogy ő normális. És minden erővel azon van hogy kivétel lehessen a cigányoknál?
2020. aug. 30. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Igen. Általánosban volt egy lány, 14 évesen már babázott. De aranyos lány volt, csak kicsit naív, azt hiszem.

Egy másik gimiben volt, ő orvos lett. Kőkemény, határozott, és óvatos. Szerintem sokszor kellett már megvédenie magát. Sajnáltam valahol. De azért kedveltem is.


Mindenki megérdemli az esélyt, hogy megismerd és utána döntsd el, akarsz-e vele barátkozni vagy sem.

2020. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Persze. Több is. Teljesen normális diákok, mint bárki más! Jó, mint nyugaton lakunk, keleten több a rasszista, nálunk ez szóba sem jöhet az iskolában.
2020. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
3 cigány volt általánosban az osztàlyomban. Egyedül ők nem tudtak viselkedni. Gimiben egy volt és érdekes módon ő volt a legproblémásabb.
2020. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Igen volt, de soha nem közösíteném ki. Két csoportban volt az osztály, az én csoportomban az egyik diák roma volt. Mindig kedves volt, rendezett kinézettel rendelkezik még a mai napig. Sőt az apukája vonatos, míg az anyukája ápolónő. Így jó anyagi körülmények között is vannak. Tanult rendesen is, együtt is érettségiztünk le.


A másik ember aki lány volt, ő katasztrófális volt. Elmebeteg volt, 11.-re felcsinálták már 3x is, de végül megtartotta a gyereket, így kiiratkozott. Olyan jó volt utána, mert pont akkor szüntek meg a közismereti csoportok, így vele kellett lennünk kb 2 hétig napi 6-7 órában.


Volt egy félroma osztálytársam is, de ő nagy forma volt. Nem volt balhés, de kb úgy beszélt mind a 100 zsebes cigányasszonyok. Mindig viccelődött és emellett normális is volt.


Én adnék neki egy esélyt, mert elvégre nem minden cigány balhés/lopost stb dolgot végző. Én eddigi életem során többször találkoztam normális romákkal, mint gyengébb értelmiségi szintekkel lévőkkel. Nem fogok elitélni senkit azért, mert az ő népcsoportjában vannak nem normális egyedek is.

2020. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Sok cigányt ismerek, de négyre tudom azt mondani, hogy ember. Nehéz ilyen helyzetben nem előítéletesnek lenni.
2020. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
2 cigány (több is volt) az osztálybol mindig bántalmaztak,most pedig miattok félelemmel nézek az emberek szemébe.
2020. szept. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

igen volt az osztályomban többnyire én ":D és kérdező nagyon szánalmas hogy szégyelled hogy félig az vagy...! nem olyan dolog amit szégyellni kell... azt lehet szégyellni amit a eddig hibáztál de azt hogy te most cigány vagy egyéb etnikumú vagy félig az röhej és undorító!

ha így gondolkozol akkor nem is érdemelsz esélyt mert valószínűleg a magyar családod tagjai utálják a cigányokat és titeket sem fogadtak el sosem nem is fognak magyarán a magyar szülődet talán ki is tagadták...


én nekem pl sosem volt ezzel gondom hogy megnyilvánuljak

és 5-ős hidd el én is kevés magyart ismerek akikre azt mondom hogy ember ettől függetlenül nem ismerek több cigányt mint magyart akire azt mondanám hogy ember! az a gond hogy amíg nem csak a magyar marad addig nem fognak rá jönni hogy igazából egymást is utálják vagy utálhatják :"D mert bizony a magyarság nem egyenlő azzal hogy jó ember illetve azzal hogy minden magyar egyenlő! ugyan úgy ki alakulna egy Magyar és magyar mint most hogy van magyar és cigány... mert hát ilyen az ember már rég nem a rassz számít (legalább is európában) hanem a rang pénz és értelmiség...


6-os hát engem is bántottak csak mert cigány vagyok oviban meg alsó suliban... meg ugyan úgy a legtöbb gyereket is sőt olyant is akik azonos rasszban tartoznak... de az már a te egyéni problémád hogy nem tanulod meg megvédeni magad és feldolgozni a múltbéli sérelmeidet... ilyen az élet a gyengét eltiporják!

2020. szept. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 os vagyok, én is roma vagyok.
2020. szept. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alsóban, az első két osztályban. Volt egy fiú, aki kétszer bukott, féltünk tőle, nagyhangú és erőszakos volt, a tanító nénivel szemtelen. A többi cigány fiú persze felnezett rá, hogy milyen bátor. Loptak, neveletlenek voltak. De az egyik barátnőm is egy cigánylány volt, őt nagyon kedveltem, csak elsőben kibukott, és másodiktól másik iskolába járt.
2022. ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!