Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikusok,...

Gazdaságinformatikusok, egyetem után milyen munkát szeretnétek majd?

Figyelt kérdés

Miért ezt a szakot választottad?

Milyen úton szeretnél elindulni az egyetem után?



2020. szept. 1. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne
2020. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem is . :)

Inkább gazdasági pályán lehet vele elhelyezkedni vagy inkább IT területen?

2020. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ez alapvetően informatikai képzés. A tantervet elnézve is gazdasági szemlélettel rendelkező informatikusok képzése a cél és nem fordítva. Tetszik a gazdasági, üzleti vonal, de alapvetően az informatika lenne számomra a központi kérdés. A vállalatirányítási rendszerek fejlesztése tetszene talán a legjobban, de még gondolkodom rajta, ezért is érdekelt volna mások véleménye, terve ebben az irányban.
2020. szept. 3. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Én meg kívülállóként azt látom, hogy az összes budapesti egyetemen (Corvinus, BGE, ÓE) a gazdinfó a gazdálkodástudományi karon van. Ezért inkább közkazdászképzés infós rálátássalnak tűnik. Van aki tapasztalatból tud erről nyilatkozni? :)
2020. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Győrben a SZE-n (itt tanulok gazdinfón) infós karon van, ahogy asszem a Pannonon is. Államilag is informatikai szaknak van jelölve. Igazából tényleg az, amúgy 70%-ban teljesen ugyanolyan tárgyak vannak, mint mondjuk egy mérnökinfón, a maradék pedig itt gazdasági tárgy. Szóval inkább gazdasági szemléletű infós szak.

Amúgy azért választottam ezt a szakot, mert érsekelt az infó meg a gazdaság is, de nem olyan hardcore módon, hogy tisztán tanuljam valamelyiket, így ez a keverék ez tetszett. Ponthatár is alacsony volt, egekkel felette voltam, szóval bekerülni nem volt nehéz. Könnyű szaknak hirdetik, de amúgy nem az. Olyan szempontból tartom könnyűnek, hogy viszonylag gyakorlatias órák vannak, nem kell bemagolni a tananyagot, viszont érteni kell. Ha ilyenekkel beszopod hogy online oktatás, akkor magadat kell tanítanod programozni meg matekfeladatokat megoldani. xd

Nagyon sokféle irányban el lehet helyezkedni ezzel a szakkal, még én sem tudom pontosan, hogy merre szeretnék menni, de az biztos, hogy nem akarok programozni. xD Inkább gazdasági irányba szeretnék, egy vállalathoz, bankhoz, ilyesmi. Akár rendszerüzemeltetés, vagy adatbázis, projekt-menedzser, ilyesmik érdekelnek.

2020. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!