Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri belevágni ennyi idősen?

Megéri belevágni ennyi idősen?

Figyelt kérdés

26 éves leszek jövőre, amikor is elkezdeném az állatorvosi egyetemet, ami világ életemben álmom volt. Van egy nyelvi diplomám (germanisztika) és egy munkám, amit heti 20 órában tudok itthonról csinálni, ezt szerintem az egyetemen is tudnám tartani, ezzel annyit megkeresnék, hogy a kollégiumot, az étkezésem és telefonszámlát, esetleges felmerülő kiadásaimat fedezni tudjam. Ez eddig mind tök jól hangzik, de aggódom, hogy 31 évesen ha kikerülök az egyetemről nem tartok majd még sehol, se lakásom, se félretett pénzem, se munkatapasztalatom, mint másnak. Ausztriában szeretnék utána munkát vállalni, de az első néhány hónapom nem tudom hogy indulna diploma után. Lehet, hogy túlparázom csak a dolgot és ennyire előre nem kellene még gondolkoznom, de azért félek.

Ti belevágnátok így is a helyemben?


2020. szept. 1. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én belevágnék, ha mindig is ez volt az álmod, lehet később megbánnád, hogy nem tettél érte.
2020. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Örökké megbánnád, ha nem kezdenéd el. Szerintem vágj bele, ha van rá lehetőséged! Fővárosi egyetem, ha szabad kérdeznem?


Én 25 évesen kezdtem az egyetemet. Lassan végzek is vele. Dolgozni is tudtam mellette, 20 órákat nagyjából, bár nem home office-ban.

2020. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, Budapesten van csak állatorvosi, így ott lennék.

Gratulálok, ezek szerintem te sem bántad meg! :)


Köszönöm a választ mindkettőtöknek, valóban örök életemben bánnám, ha nem tenném meg.

2020. szept. 1. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"ezt szerintem az egyetemen is tudnám tartani,"


Nem tudnád. Mind az Általános Orvosi és mind az Állatorvosi szakok mellett dolgozni, főleg heti 20 órában képtelenség. Majd rájössz.

2020. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged akkor próbáld meg, főleg ha ez az álmod és szeretnéd is. Ha az élet úgy hozza hogy nem fogod bírni vagy rájössz hogy mégsem neked való akkor abbahagyod és mégsem fogod gyötörni magad életed végéig azon hogy meg sem próbáltad.
2020. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Négyes, igen, kicsit aggódom ezen is. :/

Köszönöm nektek is 4-es és 5-ös, megpróbálkozom vele, meg azért tartani mellette ezt a 20 órát is valószínűleg és majd kiderül. :)

2020. szept. 1. 18:36
 7/8 anonim válasza:
Megéri, hidd el, nagyon sokan vannak akik hozzád hasonló helyzetben vannak, jómagam is. 25 éves vagyok, tervező grafikusnak tanultam, aztán most pályaváltás előtt állok én is.
2020. szept. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdd el, én is 23-24 leszek mire belevágok életem szakjàba!
2020. szept. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!