Megéri belevágni?

Figyelt kérdés

Döntés előtt állok, nem vagyok biztos jelenleg.


Van lehetőségem felsőoktatásba beiratkozni üzemmérnök informatikus szakra levelező képzésre. Érdekel az infó, matekból mindig is jó voltam. Viszont nem szeretnék klasszikus informatikusként elhelyezkedni. Jobban érdekelnek az olyan dolgok, amivel meg lehet könnyíteni egyes munkákat, mesterséges intelligencia, crm szoftverek, oodo, airtable, adatbázisok.

Jelenleg saját cégem van, jól fut, semmi köze az informatikához, viszont akár saját részre is hasznos lehet a megszerzett tudás.


Hogy döntenél?


2019. aug. 28. 10:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy 30 éves vagyok, családdal és két gyerekkel.
2019. aug. 28. 10:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire speciális ágak érdekelnek, akkor érdemesebb lenne BSc-re menned, mert onnan egyszerűbb lesz az MSc-re továbbtanulás. Ott több esélyed van ilyen dolgokat tanulni.

Egyébként a mesterséges intelligencia az inkább PhD szint az, amivel lehet is valamit kezdeni.

De sajnos elég karcsúak az IT területén választható szakirányok, nem mint külföldön ahol millió féle BSc szak van. Adatbázis viszont gyakoribb mint mondjuk az AI, azt tanulhatod itthon.

2019. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, külföld nem opció.

Arra rá fogok kérdezni beiratkozás előtt, hogy van-e lehetőség bsc-re váltani most vagy később

2019. aug. 28. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!