Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megfogják szüntetn...

Szerintetek megfogják szüntetni a krétás táblákat az iskolákban, ahogy egyre modernebb lesz a világ?

Figyelt kérdés

Tehát majd elektromos táblára írnak a tanárok, vagy pedig sima fehér táblára filccel, de a krétás táblákat megszüntetik?


Tudom, hogy már most is van olyan iskola, ahol sok teremben nincsen krétás, zöld tábla, de arra lennék kiváncsi, hogy lesz e olyan, hogy már sehol nem lesz? Vagy ennek nincs köze a modernizációhoz, és attól még ugyanúgy lehet ilyen tábla majd az iskolákban?


2020. szept. 5. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már régóta a fehér tábla filc kombó van a középiskolában, az általános iskolákban valamennyire még a krétás táblák vannak de szerintem nem sokáig lesznek.
2020. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kár, pedig az általános iskolában, főleg az alsó tagozatban szerintem olyan jellegzetes, odatartozó a krétás tábla. Amikor én voltam alsós (16 vagyok) arra írták fel az az abc-t, meg az alap számolásokat. Tehát szerintem alsóban a krétás tábla passzol oda, 1-2. osztályban. Nehéz elképzelni, hogy a betűket, számolásokat fehér táblára filccel írják majd fel a jövőben méár alsóban is.
2020. szept. 5. 12:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb biztosan, a modernebb/felújítottabb iskolákban már biztosan nem használnak minden teremben ilyent, mint régen. Az elmúlt 13 tanévemben egyedül első és második osztály kivételével mindig sima fehér táblát használtak/használnak amire filcekkel lehet írni. Sok tanár és diák aki a krétás táblára írt nem bírta a port. Emellett, ha állandóan vízes szivaccsal folyamatosan kellett letörölni a táblát, (mert nem volt elég hely) de nem száradt meg olyan gyorsan mit kellett volna. Viszont ezek a problémák nem állnak fent a sima fehér filces táblánál.
2020. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden osztályban volt interaktív- tábla (10 évvel ezelőtt, már általánosban megjelentek az elsők), de a krétás, vagy filces tábla mellett használták audiovizuális célokkal, nem pedig helyette.

Az írási "visszajelzés" a legmodernebbnél sem veheti fel a kesztyűt a hagyományossal.

2020. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es, igen, az én iskoláimban is volt/van majdnem minden teremben

interaktív tábla, de amellett még ott volt/van a krétás tábla is, tehát azt is használták, írni főleg arra írtak utána is, például matekon, fizikán, magyaron. De például a nyekvek, töri- ezeknél a fehér táblát használták filccel.

De mondom, hogy a legtöbb teremben, miután csináltak újítást nálunk, tehát felszerelték az interaktív táblákat, attól még nem szeretlék le a krétás változatot sem, sőt utána is használták.

2020. szept. 5. 17:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk már gimiben interaktív tábla volt, arra írtak a tanárok.
2020. szept. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a mi termünkben most digitális és krétás tábla van. mivel nálunk "innovatív" digitális képzés folyik (laptopok/ról tanulunk stb), ezért a krétás tábla csak akkor van használva, ha valaki felel és rajzol, vagy a tanár akar valami ábrát gyorsan firkantani a témához kapcsolódóan (ezt meg lehetne tenni a laptopon is, mivel érintő képernyős, de a tanár általában kivetíti a gépét a digi táblára, és ahhoz egy emelvény teszi rá a laptopot, és ahhoz így nehézkes hozzáférni)
2020. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, laptopokról tanultok, tehát úgy gépeltek mindent? Pedig semmivel sem helyettesíthető a kézírás, és az iskolákban törekedni kéne arra is, hogy az új, modern dolgok mellett a hagyományosak is megmaradjanak.
2020. szept. 25. 20:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Én személy szerint biztosan nem tudnák úgy egész nap laptopon jegyzetelni, én kézzel sokkal jobban tudok írni meg úgy szerintem sokkal jobban meg is jegyzed mint ha a gépen írnál egész nap.
2020. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
van heti két gépírás óránk, egyébként a laptophoz kaptunk tollat, és én inkább preferálom a kézzel írást, a tananyag sokkal jobban megmarad, ha a saját betűimmel látom. viszont az osztálytársaim 60%-a gépel.
2020. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!