Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem mellett hogyan...

Orvosi egyetem mellett hogyan lehet a mentőknél dolgozni?

Figyelt kérdés
El kell gondolom végezni egy OKJ-t. Azt lehet suli közben, vagy milyen módon érdemes?

2020. szept. 5. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi mellett szerintem ne vállalj még okj-t is. Dolgozni se tudnak a legtöbben rendszeresen, mert ha nem tanulsz, akkor azért pihenni, kikapcsolódni is kell.

/tudom, most majd jönnek az “én 3 műszakban dolgoztam orvosi mellett 12 órát minden nap” kommentek, de azért gondold ezt át/

2020. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Harmad- vagy negyedévtől lehet. Nem tudom pontosan, de valószínűleg "önkéntesség" címen fut a dolog, szóval pénzt nem hiszem, hogy kapnának érte, akik vállalják. Esetleg a kreditekbe számíthat bele és talán valami képesítést is ad.

Tanulmányi szempontból akkor éri meg, ha *nagyon* a toppon vagy és elég kb egyszer olvasnod/hallanod mindent ahhoz, hogy megértsd és megtanuld. Az ismerőseim, akik bevállalták a mentőzést mind csúsztak.

Ha ezzel a területtel szeretnél foglalkozni orvosként, akkor valószínűleg diploma után is lesz rá bőven lehetőséged.

2020. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevesen dolgoznak az első 3 évben, ők is inkább kasszásként.

Negyedévtől mentőápolóként dolgoznak páran vagy bulikban "ügyeletet" vállalnak, vérellátóban dolgoznak, esetleg segédápolóként tevékenykednek, meg ott vannak a klasszikus diákmunkák is pl. pultozás.

Ha a szüleid tudnak támogatni, akkor koncentrálj a tanulmányaidra. Ha tapasztalatot szeretnél szerezni, akkor önkéntes is lehetsz vagy ha jó fej a gyakvez, akkor bemész hozzá szabadidődben. Ezek csak tanácsok, ha mentőzni szeretnél, akkor hajrá! :) Sajnos nem tudom, hogy kell intézni. Ötödévben jelentkezhetsz tiszti képzésre. 😬

2020. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Mentőápoló tanfolyamot kell elvégezni, de ezzel ne foglalkozz 3. év előtt, mert a tanulmányaid rovására fog menni. 4. éven már van idő ilyesmikre.
2020. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2020. szept. 5. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!