Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kell előzetes tudás az Evolúci...

Kell előzetes tudás az Evolúciós pszichológia és magatartásgenetika tantárgyhoz?

Figyelt kérdés

Az ELTÉ-n kezdek idén a pszichológia BA szakon. Van egy Facebook-csoportunk, ahol a HÖK-ösök megkértek minket, hogy a felsőbbévesek miatt adjunk le bizonyos tárgyakat (nem lényeges), és helyette ajánlottak kettő másikat, hogy azokon még van hely, és felvehetjük. Ebből az egyiket nekem sikerült, az óra címe Evolúciós pszichológia és magatartásgenetika.

A Neptun rendszerében a tárgyfelvételnél ez a tárgy úgy van megjelölve, mint amit 2. félévtől lehet felvenni, viszont első félévesként is feltudtam, illetve a felsőbbévesek is ezt ajánlották. Bárki, aki esetleg túl van már ezen a tárgyon: kell hozzá előzetes tudás? Lesz problémám a tantárggyal így, hogy gólyaként veszem fel?

(Nyilván egyelőre még nincsenek alapjaim, idén lesz Biológiai pszichológia, Bevezetés a pszichológiába, etc. tantárgyam, amik úgy hangzanak, mint amik lehetséges alapot adnának az Evolúciós pszichológiához.)

Előre is köszönöm a segítséget!:)



#egyetem #ELTE #pszichológia #gólya #Neptun #evolúciós pszichológia és magatartásgenetika
2020. szept. 5. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Amelyik tárgyhoz előzetes tudás kell, azt a Neptun fel sem engedi venni. Ez csak valami nyomorék HÖK-ös duma.
2020. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi problémád nem lesz belőle, nem kell előzetes tudás :)
2020. szept. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz belőle probléma, viszonylag egyszerű tárgyaknak számítottak pár éve, amikor én tanultam őket. :)
2020. szept. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!