Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályfőnököm bántott az...

Osztályfőnököm bántott az elmúlt évek során. Mit tudnék ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

(volt májusban egy hasonló kérdésem az oldalon, de nem tudok bejelentkezni abba a fiókomba, így ide írnám le megint a történetet, azóta voltak egyébb dolgok is, így kiegészítem.)


Egy 8 osztályos gimnáziumban járok, 5.-12.ig tart a gimi. Most megyek 10. osztályba.

Mikro 5.-be kerültem, semmi bajom nem volt az osztályfőnökkel. A problémák 6.-ban jöttek elő.

Random 6.-ban kitaszított az osztályközöségből ez a nő. (Itt azt értem, hogy ha valami játék volt osztályfőnökin, vagy fellépés, semmibe se szerepeltem, ugyan ő válogatta ki a tagokat.)

Még itt annyira nem volt olyan durva a viselkedése. A következő tanévben gyengébben teljesítettem. Mindig magához hívott, és lehülyézett. Egyszer nem hoztam el a házimat, aztán engemet szólított fel direkt, előtte szóltam , hogy otthon hagytam, aztán annyit mondott nekem, hogy ennyit érek.

Mikor nem tudtam a választ órán, megütött. (A többiek viccnek fogták fel, mert mindenkivel kedves, de erre később visszatérek)

Ugye angolt tanít, és hittant, és angolból meghívót kellett írni, és én nekem akkor elég szűk érdeklődési köröm volt, így írtam a barátomnak, ugye ezt fel kellett olvasni. Miután felolvastam a barátom, annyit mondott, hogy ez a legjobb party, de így gúnyolódva, aztán az ofő hangosan nevetni kezdett, aztán mindenki.

A 7. évem gyenge lett. A tanév alatt egy másik osztálytársam mellé ültetett. A másik osztálytársammal folyton üvöltözik, mert a padon fekszik. A többiekkel kedves az ofő, ő a nagy katolikus szentfazék, kit a többiek Istennek imádják.

A következő évben nagyon jó tanulmányi eredményt értem el, 4.37 volt az összesített átlag.

Az első félévben elég kedves volt az ofő. Második félévben márciusban előjött ilyen problémám(hasmenés, láz), így többet hiányoztam a suliból.

Májusban (2019) volt egy nap amikor nem voltam, anyám igazolta. Nekem ez a 3. Szülői igazolás volt, el kellett volna fogadnia, nem fogadta el. Hoztam orvosit, elfogadta. Osztályfőnököm konkrétan ezzel alázott meg ofőn(ja és mikor adták a szülői igazolást akkor is ordibált velem, hogy ha orvosnál vagyok mit nem kérek ott igazolást, hogy lehetek ilyen hülye), hogy a többieknek arról beszélt hogy én orvosnál voltam, szülői igazolást hoztam, hogy lehetek ilyen stb, én meg begurultam, és visszakerdeztem, hogy ez miért kell mindenki előtt? Ő annyit, hogy ezen tanuljanak.

Júniusban (2019)eltörtem egy padot véletlen. Ő megalázott ott a fiúk előtt , szándékosan ilyen bírósági tárgyalást csinált ott a folyosón, elhordott mindenfele gusztustalan állatnak. Aztán felráncigált az igazgatóhoz, aki kedvesen lereagálta, hogy ez véletlen volt(amúgy előtte mondták az ofonek hogy rossz állapotú a pad, ami így is volt) és elengedett. Az osztályfőnök ezzel nem elégedett be, adott egy osztályfőnökit, de az az indok... Illetlen magatartás, mert eltörtem véletlen egy padot?

Eltelt a 2019es nyár, mentünk vissza a suliba. 9. év elején nem tudtam menni, kitört ez a betegség mi márciusban jelentkezett. Sajnos időpontok miatt az első pár hónapban nem tudtam menni, magántanuló voltam. Az okát nem találták meg. Ekközben, míg nem voltam magántanuló, az orvos nem adta ki az igazolásokat(az egyik vizsgálatig, de a számítógépen az volt, hogy otthon maradhatok. Egybe akarta kiadni )így az osztályfonok jogtalanul beírkálta az igazolatlanokat, amiből 2 hét alatt összejött az 50, és értesítette a családsegítőket.

Nos itt kezdődik az igazán nagyja... A családsegítősöknek teli hazudta a jegyzőkönyvet.

Azt mondta, hogy én introvertált vagyok, nincsenek barátaim az osztályból, csak egy emberrel beszélek azt is online. (3-4 barátom van, de naponta beszélek vagy 10-zel ha bent vagyok) Nem tanultam sose, nem mutattam motiváltságot az évek során. (4,3as átlagom volt 8.ba, küzdöttem a hasmenéssel abban a tanévben, volt mikor fájó hassal lázzal mentem be dolgozatokat írni). Azt is mondta, hogy én ezt felnagyítom, mehettem volna suliba(mikor júniusban (2019) volt osztálykirándulás, egész utat a wcn töltöttem, az ofő nem csinált velem semmit csak odasziszegett hogy fáj-e) Azt is mondta, hogy pszichiátriai vizsgálatokra kell mennem. (Erre mit mondjak)

A családsegítősök másik... Azok az ofő szavait szentírásnak vették(valahol jogosan, elvileg jót kellene mondania). Nos mikor kint voltak, azt is leírták, hogy fülhallgatóm van a telefonomhoz, és megrágalmaztak azzal, hogy mivel telefontam, én tetettem az egészet. Felháborító... Azt már nem írták le mikor mozdulni se bírtam annyira fájt. (Mikor kint voltak következőre)

Pótlásban nem segített egyik tanár se. November végén visszajöttem egy hétre, addig bírtam, mert addig se zajlattak le a vizsgálatok (nagyon el lett húzva), az osztályfőnök magához hivott, aztán ott becsmérelt, hogy miért nem beszélek a tanárokkal, hogy segítsenek. (Osztálytársam elmondta a legtöbbnél hol tartunk, meg 2 tanárral beszéltem is). Mikor nem tudtam bemenni az első órára, ott szidott mindenki előtt mert vele volt óránk, hogy miért nem jöttem, én mondtam, hogy hasmenésem volt, ő meg annyit mondott, hogy aha persze. Meghazutolt.

Aztán magántanuló lettem, a családsegítős meg mindenféle pszichiátriai betegséget diagnosztizált :DDD... (Bár lehet az egész az osztályfonok miatt volt)

Nos aztán márciusban visszatértem. Az osztályfőnök egyik angolon szidott, mert nem olvastam el egy könyvet. Szó szerint zaklatott. Mondtam, nem tudtam, hogy el kell, ő azt mondta ilyen nincs, mert ő szólt. Nem szólt. (Nagy empátia)

Távoktatás beköszöntött, hivásba volt az angol. Itt három alkalmat akarok megragadni. Az egyik, hogy többször átírta a dolgozatomat, mit beadtam, egy jeggyel rosszabb lett mindig. (Mit írtam szódogába bepirosozta, mintha kihagytam volna) a másik mikor megvádolt random, hogy belenyúltam az egyik gyerek dogájába mindenki előtt hivásba (rágalmazás), a harmadik ami a mai napig tart, de ez már nem az osztályfőnökhöz köthető. A szociális segítő a suliból, ilyen családsegítős programokra akar küldeni, mert ofő szerint introvertált vagyok. Annyira kötelező jelleggel írja, hogy ha nem megyek el, akkor ez meg az vagyok. Vele nincs bajom, gondolom az ofő mondogatja neki a dolgokat....


Bocsi a regényért, de ez valahol jól esett, hogy kiadtam magamból. Az igazgatónak azért nem szóltam, mert semmit se csinálna szerintem, de ezt nem hagyhatom, mert ez lelkileg összetört.

Anyum tudja, de ezzel nem tud igazából mit kezdeni, írt neki, visszaírt egy kötekedős üzenetet.

Ez az én meccsem már.



2020. aug. 19. 01:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A haverjaimat is megkérdeztem, hogy ők nekik mi a véleményük az egészről, és amiket a családsegítősöknek mondott az ofő. Ők azt mondták, hogy tanulok én jól(ami igaz is), nem vagyok introvertált, inkább az extrovertált és az introvertált közt. (Alapvetően semmi gond nincs azzal, hogy valaki introvertált, de ezért akar elküldeni az ofő pszichiátrierhez)

Beszélni szóltam több emberrel ezt ők is látják.

2020. aug. 19. 01:36
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Iskola váltáson nem gondolkoztál? Vagy nagyon messze lenne csak iskola ezért nem mentél el.
2020. aug. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos vannak ilyen magukat akkora nagynak képzelő tanárok, akik szeretnek fölényeskedni, nekem is volt ilyen, persze én nem hagytam magam, visszaszóltam stb. Ő is fenyegetőzött, hogy jóba van igazgatóval, kirúgat, nem fog átengedni stb. Aztán ennyi volt a fenyegetőzése. Megtettem volna úgy is a szükséges lépéseket, ha arra került volna sor. Azért álljon már meg a menet! Nem a Rákosi-korszakban vagyunk, hogy vonalzóval verjék a diákokat, meg a tanár a legfelsőbb személy. Azzal meg ne is jöjjön senki, hogy bezzeg akkor mi volt meg most mi van, mert az ilyen tanárverések stb. most is elenyésző esetek, és nem minden mai fiatallal van baj.


Egyébként én a helyesben felhívatnám apámat, aki négyszemközt elbeszélgetne nem túl szép hangnemben a tanárral. Unokatesómnak is voltak ilyesmi problémáju, neki faterja felment, mondott neki olyan dolgokat, hogy utána a tanár meggondolta, hogy merjen-e szórakozni a gyerekkel. Eleve egy lúzersèg, hogy a tanár visszaél a hatalmával.

2020. aug. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom....azért ez kemény. Hát ha nem is vlt pszichiatriai gondot,de lenne,nem csodalkoznék,mert ettöl a nőtől MINDEN normalis ember kikeszulne!!! A csaladsegitosok is gazak. Es egyebkent ez a nő tenyleg nem normalis,mert most aki introvertalt vgy értrd ha az lennel,akkor is miert kene teged megvaltoztatni? Nagyon felvilagoaitanam ezt a nőt,h egyebkebt 2 féle szemelyiseg tipus letezik. Introvertalt es extrovertalt....es azon belul is tobb alfaja van. Ha van kedved 1x töltsd ki az MBTI tesztet a 72 kérdéses szemelyisegtesztet. Es ha véletlen introvertalt jonne ki,az sem baj!!! Amugy meg ha extrovertalt vgy,akkor amugy van olyan h extrovertalt ahol nem talal megértésre,ott bezar,es ott introvertalt lesz.

Figyelj!!! Semmiképp se hallgass es vedd magadra a pszichiatriai diagnozisokat,mivel a fele nem igaz,az oföd miatt huztak rad. De,ha a keaobbiekben szeretnel,keress fel egy normalis pszichologust es mond el ezeket mind neki.

Amugy fiu vagy gondolom. Bar nem mintha szamitana.

Figyelj! Ennek a nőnek vannak durvan psziches problemai,es a sajat feszultseget,a sajat sikertelenseget mason vezeti le. Azaz rajtad.

Tudom h jo h vannak barazaid stb,de en biztosan elkezdenek iskola valtason gondolkozni.

Budapesti vagy?? Tudom,h nem a legelitebb Gimnaziumot fogom mondani,de ha budapesti vagy,en mindenkepp kacsingatnek a Zrinyi Mikloa Gimnazium fele. Nagyon osszetarto kozeg van ott,bar azert kivetni valo is van. De pl ha ezt elmondanad az ottani igazgatonak,az egesz storyt-megértene nagyon is. Ö tenyleg a gyerekekert van. Lazák,de megkovetelik az anyagot is. Én odajartam,es eletem legjobb 4 eve volt. Mindig szamithattam a tanarokra. Egy vy 2 rosszabb tanar vlt,akivel vlt nezetelteresem,de ennyi. Nekem vlt iskolan kivuli problemas ugyem is,es az igazgato vegig ott allt mogottem....nekem koli kontra csaladsegitos "balhem" vlt,es segitett es a koli kovetelese ellenere sem szolgaltatott ki nekik rolam semmilyen adatot....nalam a kolisok szalltal ram. A nevelok. De ez mas teszta.

Szoval ha jol latom most vgy 9.es vgy 10.es. amugy sokan videkrol is a ZMG-be jarnak. Figyelj,ha tanulni akarsz bhol megteheted. Bmilyen a gimi szintje,de egy ilyen idiota tanar melletr nem fog es te fogsz ramenni. Ugyh tenyleg valts. Ha altalanos sulit kellene mondanom azt is tudnek,de ha jol latom Gimi kell neked. Ha van vmi kerdesed irj privatba.

Sajat magad lelki es testi egeszsegedert válts Gimit!!!! Aki pedig igaz haverod,megmarad ugyanugy baratnak!!!

2020. aug. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyik ismerosom is amugy az elit ket tannyelvu Gimibol,valtott at a Zrinyire,es ö is tölem kerdrzte milyem suli?! Mondtam neki,h jo. Ö nem banta meg. De nem rabeszelni akarlak. De vannak jo szakkörök es lehetosegek a Gimibe. Ha olyan es leakarod tenni a Gimibe,letudod az ECDL vizsgat. Van egy csomo cserediak program stb stb....nezz szet a honlapkjkon meg a Face oldalon. Es szerinrem még most vedd fel veluk a kapcsolatot,talán befernel egy osztalyba. Tobb osztaly/tagozat van. Van infos,nyelvi osztaly,rendvedelmi,sima altalanos es meg nemtudom...reg vlr mar a Gimi-kb 7-8 eve, de jo vlt....
2020. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 3-as jól csináltad, hogy megvédted magad. Sajnos ez az apus story nem megoldató. Veszprémben élek, amit ajánlottál gimi eléggé tetszik, amit írtál róla. Barátaimat itt hagynám, mert nem álltak ki mellettem ebben az ügyben ami fáj(t).
2020. aug. 19. 17:47
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarlak megbantani,de sajnos ezek nem baratok. :(! De lehet csak féltek. Hat Veszprem az nincs közel,de az tok jo lenne,ha lenne budapesti rokonod vgy esetleg mondanam a kolit,csak nekem nincs jó tapasztalatom a kolikkal+en ott sose tudtam jól tanulni. Mindem vlt ott csak tanulas nem. :/

Amugy tenyleg jo suli a Zmg,szunetbe még zene is szol. A Zmg het meg aztan plane kiraly,diak igazgato valasztas es tarsai....esetleg Veszprembe nincs masik suli? Baromi jo volt az atlagod is,tenyleg kar lenne ramenned erre az egeszre testileg es lelkikeg is. Lehet most nem erzed,aztan kesobb visszaüt ez az egesz. :( nem akarok belemagyarazni ebbe semmit,de ez a nő egy idiota es egyaltalan nem eri meg h még ott maradj 3-4 évet!!! Vgy esetleg Veszprem melletti telepuleseken is korulnezhetnel.

2020. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez egy katolikus suli, és az osztályfőnök is, és ő itt a "szentasszony", gondolom ezért nem állnak ki mellettem.

Veszprémben vannak még sulik, de én inkább már egy megyeváltáson gondolkodok, mert ezek a családsegítősök mindig itt vannak(bár csak messengeren zaklatnak)

9.-ben elég gyenge eredményem lett (3.2) 8.-ban jó volt, nem tudom felvesznek ilyen eredménnyel máshová. Fizika az 5ös lett, ebből emelkedek ki, főleg osztályszinten, nagyon szeretem ezt a tantárgyat, valami ilyenféle iskolát is keresnék. Amit írtál suli biztos nagyon jó lehet, de nincs Pesten rokonom.

2020. aug. 19. 18:42
 9/16 A kérdező kommentje:
Bár mikor nem voltam az osztálycsoportból is kidobtak, valószínűleg valamiket mondott az osztálytársaknak az idő, csak nem mondják el mit.
2020. aug. 19. 18:43
 10/16 anonim ***** válasza:

Jezusom,hallod ez nagyon gaz. Egy percig se érezd magad rosszul az ilyenek miatt. Bar tudom,h konnyu ezt mondani,de tenyleg ne. Amugy az a vicc,h az ember azt hinne a katolikus sulik milyen jok. Aztan nem egy helyen ezek mennek. Szerintem a Zrinyibe felvennenek,ha megye valtason is gondolkodsz,akkor gyere Pest megyebe,vgy Budapestre vgy Bp melletti telepulesre-Üllő vgy ilyesmi. Onnet hamar bennt vgy a Zrinyibe. Amibol pedig jo vgy,szerintrm bhol van tanulmanyi verseny vgy ilyesmi.

A csaladsegitosokhoz kotelezo jarnod?? Vagy mi? Azert ne keozeljek mar magukat se orvosnak se pszichiatriai szakrendelesnek ahol bkinek kozelezo lenne megjelennie.m..en is jartam csaladsegitobe de nem kotelezo jeleggel,sot amikor engem tonkre vagott az ottani egyik no el is mentem. Senki nem zargatott. H miert nem jarok...jah latom h teged csak messengeren. Hat en biztos letiltanam oket a fenebe. Vgy csinalnek masik facet. De inkabb tiltanam. Ez a te maganeleted.... nehogy mar meg facebookon is zaklassanak. De meg a telefon szamukat is blokkolnam a telomon. Nem egy fel orult vgy aki psziches megfigyelesre szorul. Nem zart osztalyrol jottel ki. Felre ertes ne essek,senkit nem itelek el,mert bki normalis is kerulhet zart osztalyra,mert tortenhet bmi olyan barkivel!!!! De ertes mit akarok irni,h nem szorulsz megfigyelesre sem foglalkozasokra hiaba rendelik el. Es ha nem mesz? Mi? Kimegy a gyamhatosag? Ne vicceljunk mar.

Hat remelem annak a nőnek visszanyal a fagyi egyszer. Ha mar katolikus iskola-akkor 1x ha mar nem lesz kozom hozza,de veketlen osszefutnek vele,tuti megmondanam neki,h a Joisten mindent lat. Ami tenyleg igy van.

2020. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!