Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Funkcionális tesi vagy erőfejl...

Funkcionális tesi vagy erőfejlesztés, melyik lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Kicsit husosabb vagyok mint "kellene lennem", én inkább szeretnék lemenni egy kondiba hogy ott a magam dolgai szerint edzek, mintsem hogy egy tanár csesztessen állandóan. Egyetemen ez a 2 verzió az, amire van még hely, a többi mind ilyen küzdősport mint aikido, judo, stb. Életemben sose fociztam, kosarazni kézilabdázni már nagyon régen,nem érzem magabiztosnak magam ilyen szempontból, és a helyek is eléggé meg vannak telve. A fenti 2 közül melyik lenne jobb választás,ha én a kondiba szeretnék lemenni, a leírt módon?
2020. szept. 8. 06:15
 1/10 anonim ***** válasza:

erőfejlesztés!


Én nagyon szerettem, teljesen beleillett az edzéstervembe, csak annyi volt a különbség, hogy más teremben kellett edzenem (az egyetemi edzőteremben), egyébként ugyanazt csináltam, mint amit aznap ott, ahol eleve van bérletem. Hagytak mindenkit önállóan edzeni, de ha úgy volt, segítettek is.

2020. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! :D ment a pipa!
2020. szept. 8. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
A kondizás semmire sem jó, nem tanít meg fegyelemre, csapatszellemre. A kondi a gyengék menekülőhelye, akik nem küzdeni akarnak, hanem pózerkedni. Ma divat kondizni. Javaslom a csapatsportokat, sokkal keményebb egy edzés, mint a konditermi lazulgatás.
2020. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3: mesélj még...


Verseny szinten úsztam, röplabdáztam, majd a terepfutásba szerettem bele, amellett kezdtem el súlyzós edzéseket os végezni. Mára csak az maradt.


Sokkal többet javult a testtudatom, az agy-izom kapcsolat, sokkal kifinomultabban tudom mozgatni az izmaimat, tónusosabb a testem és jobb a tartásom. És elmúltak a többi sport során beszedett sérülések és terhelés okozta fájdalmak is.


A kondi is ugyanolyan sport, mint a többi.

2020. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, valakinek, aki egyáltalán nem biztos magában, gyengének érzi magát, sosem szerette a csapatsportokat nagyon megérné olyan tesire járnia, ahol mások kompetitív szinten játszanak, "küzdenek", nem pedig lemenni a kondiba, erősíteni, nyújtani saját tempóban. Teljesen igazad van, hiszen ha egy vékony srác pl izmosítani szeretne, akkor nem kondiba kell mennie, hanem ökölvívás edzésre. "Ma divat kondizni." Ja, ha valamit a közösség együtt, gyakran csinál, akkor már csak divat lehet? Nem tudtam, elnézést! Ja, hogy egy kondiba sincsenek együtt emberek, nem segítik egymást, nem beszélnek, nincs az, hogy az egyik fekvőpadozik, másik figyeli hogy torokra ne essen a súly, vagy hogy épp bele ne szakadjon, nincs támogatás, hiszen nem bíztatják egymást hogy "úgy, még kettőt", "ne úgy csináld, hanem feszítsd meg és aztán". Az a 35-40%-os válaszadási rátád, és a mostani válaszodra adott 0% is többet mond rólad, mint a válaszod tartalma.


"...sokkal keményebb egy edzés, mint a konditermi lazulgatás." Ha szarul csinálod (ebből kiindulva, elég szarul), akkor ja, "lazulgatás" :D Ha normálisan csinálod, bele is lehet dögleni, ahogy más edzésformába.

2020. szept. 8. 10:49
 6/10 A kérdező kommentje:
így van, egyetértek a #4-es válaszolóval (10:47).
2020. szept. 8. 10:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha elfogad egy tanácsot egy testnevelés szakostól: 18 év alatt kifejezetten káros a konditerembe járás! Ezt már egyre több szakmabeli osztja, jövőre itthon is szabályozzák a konditermek látogathatóságát a 18 év alatti fiatalok számára. Az ellenőrizetlen, sokszor indokolatlanul nagy terhelés komoly fiatalkori kopásokhoz, sérülésekhez vezet, mely a későbbiekben akár krónikus betegségként is megjelenhet, vagy olyan tünetegyütteshez vezethet, mely egyéb, az életminőséget befolyásoló elváltozásokat okoz a szervezetben.


Ha Ön túlsúlyos, semmiképpen sem ajánlom a kondicionáló terem látogatását, addig legalábbis, amíg nem szerzett egy olyan mozgás és izomkoordinációs készséget, mellyel felkészítette a szervezetét - izomzat, érrendszer, szív - a terhelésre.


A fenti hozzászóló jól írja, ma sajnos divat, káros divat konditerembe járni. Ezért a kormány a jövő évtől szabályozni fogja ezt, ahogy fent is írtam, a testnevelőtanárok és az orvosszakma képviselőinek bevonásával.

2020. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És szerinted ha a kérdés tartalmazza azt, hogy "...Egyetemen ez a 2 verzió van..." akkor itt 18 év alattiakról van szó? :D Az első bekezdés így teljesen értelmét veszti, mert (értelemszerűen) ha egyetemről van szó, akkor ott nem 18 év alatti személyek mennének kondiba :D


Miről beszélsz? Sokan úgy csinálták, többekközt nagybátyám is, hogy kondiba járt le, ott futópadozott, kézi súlyokkal edzett, és nem "károsodott", mert nem 80 kg-t nyomott ki melegítés nélkül :D


Az meg, hogy ezt "korlátozni fogják-e vagy sem", majd meglátjuk, de jövőre visszajövök ehhez a kérdéshez, és meglátjuk, mennyire hiteles ez az "információ" :)

2020. szept. 8. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is hallottam, hogy készül valamilyen szabályozás a termekre. Mondjuk van is értelme, 12-15 éves suhancok tolják magukba a fehérje barokat és komoly súlyokkal szenvednek nálunk is a teremben, a teremtulaj nem tud ellene mit tenni egyelőre, de hallottuk tőle, hogy végeztek egy felmérést a kérdésben. Szóval valami tényleg készül(het).
2020. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kíváncsi leszek rá, de attól függetlenül még tömhetik magukba a cuccot és edzhetnek vele otthon, vagy "havernál"
2020. szept. 8. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!