Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha aktívra...

Mi történik, ha aktívra teszem a félévet pénzügyi okokból, de nem veszek fel tárgyat, mert nem akarok egyetemre járni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 8. 11:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Szüksége van anyának a gyerektartásra, ami passzív félévvel megszűnik, ezért nem akarom azt az utat választani mert az nagyon problémás lenne. Szóval eddig sem vettem fel rendesen a tárgyakat, mondjuk fele annyi kreditem van, mint kéne lennie. Egy ilyen félévet behúzok, hogy nem veszek fel semmt, mi történik? Idén még a korona miatt nem kerülök fizetősre nem? Kirughatnak?
2020. szept. 8. 11:13
 2/17 anonim ***** válasza:
Semmi, bár van, ahol átraknak passzívra, ha nincs felvéve legalább egy tárgy. Én is ezt csinálom a diákmeló miatt.
2020. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

Passzívval is lehet diákmelózni.


Valószínűleg a krediteid hiánya miatt később olyan pénzügyi hátrány fog érni, ami jóval túlszárnyalja majd a gyerektartás által megszerzett összeget.

2020. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hármas, a pénzügyi hátrány nagyobb, ha nincs gyerektartás.


Nem tudom mit csináljak

2020. szept. 8. 11:27
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha 2 félév alatt nincs 36 kredited, akkor jövő tavasszal átraknak.
2020. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tehát most szeptembertől jövő tavaszig nem csinálok 36 kreditet, akkor az utána lévő évem, tehát one year from now, már fizetnem kell, hogy járjak?
2020. szept. 8. 11:35
 7/17 anonim ***** válasza:

Legtöbb egyetemen automatikusan passzivalnak ha egyetlen targyad sincsen. Legalább egy easy szabadon választhatót vegyél fel.

Ha viszont most alig szerzel kreditet akkor következő félévben vagy rendesen megcsinálod (legalább 36-mostani kreditet felveszel) vagy már most elkezdhetsz gyűjteni a tandíjra.

2020. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, akkor fizetned kell tandíjat.
2020. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Tehát kövi félév fizetős lesz? Vagy csak szeptembertől?


Szerintem akkor 1 valamit felveszek és kész

2020. szept. 8. 12:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Szeptembertől.
2020. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!