Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha albérletbe jöttem Szegedre...

Ha albérletbe jöttem Szegedre egyetem miatt, de Budapesten vagyok bejelentve, hogy oldom meg a háziorvost/nőgyógyászt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 07:15
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szabad orvosválasztás van. Megbeszéled a régi orvosoddal (aki lehet, hogy amúgy is még a gyerekorvosod), hogy most már nem itt fogsz lakni, köszönsz mindent, de új dokit keresel.


Aztán megtalálod az újat Szegeden, beszélsz vele, megadod a régi orvos adatait (lehet, simán a TAJ-szám is elég), és akkor ő fogja kikérni az anyagodat.


A nőgyógyász még egyszerűbb (mármint a magán), odamész, vizsgálat, fizetsz.

2020. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég az új dokival beszélni. Ha vállal, atkeri aaz adataidat a regitol és kész.
2020. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek fizetni erte, de koszonom a valaszokat
2020. szept. 9. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Van bejelentett ideiglenes lakcímed? Én úgy tudom, hogy az alapján kell elmenned a körzeti orvoshoz, ha már sokan vannak nála és nem vállal, akkor tud mást ajánlani. Nálam legalábbis így volt, igaz nem Szegeden.
2020. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lakcím alapján illetékes köteles ellátni, nem mondhatja, hogy már túl sok betege van, ha a körzetében laksz. Annak mondhatja, aki körzeten kívüli.
2020. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom már hogyan volt pontosan. 1 utcára volt tőlem egy orvosi rendelő, és azt mondta most megvizsgál, de már nem tud felvenni a betegei közé, ezért ajánl egy másik orvost a kerületben, ahova mehetek. Hogy pontosan kihez tartoztam a kerületen belül, nem tudom. Lakcím alapján logikus lenne, hogy a hozzám legközelebbihez, szóval oda, ahova alapból mentem.
2020. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Lehet, hogy épp valahol ott volt a korzethatar. És eselyes, hogy azt ajanlotta, aki a te körzeted orvosa volt. Egyébként utana lehet nézni, hogy ki a lakcim szerint illetékes, tehát aki köteles fogadni. Az önkormányzat honlapján, vagy ilyesmi.
2020. okt. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod! :)

Sajnos már hazaköltöztem Budapestről, így nem kérdéses hova tartozom, mert az itthoni háziorvosomat gyerekkorom óta ismerem.

Előfordulhat, hogy valóban ott volt a határ, szóval tényleg nem tudom kihez tartoztam valójában. Ha újból várost váltok, az biztos, hogy első dolgom lesz bejelentkezni, mert szörnyű érzés úgy menni orvoshoz, hogy vajon fog-e fogadni, vagy hazaküld.

2020. okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!