Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a szakokról? Melyiket lenne a legérdemesebb választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11. osztályos tanuló vagyok, és még nem igazán tudom, hogy hova menjek tovább. Fakultációnak emelt bioszt és egy idegennyelvet választottam.

Amikre kíváncsi vagyok:

-> Gyógytornász: Leginkább gyerekekkel (esetleg később csecsemőkkel) szeretnék foglalkozni.

-> Pszichológus: Ettől egy picit tartok, mert félek, hogy lelkileg gyenge vagyok ahhoz, hogy mások gondját/baját hallgassam.

-> Orvos: Úgy gondolom, még nem késő az idegennyelv faktot letenni és helyette kémiát választani, de 7.osztályos korom óta nem tanultam/tanítottak kémiát... Nem voltak valami túl jó tanáraink. Félek, nem tudnék belőle emelt szinten leérettségizni.

-> Konduktor

-> Nőgyógyász (vagy szülésznő): Lehet rossz helyen néztem, de pl. a felvin nem találtam meg neki az érettségi követelményeit. Ebből is 2 emelt érettségi kell?


Melyik szakot tartjátok a legjobbnak? Amelyikből jól meg lehet élni...?

Saját tapasztalatokat is írhattok.:)



2020. ápr. 15. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi, aztán nőgyógyász szakorvos. Abból tuti meg fogsz élni :D. A többit nem ajánlom: gyógytornászból sok van és kevés a fizetésük, a pszichológus azért, amit írtál, a szülésznő is keveset keres, konduktornak nem éri meg lenni.
2020. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megélhetést nézzük: nőgyógyász. (A nőgyógyász orvosi szakvizsga, ezért nem találtad a követelményeit, mert előbb orvosit kell elvégezni)e az én szubjektív véleményem az, hogy olyan szakmát válassz, ami igazán érdekel, és jelenlegi meglátásod szerint szívesen csinálnád hosszú évekig.
2020. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg elképzelni mit tudnál csinálni nap mint nap. Mi az ami az egyes szakmáknál motivál, és ez alapján mérlegelj. Egyébként az Általános Orvosi szakot elvégezve lehet nőgyógyász szakképzésbe kezdeni, ezért nem találtad külön.

Én egyébként orvosira készülök ha gondolod írj privátba.

2020. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!