Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan, akinek már elege...

Van olyan, akinek már elege van a hibrid oktatásból?

Figyelt kérdés

Nagyon sok tényező van, ami miatt nem akarok bejárni órára, nyilván a COVID mindegyik alapja.

Vannak órák, amik online vannak és vannak gyakorlatok. Ezek sokszor egymás után helyezkednek el, tehát eleve nem is tudnék mindkettőn részt venni, hisz az utazás már annyi időt igénybe venne, hogy ne érjek be online-otthonról a gyakorlatra.

Az egyetem nekünk azt ígérte, hogy ha úgy érezzük eü okok miatt, hogy nem tudunk bejárni, ne búsuljunk, mert minden visszanézhető lesz.

Gyakorlatilag 4. napja részt veszek minden online órán, de a gyakorlatokról sehova se töltenek fel jegyzetet az oktatók. Sőt, ha valaki fel is tölt valamit CooSpace vagy Moodle-ra, értelmezhetetlen, mintha ott kellett volna legyünk gyakorlaton, hogy tudjuk miért lett az a valami feltöltve.


Én nagyon nem vagyok megelégedve a hibrid oktatással... teljesen lemaradva érzem magam, nem győzöm kérni mások jegyzeteit gyakorlatról.

Ti jónak látjátok ezt az egészet? Nálatok bevállt?



2020. szept. 10. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Pénteken lesz az első órám. Nem teszem visszanézhetővé, mert különben a hallgatók nem vesznek részt rajta. Át kellene alakítani az egész oktatást nyugati mintára úgy, hogy legyenek profi videók mint a MOOC platformokon, online tesztek, és az élő órákat csak gyakorlatra felhasználni. De az még odébb van.
2020. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is jól ki lehetne szűrni a diákok jelenlétét azzal, hogy a gyakorlati órák csak adott időben vannak úgymond "live"-ként, de online.


Ugyanakkor lehet, hogy valaki nem tud megjelenni, mondjuk épp orvosnál van, és így már nem tartom fair-nek az egészet, hisz nem tehet róla.

Vagy nekem egy ismerősöm panaszkodott arra, hogy hallássérültként nem érti meg az élőben menő, vízhangos előadást, és sok segítség neki, hogy visszanézhető. Azaz ha nem ért egy szót, vagy akár mondatot, visszatekeri és addig hallgatja, amíg világossá nem válik számára mit akart mondani a tanár.

2020. szept. 10. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanári oldalról az van mögötte, hogy azért 1,5 óra alatt könnyű hülyeséget mondani, “a szó elszáll, a felvételt terjesztik”... de ha nem is mondasz hülyeséget, akkor sem lesz top-top az óra. A MOOC platformokon lévő előadásokat profi csapatok készítik milliós költségvetéssel, nem élő előadások felvételei. Szóval van az egész mögött egy nagy adag félelem, bizonytalanság, a felkészülés és technika hiánya stb. De amúgy jogos!
2020. szept. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

SZTE-BTK-s vagyok. Én azért nem vagyok elégedett vele, mert abszolút nem következetes szerintem. Elvileg a 100 feletti előadások online vannak, a 100 alattiak esetében a tanár dönthet, hogy személyesen, vagy online tartja, a gyakorlatok pedig rendesen, személyesen. Ebből az lett, hogy van olyan 10 fős gyakorlatom, ami online van, mert 8-an mehetnek be a terembe, amit kiosztottak, a tanárnő pedig annyival nem akart órát tartani. De a 90-100 fős előadás, ahol csak ülünk, és teljesen kivitelezhető lenne online, meg van tartva rendesen. A héten volt egy 60-70 fős előadásom a legnagyobb teremben, és ott is éppen csak tudtuk tartani a 1.5 méter távolságot (2 szék szabadon a melletted ülővel, plusz egy szék kihagyva előtted és utánad), úgyhogy kíváncsi leszek, mi lesz majdnem 100 emberrel.


A másik, ami engem felbosszantott (az mondjuk nem közvetlenül az iskola hibája volt, hanem inkább a tanáré, hogy feljelentkeztem egy kötelezően választható gyakorlatra. 25-en voltunk talán rajta, de mind várólistán, gondoltam hátha még nem döntötte el, hogy hogyan tartja az órát. Bementem reggel 8-ra, és ott közölte a nő, hogy a terem mérete miatt csak 15-en vehetik fel. A végzősöket azonnal felvette, hogy nehogy ezen múljon a diploma, meg is volt a 15, mi meg 10-en mehettünk haza. :D Akkor nagyon felhúztam magam, hogy nem tudott volna egy emailt küldeni, hogy csak a végzősök jöjjenek. (Azóta sem tudom, hogy végül amúgy hányan maradtak, mert a másik órám ott lett volna, és arra mondta a tanárnő, hogy 8-an lehetnénk max., szóval azt a 15-t is meg kellet volna felezni.)

2020. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt megértem. Sőt, belátom, hogy hirtelen nem is gondolkodtam el azon, hogy a tanárok is emberek és hibáznak.

Ugyanakkor nem tudom, hogy létezik-e jó megoldás ilyen téren.

Illetve, hogy egyáltalán van-e értelme olyan hallgatót erőltetni órára, aki nem akar járni. Elvégre az ilyen úgyis a 2-esre fog hajtani, és jegyzeteket fog csórni csoporttársaktól. Na, meg egy videófelvétel közben is simán nekiállhat takarítani, kockulni, stb., mert ő úgysem mutatkozik kamerába.


Az előre felvett felvétel szerintem egy jó megoldás, amennyiben a tanár naprakész, és ha úgy adódik (ismeretek terén), frissíti a felvételét. De lássuk be: ilyenkor felvetődhet kérdés a hallgatókba, amit nem minden oktató kíván megválaszolni. Legalábbis egy-egy felületen 10-15 napos időtartamot ír a legutóbbi jelenlétéhez az oldal.

2020. szept. 10. 10:46
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es: Nagyon sajnálom, hogy ilyensmikkel szembesültél :/

Nálunk (BGE-PSZK) úgy van, hogy 50 fő felett kötelező online tartani órákat (ezek általában amúgy is csak elméletek) és az 50 fő alattiak (vicces, van 45 fős gyakorlat) tanteremben folynak. Nálunk 1 széket kell kihagyni, de az előttem és mögöttem lévő padba simán ülhetnek. Itt a vicc az, hogy az előttem lévő személy közelebb van, mintha mellettem ülne valaki.

De a maszk viselete kötelező mindenhol szerencsére... de a házirend arra már nem tér ki, hogy ne az orruk alatt viseljék azon hallgatók, akik szerint "meg lehet fulladni benne".


Én, mint írtam, nem tudok bejárni, túl kockázatos lenne, mindenféle elővigyázatossággal is... ugyanakkor szinte semmilyen pozitívumot nem tudok mondani az offline órákra, miközben az egyetem oldala olyan mondatokkal kecsegtet, minthogy "hallgatóinkat nem érheti hátrány a járványügyi intézkedések miatt."

Eddig csak hátránynak érzem az egészet, elvégre... azt se tudom mik hangzottak el eddig gyakorlaton, és mit kéne teljesítsek.

2020. szept. 10. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tavaly nagyon jól működött az online. Idén csak a jövő héten kezdünk, elvileg "hibriddel"; de olyan hibriddel, hogy az előadásokon a fél évfolyamnak ott kell lennie, miközben a másik fele online nézheti, sőt, egy ideig még visszanézhető is lesz - akkor meg a felét minek berángatni???
2020. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szintén SZTE-BTK... elméletileg a rektor erőlteti a BTK-nak hogy jelenléti oktatás legyen inkább és próbálják elkerülni az online formát, ezért ilyen következetlen az egész. Ez igazából épp azért röhejes, mert pont a BTK-n nincs semmi értelme a jelenléti óráknak, hiszen teoretikus órák vannak és nem gyakorlatiasak. De ez ugyanaz az ember, aki márciusban koronavírusosan ment be műteni és aki a koronavírus elleni bizottság elnöke (és aki a köztudottan fertőzött régióból jött haza teszt nélkül). Mivel fideszes, így gyakorlatilag azt csinál az egyetemmel, amit csak akar. A BTK meg úgy tűnik szúrja a szemét. Én már nem is számítok rá, hogy online lesz. Hamarabb nyitják ránk télen az ablakot, hogy kabátban és maszkban rohadjunk órán, vagy kiültetnek a hòba. 😂
2020. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!