Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK kínain mennyire...

ELTE BTK kínain mennyire intenzív a nyelvoktatás? Milyen szintet lehet elérni a képzés végére?

Figyelt kérdés
Nyelvszakos vagyok, szóval tudom, hogy ez nem egy nyelviskola stb., szóval ezt ugorjuk át. Viszont a kérdésem most konkrétan a nyelvi képzésre vonatkozik, mert ezzel kapcsolatban nincsen tapasztalatom és gondolkozom a szakon. Olyanok válaszaira lennék kíváncsi, akik ott tanulnak/tanultak és van személyes tapasztalatuk is. Köszönöm!
2020. szept. 11. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Egy kínai bölcsész diplomával kínai tolmácsnak vagy fordítónak tudsz elhelyezkedni. Ahhoz magas nyelvtudás kell és azt az egyetem az 5 év alatt nem biztosítja.

Egy gyenge középszintig lehet eljutni.

Ha mindenképp ezt akarod csak úgy van értelme, ha kimész Kínába fél vagy egy évre legalább ösztöndíjjal vagy ha van pénzed akkor úgy.

2020. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az előttem szóló miért csak 23%-ot kapott, de így igaz, amit ír.

Ez egy bölcsész diploma, nem nyelviskola. Tehát csak egy kis része a nyelv. Ezzel nem fogsz megtanulni kínaiul olyan szinten, hogy tolmácsolj. Max nyelviskolában taníthatsz.

2021. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nyelvszakos vagyok és nem kell bemutatni, hogy miről szól egy nyelvszak. Annyi, hogy én már meglévő stabil nyelvtudással kezdtem meg a szakomat és emiatt nincsen tapasztalatom azzal, hogy kezdőként kb. mire számíthat az ember a kínain. Szerintem a középszint amúgy nem rossz, bár nem is tolmácsolás vagy fordítás lenne a célom.
2021. jan. 11. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond. Egy gyenge középszintig lehet eljutni az egyetemen.
2021. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!